Skocz do zawartości
malg.o

Adjustment of status vs consular processing

Recommended Posts

Dzien dobry,

Jestem zareczona, moj narzeczony jest obywatelem USA, a ja jestem tu aktualnie na wizie turystycznej. Po slubie zamierzamy wystapic o zielona karte dla mnie i tu nasuwa sie pytanie, ktora mozliwosc wybrac; adjustment of statut czy consular processing?

Dodam, ze jestem w trakcie zamykania przewodu doktorskiego i bede musiala leciec do Europy za kilka miesiecy, zeby zlozyc prace i na obrone. Wiem, ze decydujac sie na adjustment of status jest mozliwosc ubiegania sie o pozwolenie na wyjazd i wjazd. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Ktory proces trwa krocej? Moze ma ktos namiary na godnego polecenia prawnika imigracyjnego w Los Angeles?

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli wybierzesz legalizacje w Stanach to będziesz musiała pokazać plus Twój mąż podczas rozmowy ze ślub był spontaniczny oraz że wjazd nie był z tym zamiarem. Weź to pod uwagę. 

Możesz to zrobić sama bez pomocy prawnika jeśli potrafisz szukać informacji np na tym forum. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, malg.o napisał:

Dzien dobry,

Jestem zareczona, moj narzeczony jest obywatelem USA, a ja jestem tu aktualnie na wizie turystycznej. Po slubie zamierzamy wystapic o zielona karte dla mnie i tu nasuwa sie pytanie, ktora mozliwosc wybrac; adjustment of statut czy consular processing?

Dodam, ze jestem w trakcie zamykania przewodu doktorskiego i bede musiala leciec do Europy za kilka miesiecy, zeby zlozyc prace i na obrone. Wiem, ze decydujac sie na adjustment of status jest mozliwosc ubiegania sie o pozwolenie na wyjazd i wjazd. Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Ktory proces trwa krocej? Moze ma ktos namiary na godnego polecenia prawnika imigracyjnego w Los Angeles?

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

AOS zwykle trwa krócej ale nie znaczy że krótko. Na EAD/AP czeka się teraz do 5-6 miesięcy...

Prawnik jest niepotrzebny chyba że Twoja sytuacja z jakiegoś powodu jest niestandardowa...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach