Jump to content

Powrót do USA po 20 latach

ByznesMan
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów :)

Tak jak w temacie wracam do USA po 20 latach, urodziłem się tam i poleciałem do Polski mając kilka miesięcy. 

Skończyłem technikum Mechatroniczne w Polsce i chce iść na studia o tematyce Budowa Maszyn.

Mam w planach leciec do USA wraz z kolegą (on jest Polakiem lecz w Stanach już był) 

I tu moje pierwsze z pytań na co się przygotować co ze sobą zabrać bedąc obywatelem USA 

Kolega jest studentem, wiecie może czy jest jakiś program który pozwoliłby mu legalnie pracować wraz ze mną ?

Narazie to tyle 

Pozdrawiam :)

Godzinę temu, ByznesMan napisał:

Witam serdecznie forumowiczów :)

Tak jak w temacie wracam do USA po 20 latach, urodziłem się tam i poleciałem do Polski mając kilka miesięcy. 

Skończyłem technikum Mechatroniczne w Polsce i chce iść na studia o tematyce Budowa Maszyn.

Mam w planach leciec do USA wraz z kolegą (on jest Polakiem lecz w Stanach już był) 

I tu moje pierwsze z pytań na co się przygotować co ze sobą zabrać bedąc obywatelem USA 

Kolega jest studentem, wiecie może czy jest jakiś program który pozwoliłby mu legalnie pracować wraz ze mną ?

Narazie to tyle 

Pozdrawiam :)

Jest taki program jak work travel lecz to dotyczy określonych zawodów a nie każdego oraz wszędzie. 

Godzinę temu, ByznesMan napisał:

Studia w USA to droga bajka. I bedziesz musial czekac rok w wiekszosci stanow zeby placic jako in-state resident. (Ci ktorzy maja rezydenture poza danym stanem placa 2x tyle.) Ja zawsze radze Polakom zeby studia zrobic w kraju bo znacznie taniej.