Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

A mozesz napisac cos wiecej. Co napisalas? Do ktorej ambasady?

Piszesz jakby to bylo oczywiste dla wszystkich, a najwyrazniej nie jest. Ludzie czekaja na jakiekolwiek strzepy informacji, a Ty odpowiadasz zdawkowo. Tracisz im tylko czas, a moze ktos jeszcze sie zdazy przeniesc ta sama droga.

to mogą po prostu zapytać. tak robią ci, którym zależy. ja pytałam kogo się dało, prawników, innich uczestników. chyba 24h na telefonie byłam. pisałam do wszystkich ambasad w EU po kolei od połowy kwietnia, ale już wtedy było trochę późno, bo setki Rosjan pisało codziennie. nie ma reguły, która ambasada przyjmie. to jest widzimisię. te które mi odmówiły lub zignorowały - przyjmowały innych. trzeba próbować, liczyć na sympatię, opisać swoją sytuację. Wiedeń mi odpisał, że mogę spróbować w sierpniu. Tutaj ściągawka z ros. czata:

GREEN CARD DV-2022! ПЕРЕНОС ИНТЕРВЬЮ В ДРУГУЮ СТРАНУ!

P.S. Делимся списком электронных адресов некоторых посольств США, в которые можно попробовать написать письмо с просьбой переноса вашего кейса и интервью к ним.

 

Польша: support-poland@ustraveldocs.com

Латвия: askconsular-riga@state.gov

Литва: consec@state.gov

Эстония: visatallinn@state.gov

Финляндия: helsinkilV@state.gov

Венгрия: acs.budapest@state.gov

Грузия: tbilisiconsular@state.gov

Молдова: chisinauvisas@state.gov

Турция: ankaraiv@state.gov

Сербия: belgradeiv@state.gov

Хорватия: zagrebIV@state.gov 

Румыния: visasbucharest@state.gov

Кипр: consularnicosia@state.gov

Греция: athensconsul@state.gov

Черногория: podgoricavisas@state.gov

Болгария: iv_sofia@state.gov

Израиль: jerusalemivinquiries@state.gov

Казахстан: usakz@state.gov

Кыргызстан: consularbishkek@state.gov

Узбекистан: tashkentIV@state.gov

Армения: ivyerevan@state.gov

Катар: ivconsulardoha@state.gov

Украина: KyivIV@state.gov

Еще Словакия bratislavaiv@state.gov

Македония consularskopje@state.gov

Мадрид ivmadrid@state.gov

Израиль jerusalemivinquiries@state.gov

Бельгия brusselsiv@state.gov

Голландия amsterdamiv@state.gov

Италия ivnaples@state.gov

Словения ljubljanavisa@state.gov

БиЦ sarajevovisas@state.gov

Косово pristinavisas@state.gov

Албания tiranausconsulate@state.gov

Париж parisivpending@state.gov

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, ala2022 said:

to mogą po prostu zapytać.

No ja po prostu pytam. Pomimo tego wydajesz sie ignorowac 2 proste pytania: co napisalas i do ktorej ambasady?  Jezeli to pierwsze zawiera jakies intymne szczegoly to oczywiscie rozumiem tajemnice, ale ogolnym zarysem tresci moglabys sie podzielic z innymi zainteresowanymi. Adres email do sekcji IV w danej ambasadzie to juz sobie pewnie kazdy znajdzie we wlasnym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miała szukać ambasady to celowałabym w jakieś nowe z dv23 i nie ograniczała się do EU.

Może ktoś ma rozpiskę z dv23:

To jest bardzo ciężki proces zarówno finansowo jak i emocjonalnie, bo do końca nie wiesz, czego się spodziewać, a koszt dodatkowo kilka tyś. zł co najmniej na osobę

 

22219F44-93EF-4F61-ACAB-21F4CCF35560.jpeg

4AC555DD-7ACB-4E06-A281-CD35DE0BFBD8.jpeg

 

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

No ja po prostu pytam. Pomimo tego wydajesz sie ignorowac 2 proste pytania: co napisalas i do ktorej ambasady?  Jezeli to pierwsze zawiera jakies intymne szczegoly to oczywiscie rozumiem tajemnice, ale ogolnym zarysem tresci moglabys sie podzielic z innymi zainteresowanymi. Adres email do sekcji IV w danej ambasadzie to juz sobie pewnie kazdy znajdzie we wlasnym zakresie...

