Skocz do zawartości

Przeniesienie firmy do usa


Anaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  piszę z pytaniem. Czy jest możliwość przeniesienie firmy z Norwegii lub irlandii do Usa? Mam pomysł żeby poleciec do irlandii lub norwegii I trochę tam pobyc I dorobic. Z irlandii lub Norwegii od razu poleciałabym do Usa. Pojawia się pytanie czy mogłabym przenieść firmę z irlandii  lub Norwegii do Usa? Czy jest to w ogóle możliwe? 

Myślałam o otworzeniu sklepu. 

Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie firmy samo w sobie nie jest problemem. USA chętnie przywita ją jeśli będziesz ją zarządzała spoza USA i zatrudnisz miejscowego obywatela, który będzie tu pracował i zarządzał nią a ty mieszkając w Europie będziesz odbierała dywidendę. Jeśli chcesz przy okazji sama się przeprowadzić do USA i zamieszkać w USA a nie masz obywatelstwa albo zielonej karty to już nie jest to takie proste. Możesz przedstawić biznes plan, że sklep zapewni zatrudnienie minimum 10 obywateli przez minimum 10 lat a ty planujesz przywieźć 1 milion dolarów, które zainwestujesz w ten "sklep" wówczas pewnie możesz starać się o inwestorską zieloną kartę.

Jest jeszcze droga przez założenie firmy córki firmy europejskiej i wizę E1 czy E-2 ale te wizy to bardzo indywidualna sprawa, indywidualnie rozpatrywana. Nie wiem czy na forum znajdziesz "how to".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...