Jump to content

Recommended Posts

Mam zamiar zrobić magistra z psychologii w Polsce i chciałbym później zacząć swoje życie w usa, może ktoś wie jak to wygląda z nostryfikacją dyplomu lub ile będę musiał się dokształcać aby móc w tym zawodzie pracować . Jak ktoś się orientuję jak to wygląda to prosiłbym bym o odpowiedź 

USA to nie Europa, nie mozesz sobie ot tak przyjechac, zyc i pracowac w Stanach. To raz. 

Dwa, co chcesz robic? Clinical psychology? Applied? Kazdy stan bedzie mial inne wymagania, i zalezy od branzy w psychologii. Wiele bedzie wymagalo dodatkowych studiow bo Polski magister czesto jest tu liczony tylko jako bachelor's. A potem wiele tez bedzie wymagalo dodatkowych certifikatow i lincensji. 

https://www.apa.org/support/us
https://www.mastersdegree.net/what-can-you-do-with-a-masters-in-psychology/

Wczytaj sie w realia pracy w tej branzy, a potem wczytaj sie w temat "jak moge wyjechac do USA". 
https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/

• Upvote 2
2 hours ago, Patrykb said:

Mam zamiar zrobić magistra z psychologii w Polsce i chciałbym później zacząć swoje życie w usa, może ktoś wie jak to wygląda z nostryfikacją dyplomu lub ile będę musiał się dokształcać aby móc w tym zawodzie pracować . Jak ktoś się orientuję jak to wygląda to prosiłbym bym o odpowiedź 

Wedlug mnie z magistrem z psychologii nic w USA nie zdzialasz. Musialbys wyrobic conajmniej Master degree zeby pracowac w "zawodzie". Do tego oczywiscie musisz miec akredytacje stanu. Wierz mi, sama robie teraz Bachelor z psychologii i sam w sobie ten tytul nic nie daje. Nie da sie pracowac jako psycholog bez Masters albo PhD. Koszty zrobienia Master's sa w okolicy $40k (przyklad jednego collegu).

No i podstawa... do zycia, pracowania, czy studiowania w USA musisz miec odpowiednia wize albo zielona karte.

Edited by Roelka v.2

Psychologów jest tutaj bardzo dużo. Aczkolwiek popyt na ich usługi jest też niemały. Dyplom magistra o ile zostanie uznany to zostanie uznany jako BSc. Po BSc możesz pracować jako terapeuta w niektórych ośrodkach, aczkolwiek prace są raczej średnio o ile nie nisko płatne. Większość psychologów robi podyplomowe studia, czyli Master conajmniej - PhD jest rekomendowane. Moja córka kończy BSc z psychologii w tym roku więc jestem "na bieżąco" ;)

Jeśli nie masz obywatelstwa albo zielonej karty to na wizę pracowniczą z magistem psychologii raczej się nie załapiesz aby przylecieć tu legalnie. Startuj w loterii - szukaj ożenku z obywatelem albo LPRem jak chcesz przylecieć tu legalnie za te parę lat.

• Like 1
  • Upvote 1