no nie za bardzo sobie znajdzie, bo nie każda ma email do sekcji IV na stronie. sama się na tym przejechałam, napisałam do Sztokholmu i nikt mi nie odpisał, a znajomy, który znalazł inny mail został przyjęty. Na pewno trzeba napisać, dlaczego chcesz się przenieść -  to chyba jasne, WRW jest zawalona. Ale nie ma jakiejś szczególnej treści, która gwarantuje, że ambasada odpisze. Jedni piszą eseje, inni 3 zdania. Znajomy napisał esej, moje były ignorowane. Ambasada, która mnie przyjęła, przestała przyjmować podobno jak setki osób zaczęły pisać. Nie ma żadnej pewnej ambasady ani bez szans. Trzeba pisać wszędzie. W ten sposób Rosjanie znaleźli Rio i ktoś Kuala Lumpur, które jeszcze z 2 tyg temu przyjmowało. Wiele z tych informacji jest na Global Chat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, ala2022 said:

no nie za bardzo sobie znajdzie, bo nie każda ma email do sekcji IV na stronie. sama się na tym przejechałam, napisałam do Sztokholmu i nikt mi nie odpisał, a znajomy, który znalazł inny mail został przyjęty. Na pewno trzeba napisać, dlaczego chcesz się przenieść -  to chyba jasne, WRW jest zawalona. Ale nie ma jakiejś szczególnej treści, która gwarantuje, że ambasada odpisze. Jedni piszą eseje, inni 3 zdania. Znajomy napisał esej, moje były ignorowane. Ambasada, która mnie przyjęła, przestała przyjmować podobno jak setki osób zaczęły pisać. Nie ma żadnej pewnej ambasady ani bez szans. Trzeba pisać wszędzie. W ten sposób Rosjanie znaleźli Rio i ktoś Kuala Lumpur, które jeszcze z 2 tyg temu przyjmowało. Wiele z tych informacji jest na Global Chat. 

Twoje odpowiedzi zaczynaja pachniec trolowaniem - albo zadna ambasada Cie nie przyjela i to jest jakis dziecinny forumowy flex albo nie piszesz ktora zeby inni przypadkiem nie skorzystali. W obydwu przypadkach strasznie to slabe i wartosc wnosi zerowa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

Twoje odpowiedzi zaczynaja pachniec trolowaniem - albo zadna ambasada Cie nie przyjela i to jest jakis dziecinny forumowy flex albo nie piszesz ktora zeby inni przypadkiem nie skorzystali. W obydwu przypadkach strasznie to slabe i wartosc wnosi zerowa.

i myślisz, że takim podejściem zachęcasz mnie do czegokolwiek? niech ci będzie, jest to słabe, że w ogóle próbowałam. więcej nie popełnię tego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ala2022 napisał:

to mogą po prostu zapytać. tak robią ci, którym zależy. ja pytałam kogo się dało, prawników, innich uczestników. chyba 24h na telefonie byłam. pisałam do wszystkich ambasad w EU po kolei od połowy kwietnia, ale już wtedy było trochę późno, bo setki Rosjan pisało codziennie. nie ma reguły, która ambasada przyjmie. to jest widzimisię. te które mi odmówiły lub zignorowały - przyjmowały innych. trzeba próbować, liczyć na sympatię, opisać swoją sytuację. Wiedeń mi odpisał, że mogę spróbować w sierpniu. Tutaj ściągawka z ros. czata:

GREEN CARD DV-2022! ПЕРЕНОС ИНТЕРВЬЮ В ДРУГУЮ СТРАНУ!

P.S. Делимся списком электронных адресов некоторых посольств США, в которые можно попробовать написать письмо с просьбой переноса вашего кейса и интервью к ним.

