Skocz do zawartości

Czy moge prowadzic kampera powyzej 3,5t w USA z polskim prawem jazdy kat. B ?


inez.balcer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od zawsze marzylam zeby wyjechac do USA i wynajac kampera w podroz z Nowego Yorku do Los Angeles. 
Mam prawo jazdy kat. B od ponad 5 lat ale zgodnie z polskim prawem moge kierowac pojazdem o wielkosci do 3,5t.
Czy w ameryce obejmuje mnie takie samo prawo czy moze moge prowadzic pojazdy wieksze (do 5t) jak kampery.

Dziekuje i pozdrawiam,
Inez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA kampera wynajmujesz na standardowe samochodowe amerykańskie prawo jazdy o ile jest on mniejszy niż 26tys funtów. Przy większych w niektórych stanach może być wymagane specjalne prawo jazdy. Ale przy mniejszych / standardowych kamperach wymagają standardowego prawa jazdy - musi być ono ważne minimum 12 miesięcy. Polskie powinno działać.

Miałem swego czasu podobne marzenie, aczkolwiek budżet go nie wytrzymał. Liczyłaś kiedyś koszty takiej zabawy (podaje ceny cruise america)? $119 za standardowego kampera za dzień + 9.95 za ubezpieczenie + $0.35 za każdą milę + prawdopodobnie za one-way rental jeszcze raz milleage. zakładając 4 tygodnie wycieczki: 28 x 130 = $3640. Mil uwzględniając że będziesz zwiedzała parki pewnie z 5000 zrobisz minimum. Wiec milleage będzie $1750. One-way fee chcieli ode mnie milleage - w tym przypadku 2800 mil po 0.35 - $980. Tak na szybko licząc wynajem kampera na taką przejażdżkę to $6370 + tax (pewnie z 8-9%). Nie ma kosztów benzyny w tym. Jak wtedy przymierzałem kazali mi liczyć 10 mil na galon spalania (w górach pali bardzo dużo, na równinach mniej,) - to daje około 500 galonów benzyny potrzebnej - dla równego rachunku zakładam $3 za galon to daje następne $1500. Czyli koszt auta to około $9k za 4 tygodnie i musisz pamiętać, że kamperem nie wszędzie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, inez.balcer napisał:

Witam serdecznie,

Od zawsze marzylam zeby wyjechac do USA i wynajac kampera w podroz z Nowego Yorku do Los Angeles. 
Mam prawo jazdy kat. B od ponad 5 lat ale zgodnie z polskim prawem moge kierowac pojazdem o wielkosci do 3,5t.
Czy w ameryce obejmuje mnie takie samo prawo czy moze moge prowadzic pojazdy wieksze (do 5t) jak kampery.

Dziekuje i pozdrawiam,
Inez

Praktycznie wszystkie class C i wiekszosc class A motorhomes sa ponizej 26,000lb GVWR i w US mozna je prowadzic ze zwykla (amerykanska) licencja na samochody w praktycznie wszystkich stanach - wiec bym zgadywal ze nie powinni robic problemow z polska B bo nikt sie nie dopatrzy ze ma limit 3.5t - natomiast pytanie czego bedzie wymagal wypozyczajacy - dopytalbym sie przed rezerwacja. 

Poza tym - patrz wyzej w kwestii kosztow - do tego dolicz campingi z RV hookups (bo spanie na parkingach to dluzsza mete sie nie da a nie wszedzie pozwola) - kiedys skonczy sie zapas wody i trzeba gdzies pozbyc sie sciekow.... Poza tym wiekszosc RVs ma spalanie ponizej 10mpg jak juz Mcpear wspomnial... Mimo taniej benzyny, przy dluzszych dystansach to jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...