Skocz do zawartości

Internet w USA (sieć komórkowa)


nadrugikoniecswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

jedziemy na dwa miesiące do USA. Musimy mieć sprawny i bezpieczny internet w laptopie (z hotspota w telefonie) wiec musimy zakupić kartę sim. Widziałem różne oferty, np Tmobile, Lycamobile, verizon. 

Pytanie którą wybrać by nie mieć problemów z zasięgiem w USA, mieć najlepiej nielimitowany internet lub chociaż 30GB/miesiąc i mieć korzystną ofertę cenową. 

Ktos ma doświadczenie ? Będę wdzięczny za każda radę. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nadrugikoniecswiata napisał:

...

Pytanie którą wybrać by nie mieć problemów z zasięgiem w USA, 

Dobre. Na wschodzie pół biedy, na Zachodzie dziury w zasięgu wielkości mniejszych europejskich  krajow. Nawet nad Grand Canyon, w miejscach gdzie bywają dziennie tysiące turystów nie ma sygnału żadnej sieci.  Jeśli chodzi pokrycie sygnałem to chyba Verizon jest najlepszy, ale i najdroższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, andyopole said:

Dobre. Na wschodzie pół biedy, na Zachodzie dziury w zasięgu wielkości mniejszych europejskich  krajow. Nawet nad Grand Canyon, w miejscach gdzie bywają dziennie tysiące turystów nie ma sygnału żadnej sieci.  Jeśli chodzi pokrycie sygnałem to chyba Verizon jest najlepszy, ale i najdroższy. 

A Verizon to juz sie przestawil z CDMA? Przy zakupie prepaida warto zwrocic uwage na ten drobny szczegol jakie sieci telefon obsluguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutejsze komórki to generalnie h... d..Pa i kamieni kupa. W domu 4G chodzi mi dobrze. Używam telefonu jako hot pointa do reszty, tableta, tv i laptopa, pewnie dlatego że mam blisko do I5. Chociaż gdy jechałem autem do Kalafiorni to też były dziury w zasięgu, telefonu, o necie nawet nie mówię. W pracy, milionowa aglomeracja Portland zalezy od wiatru, symboliczne 4G, czasem 3G ale trzeba wyjsc na ulicę, zasadniczo, mobilnego netu nie ma.  Internet stacjonarny w pracy, po drucie. Światłowody? Może w następnej pieciolatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siec LTE (czy 4G) jak kto woli, to nie tylko komorki. Nowoczesne samochody wysylaja dane uzywajac cell towers, systemy alarmowe, street cameras etc. rowniez. Ponadto kazdy operator ustala priority dla poszczegolnych grup (SIM card holders) high priority- 911, policja, szpitale, sluzby publiczne, etc . Jezeli w zasiegu twojej cell tower jest duzy network trafic, a twoja SIM card jest w grupie low priority zostajesz "wyrzucony" z LTE do 3G, albo kompletnie wyrzucony z sieci na koniec kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow myślałem że to będzie prostsze :D zakładając że ten zasięg to kwestia drugorzędowa. Ktoś orientuje się jaką ofertę wybrać najlepiej na 2 miesiące? t-mobile ma za 50$ no limit internet. To jest Prepaid, więc tylko do końca nie wiem jak się zasila tę kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...