Skocz do zawartości

Chicago - Lot z Polski


nysanarysa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Za kilkanaście dni wylatuję z Polski do Chicago i zostaję tam na kilka dni, czy wie ktoś może czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o przebywanie w tym stanie? Chodzi mi głównie o to czy po przylocie muszę odbyc tam kwarantannę? Albo po powrocie do Polski?

Jeszcze dodatkowa informacja, że mam Green Card.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, albo jakieś informacje gdzie mogę znaleźć odpowiedz. Szukałam na stronie department of public health dla Illinois, ale nie znalazłam 

 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Chicago (a nie stanu IL) obowiązuje 14 dniowa kwarantanna po podróży, ale tylko jak planujesz mieszkać na terenie downtown (obszar oznaczony obowiązkiem kwarantanny można łatwo wyszukać) - https://www.nbcchicago.com/news/local/chicago-to-update-coronavirus-travel-order-requiring-14-day-quarantine-2/2349779/

Kwarantanna jest wymagana przez władze miejskie, więc ani na lotnisku gdzie władze federalne operują, ani w ogólnych rozporządzeniach stanowych tego nie znajdziesz. Stan Illinois nie nakłada obowiązku kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak to jest z wypuszczaniem Polaków z powrotem do USA na zielonej karcie w przypadku kiedy nazwisko na zielonej karcie jest inne niż na paszporcie? Mam lot powrotny zaplanowany na koniec listopada (z LOTem, do chicago). Planowałam wyrobić paszport w Polsce na nowe nazwisko i kupić nowy bilet do usa, ale prawdopodobnie nie zdążę tego zrobić (sama procedura umiejscawiania aktu małżeństwa trwa dwa miesiące). Mam ze sobą oryginał aktu małżeństwa. Czy będzie on wystarczyl na lotnisku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Duriana said:

Czy ktoś się orientuje jak to jest z wypuszczaniem Polaków z powrotem do USA na zielonej karcie w przypadku kiedy nazwisko na zielonej karcie jest inne niż na paszporcie? Mam lot powrotny zaplanowany na koniec listopada (z LOTem, do chicago). Planowałam wyrobić paszport w Polsce na nowe nazwisko i kupić nowy bilet do usa, ale prawdopodobnie nie zdążę tego zrobić (sama procedura umiejscawiania aktu małżeństwa trwa dwa miesiące). Mam ze sobą oryginał aktu małżeństwa. Czy będzie on wystarczyl na lotnisku? 

Tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...