Skocz do zawartości

Przelew i przewalutowanie z Polski do USA - zdalnie


vlade

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kilkaset tys pln przerzucić z konta w Polsce (Pekao SA) do stanów, Oczywiście udać się do banku w Polsce nie mogę, mogę tylko robić zdalnie przelewy na dowolne konta. Czy ktoś ćwiczył podobny manewr, jak tego dokonać przy jak najmniejszych kosztach i formalnościach. Patrzyłem się na jakieś kantory internetowe, kurs w banku jest zbójecki, w tych kantorach jest ok, ale takie stronki nie napawają zbyt wielka pewnością, szczególnie ze coś piszą o skanach dowodów osobistych. Na razie puściłem mała sumę (w środę, jeszcze mi się na koncie w USA nie pokazała) żeby zobaczyć czy przejdzie i ile tego zostanie, ale to traktuje to jako ostateczność, ktoś ma sugestie/doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksze kwoty przelewalem w ten sposob: konto w mBank (PLN) -> internetowy kantor -> konto w mBank (USD) -> Wells Fargo. Pierwsze etapy bez prowizji, a dwa ostanie: na wychodzace jest po polskiej stronie cap (u mnie to bylo 200 PLN, a w Pekao SA jest 250 PLN), no i $15 od przelewu przychodzacego w WF. Przy kwocie n * 0.1 MPLN prowizja nie ma sie co przejmowac.

Wymog dowodu wprowadzili pare lat temu niestety, mialem jeszcze wazny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu robiłam taki przelew za pomocą kantora Alior (miałam w tym banku też konto osobiste, ale chyba nie jest wymagane do skorzystania z tej usługi).

Ponieważ całość wysyłanej kwoty wymieniłam u nich, to nie płaciłam żadnej prowizji. Z tego co sprawdzałam, mieli w tamtym czasie też najlepszy kurs walut. Pieniądze doszły od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sugestie.  Te pieniadze ktore przelalem tydzien temu dopiero dzisiaj pojawily mi sie na koncie w USA, wychodzi ze kurs byl 3.8091, co jest ponizej tabeli kursowej Pekao z tych wszystkich dni, nie wiem ktory bank to przewalutowal, posredniczacy czy juz ten w USA. Mniejsza z tym, 

Zalozylem konto walutowe w Pekao SA, mozna bylo przez internet - ale juz tam mialem te stare zlotowkowe. Zalozylem konto w jakims kantorze internetowym, walutomat.pl, bardzo bym byl wdzieczny jesli ktos ma opinie na ich temat - @Xarthisius jakiego uzywales? Do weryfikacji potrzebowali skanu dowodu albo paszportu, na szczescie paszport mam jeszcze rok wazny. Puscilem zlecenie, male na razie, zobaczymy. Chcialbym sie tych pieniedzy pozbyc do konca roku zeby FBAR juz nie wypelniac.

On 12/5/2020 at 7:57 PM, PiciuK said:

Przelewam złotówki na subkonto dolarowe i dolary do US - jeśli potrzebuję. 

A po jakim kursie to idzie? W Pekao SA spread jest 30 groszy na dolarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, jak pisalem ostatniego posta to wlasnie co zalozylem te wszystkie nowe cuda i wlasnie dostalem potwierdzenie ze kasa wymieniona i juz na koncie dolarowym w SA. 3 moze 4 godziny, i po kursie 3.672. Przelewy w Polsce sa w nocy rozliczane? Nie wiem jak to dziala ale podoba mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa wersja eliksira to jest rozliczana w kilka sekund. Przelewy z konta na konto w PL czy nawet przelew z US do PL przez Xoom trafia tam w kilka minut.

 

Tymczasen w US ludzie robią zdjęcia papierowych czeków jako aktualne osiągnięcie systemu bankowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...