Jump to content

Recommended Posts

Witam pewnie takie pytanie już było...

Czy jeśli rodzice wygrają gc a ja tam będę wpisany to też nimi pojadę? Czy gdy oni zrezygnują to ja wtedy dostane gc? I czy gdy będę miał 21 lat w grudniu to w  październiku mogę  składać jeszcze wniosek z rodzicami ? 

41 minut temu, wzorkoko312 napisał:

Witam pewnie takie pytanie już było...

Czy jeśli rodzice wygrają gc a ja tam będę wpisany to też nimi pojadę? Czy gdy oni zrezygnują to ja wtedy dostane gc? I czy gdy będę miał 21 lat w grudniu to w  październiku mogę  składać jeszcze wniosek z rodzicami ? 

Wniosek składać możesz ale do wizy w przypadku ich wygranej nie będziesz się kwalifikował.

26 minut temu, wzorkoko312 napisał:

Dlaczego?

Jak to dlaczego ? Bo w momencie wylosowania / interview w ambasadzie juz dawno nie bedziesz traktowany jako "dziecko".

Ok. A gdybym np. został kierowcą ciężarówki pojeździł trochę po Europie to jest szansa na uzyskanie wizy pracowniczej?Jeśli tak to jak potem będąc już tam mogę starać się  o stały pobyt?

Kto wie co sie stanie za kilka lat? W USA juz jest recesja, wiec nie wiadomo czy w ogole jest popyt w tej chwili na kierowcow. A czy za kilka lat bedzie mozna sie zalapac na wizy dla kierowcow - tego nikt nie moze przewidzic.

47 minut temu, wzorkoko312 napisał:

Ok. A gdybym np. został kierowcą ciężarówki pojeździł trochę po Europie to jest szansa na uzyskanie wizy pracowniczej?Jeśli tak to jak potem będąc już tam mogę starać się  o stały pobyt?

Patrz post wyzej - to raz. Po drugie bedac na wizie pracowniczej nie mozna sie po prostu "starac o staly pobyt". Trzeba miec do tego jakies podstawy. 

Poza tym emigrowanie tutaj w tej chwili to troche kuriozalny pomysl i swiadczy o zupelnym braku orientacji w sytuacji. Co 10-ty mieszkaniec US nie ma pracy w tej chwili a to jeszcze nie koniec....