Skocz do zawartości

COVID-19 stimulus plan


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam do Was pytanie w sprawie COVID-19 stimulus plan (1400USD). Czy będąc obywatelem USA mieszkającym, pracującym i rozliczającym się w Polsce przysługuje mi prawo do uzyskania 1400 USD w ramach tego programu? 

 

Na stronie IRS nie udało się się znaleźć informacji. 

 

Dzięki za wszelkie sugestie i odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obywatel USA niezleżnie gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz i gdzie DODATKOWOWO się rozliczasz masz obowiązek rozliczać sie w USA z dochodów i skłądać corocznie deklaracje podatkową.

Tak, przyszługuje Tobie stimulus jeśli tylko nie zarobiłeś ponad limity (przysługuje każdemu obywatelowi niezależnie gdzie mieszka). IRS przynaje stimilus na podstawie twojego rozliczenia z Amerykańskim urzędem podatkowym za rok 2019 / 2020.

Poczytaj sobie np https://www.greenbacktaxservices.com/blog/second-stimulus-check-us-expats-living-abroad/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jeżeli pobieram emeryture z SSN i dostałem 1400$ moge sie jakos ubiegać o wczesniejsze 1200 i 600? Piszą, że musze złożyć zeznanie podatkowe ... ja rozliczam sie w Polsce, musial bym jakos w USA sie rozliczc zeby i poprzednie wsparcie mi doslali czy to nie realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...