Skocz do zawartości

Na rok do USA


lifeforce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kochani,

Przyznam się, że od ok. roku czasu lub trochę dłużej co jakiś czas obserwuje forum. Zawsze myślałam o wyjeździe do Stanów, ale zatrzymywały mnie obowiązki związane z pracą i życiem osobistym. Na ten moment nic mnie w Polsce nie trzyma. Zastanawiam się nad wyjazdem jako au pair (na wizie J-1). Czy uważacie, że wyjazd jako opiekunka do USA to dobry pomysł dla młodej osoby? Jaki stan najlepiej wybrać? Myślę o NYC, Kalifornii  lub Florydzie. Wiadomo tam większość chce i musiałabym dłużej czekać na rodzinę. Mam obawy odnośnie języka bo nie używam od lat, ale zaczynam od podstaw sobie wszystko powtarzać. Z góry przepraszam jak powtarzam wątek, ale być może są nowe osoby, które mają więcej do powiedzenia lub są w podobnej sytuacji do mojej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lifeforce napisał:

Czy uważacie, że wyjazd jako opiekunka do USA to dobry pomysł dla młodej osoby?

Dlaczego nie? Duzo mlodych ludzi to robi. Czy to dobry pomysl dla ciebie zalezy od ciebie. Musisz sie zastanowic -- czy lubisz dzieci? Jak bys sie czula mieszkajac z obca rodzina, w zupelnie innym srodowisku od twojego, miec tam obowiazki, itp? Jezeli jestes z natury osoba raczej towarzyska, jezeli lubisz przygody, jestes ciekawa i gotowa na "innosc" to au pair moze byc ciekawym przezyciem. Sa fora na necie (po polsku i angielsku) gdzie mozesz poczytac jak to sie rozgrywa dla au pair'ek i rodzin.

Co do stanu, ja bym wybrala rejony gdzie jest komunikacja miejska -- wiec wlasciwie skresla Kalifornie i Floryde -- zeby nie byc uzalezniona od samochow rodziny aby cos pozwiedzac w dniach/weekenach kiedy nie pracujesz. Na wschodnim wybrzezu masz dostep do autobusow i pociagow, czego brakuje na poludniu i zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam parę osób, które wyjechały i opinie są mieszane. Co prawda jedna osoba, która miała negatywne wspomnienia wyjechała 17 lat temu więc trochę inne czasy ale mimo wszystko, nie wiem jak ale została na stałe. Reszta to już same pozytywy. Wszystko głownie zależy od rodziny do jakiej trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...