Jump to content

Wiza Cr1 przez małżeństwo


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Przejrzałam inne posty, ale nie znalazłam nic podobnego. 
Od początku. W maju zeszłego roku wzięliśmy ślub, w lipcu przenieśliśmy się do Amsterdamu (do tego czasu ja mieszkałam w Dublinie, a on w Teksasie). Mój mąż (obywatel USA) jednak, ma problemy ze znalezieniem pracy w jego profesji i ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać nad wyjazdem do Stanów. 
Byliśmy w związku na odległość wystarczająco długo jak dla mnie i nie chcę przez to znowu przechodzić, a czytałam że procedura zajmuje około roku czasu. Czy w związku z tym, że  on nie jest poza Stanami  nawet nie rok, procedura będzie krótsza? Albo przynajmniej nie będzie musiał wracać do kraju sam zbyt wcześnie? Dodam, że posiada tam karty kredytowe, samochód który dalej spłaca i musi tylko odnowić prawo jazdy, bo mu się kończy.

Mam nadzieję, że pomożecie trochę. Narazie rozważamy różne opcje, ale chciałam się rozeznać jak to wygląda.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Jednym z podstawowych wymagań Cr-1 jest rezydentura małżonka w USA. Bo skoro on może mieszkać poza USA (np. w Amsterdamie) to niepotrzebna Tobie zielona karta (takie jest rozumowanie rządu USA). Wg mnie mąż musiałby wrócić do Teksasu i z tamtąd wystąpić dla Ciebie o CR-1. Jak będzie złożona petycja to możesz do niego pojechać na ESTA lub B1/B2 w odwiedziny (na forum były obawy czy w takim przypadku będą Ciebie wpuszczać, ale jak się wytłumaczysz że znasz obostrzenia B / Esty i zamierzasz wrócić po wizycie do Europy to powinni Ciebie wpuścić - było kilka takich przypadków na forum).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...