Jump to content

rozpacz


mala amelka

Recommended Posts

a to ze strony Ambasady:

Wyjazd do USA w związku chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny

Osoby ubiegające się o wizę w związku z chorobą lub śmiercią członka najbliższej rodziny, który przebywa lub zmarł w Stanach Zjednoczonych, mogą zgłosić się na spotkanie z konsulem do właściwej sekcji konsularnej bez wcześniejszego ustalania terminu.

Osoby starające się o wizę w ambasadzie w Warszawie mogą przyjść na rozmowę od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 12.00, z wyjątkiem świąt polskich i amerykańskich. Muszą przynieść ze sobą wypełniony elektronicznie formularz wizowy DS-156 i wydrukowany na drukarce laserowej wraz z kodem kreskowym oraz pozostałe dokumenty wymienione w rozdziale "Podstawowe dokumenty i fotografie".

Zanim jednak to nastąpi, lekarz lub szpital opiekujący się chorym w USA musi wysłać faksem sporządzony na papierze firmowym opis aktualnego stanu zdrowia chorego. W przypadku śmierci, szpital lub zakład pogrzebowy muszą przesłać faksem akt zgonu. Wymienione dokumenty należy wysłać odpowiednio do Sekcji Wiz Nieimigracyjnych w Warszawie pod numer 011 48 22 504 2532 lub do Konsulatu Generalnego w Krakowie pod numer: 011 48 12 424 5103. Przed wizytą w konsulacie prosimy o telefoniczne potwierdzenie otrzymania faksu. Numer telefonu w Warszawie: (22) 504 20 00, numer telefonu w Krakowie (12) 424 51 00.

O wizę w związku chorobą lub śmiercią osoby przebywającej w USA mogą ubiegać się jedynie jej najbliżsi krewni, to znaczy: żona, mąż, matka, ojciec, syn, córka, brat, siostra. Nadesłanie listu od lekarza ze Stanów Zjednoczonych lub aktu zgonu nie gwarantuje wydania wizy. Każdy, kto ubiega się o wizę nieimigracyjną musi udowodnić, że nie jest potencjalnym imigrantem.

Więcej informacji o wizach oraz podróżach do Stanów Zjednoczonych znajduje się na stronie internetowej Departamentu Stanu: www.UnitedStatesVisas.gov.

Link to comment
Share on other sites

Nadesłanie listu od lekarza ze Stanów Zjednoczonych lub aktu zgonu nie gwarantuje wydania wizy. Każdy, kto ubiega się o wizę nieimigracyjną musi udowodnić, że nie jest potencjalnym imigrantem.

Pytanie zasadnicze w Twoim przypadku to na jakim obecnie statusie jest maz w USA? Od tego bedzie zalezalo bardzo wiele podczas wizyty w konsulacie/ambasadzie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...