Skocz do zawartości

wiza F1 a wyjazd z rodziną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to bedzie wyglądać. Złożyłam zapytanie do szkoły językowej w USA odnośnie kursu językowego. Czy jeśli wszystko byłoby ok to miałabym szanse na wyjazd wraz z mężem i małą córką? Oczywiście nie chcemy pracować tam, ja bym się uczyła, a mąż w tym czasie zajmował się córką. Pieniądze mamy, prowadzimy własną działalność (która w całości jest prowadzona przez Internet, więc nie musimy być cały czas w Polsce), a do tego jestem na studiach magisterskich (chciałabym na ten czas wziąć rok dziekanki). Czy taki wyjazd byłby możliwy? Ile pieniedzy mniej więcej musielibyśmy mieć, aby nikt nam nie zarzucił, że zamierzamy nielegalnie pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pucynkowa napisał:

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to bedzie wyglądać. Złożyłam zapytanie do szkoły językowej w USA odnośnie kursu językowego. Czy jeśli wszystko byłoby ok to miałabym szanse na wyjazd wraz z mężem i małą córką? Oczywiście nie chcemy pracować tam, ja bym się uczyła, a mąż w tym czasie zajmował się córką. Pieniądze mamy, prowadzimy własną działalność (która w całości jest prowadzona przez Internet, więc nie musimy być cały czas w Polsce), a do tego jestem na studiach magisterskich (chciałabym na ten czas wziąć rok dziekanki). Czy taki wyjazd byłby możliwy? Ile pieniedzy mniej więcej musielibyśmy mieć, aby nikt nam nie zarzucił, że zamierzamy nielegalnie pracować?

Zależy jaki Stan, czy szkoła zapewnia mieszkanie.. Taki wyjazd jest możliwy. 

Co do pieniędzy to zasada jest taka by mieć więcej niż min na życie i naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sly6 napisał:

Zależy jaki Stan, czy szkoła zapewnia mieszkanie.. Taki wyjazd jest możliwy. 

Co do pieniędzy to zasada jest taka by mieć więcej niż min na życie i naukę.

Szkoła w NY, pomagają w znalezieniu mieszkania na ten czas. 

Czyli jakiś minimalnych sum, że tyle i tyle na osobę powinno być na koncie nie znajdę? Próbuje sobie to mniej więcej policzyć, aby nie było przypadkiem za mało. 

Dziękuję w każdym razie za odpowiedź. 

Jeszcze mam pytanie, czy jeśli prowadzimy działalność opartą tylko i wyłącznie na Internecie to będziemy mogli tam dalej w tym sobie działać? W końcu miejsca pracy Amerykanom nie zabierzemy i tak się zastanawiam jak oni mogą na to patrzeć :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zalezy do jakiej szkoly - jakbym byl konsulem i zjawila by sie cala rodzina po wizy na wyjazd na kurs jezykowy to podjecie (negatywnej) decyzji zajelo by mi jakies pol sekundy...  Przyjrzyj sie na chlodno temu - ponosic takie koszty dla kursu jezykowego ? 

Wieksze szanse to mielibyscie jadac turystycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...