 

Польша: support-poland@ustraveldocs.com

Латвия: askconsular-riga@state.gov

Литва: consec@state.gov

Эстония: visatallinn@state.gov

Финляндия: helsinkilV@state.gov

Венгрия: acs.budapest@state.gov

Грузия: tbilisiconsular@state.gov

Молдова: chisinauvisas@state.gov

Турция: ankaraiv@state.gov

Сербия: belgradeiv@state.gov

Хорватия: zagrebIV@state.gov 

Румыния: visasbucharest@state.gov

Кипр: consularnicosia@state.gov

Греция: athensconsul@state.gov

Черногория: podgoricavisas@state.gov

Болгария: iv_sofia@state.gov

Израиль: jerusalemivinquiries@state.gov

Казахстан: usakz@state.gov

Кыргызстан: consularbishkek@state.gov

Узбекистан: tashkentIV@state.gov

Армения: ivyerevan@state.gov

Катар: ivconsulardoha@state.gov

Украина: KyivIV@state.gov

Еще Словакия bratislavaiv@state.gov

Македония consularskopje@state.gov

Мадрид ivmadrid@state.gov

Израиль jerusalemivinquiries@state.gov

Бельгия brusselsiv@state.gov

Голландия amsterdamiv@state.gov

Италия ivnaples@state.gov

Словения ljubljanavisa@state.gov

БиЦ sarajevovisas@state.gov

Косово pristinavisas@state.gov

Албания tiranausconsulate@state.gov

Париж parisivpending@state.gov

 

 

Chcesz powiedzieć, że te ambasady poświęcają swoje zasoby ludzkie i czas, aby czytać desperackie historyjki tych "biednych" ruskich? Jeśli tak jest to oznacza, że cały ten proces jest żenujący. My nie dostaliśmy swojej szansy w ambasadzie we własnym kraju, bo została nam ona zabrana przez nich, a im jeszcze mało i próbują się przenieść, aby zaśmiecać inne ambasady? Śmiech na sali. 

Pomijając - wydaje mi się, że nie bardzo masz ochotę dzielić się swoimi doświadczeniami, a Twoje odpowiedzi są bardzo lakoniczne. Po co w ogóle o tym wspominałaś w kontekście "da się" skoro robisz z tego wielką tajemnicę i Twoja jedyna rada to "trzeba pisać do wszystkich", ale już jest za późno, więc bez sensu, żebyście to robili. 

Oczywiście Twoje zachowanie i nastawienie to Twoja sprawa, ale skoro miałaś tak kluczowe i ciekawe informacje to mogłaś o tym napisać wcześniej - w końcu jesteś na forum na którym większość ludzi sobie pomaga. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hatemelovemelikeme napisał:

Chcesz powiedzieć, że te ambasady poświęcają swoje zasoby ludzkie i czas, aby czytać desperackie historyjki tych "biednych" ruskich? Jeśli tak jest to oznacza, że cały ten proces jest żenujący. My nie dostaliśmy swojej szansy w ambasadzie we własnym kraju, bo została nam ona zabrana przez nich, a im jeszcze mało i próbują się przenieść, aby zaśmiecać inne ambasady? Śmiech na sali. 

Pomijając - wydaje mi się, że nie bardzo masz ochotę dzielić się swoimi doświadczeniami, a Twoje odpowiedzi są bardzo lakoniczne. Po co w ogóle o tym wspominałaś w kontekście "da się" skoro robisz z tego wielką tajemnicę i Twoja jedyna rada to "trzeba pisać do wszystkich", ale już jest za późno, więc bez sensu, żebyście to robili. 

Oczywiście Twoje zachowanie i nastawienie to Twoja sprawa, ale skoro miałaś tak kluczowe i ciekawe informacje to mogłaś o tym napisać wcześniej - w końcu jesteś na forum na którym większość ludzi sobie pomaga. 

to idź się im poskarż, może coś ci to da. od kilku mcy próbowałam na tym forum poruszyć temat przenoszenia, ale byłam tylko zbywana, że się nie da. przepraszam bardzo- czy ja ci jestem winna jakieś wyjaśnienia? mam jakieś zobowiàzania wobec ciebie ? myślisz, że takim bezczelnym tonem coś na mnie wymusisz? pomogłam kilku osobom w tym jednej z tego forum się przenieść - bo mogę, a nie muszę. bo ktoś pomógł mi. nie wyobrażam sobie, żeby któryś z prawników albo osób z global chat, z którymi rozmawiałam udzieliły mi jakichkolwiek informacji, gdybym wyskoczyła z takim pretensjonalnym tonem jak ty. ale jeśli uważasz, że tym coś osiàgniesz - to życzę powodzenia. miałam te same informacje co każdy - WRW ma 8000 selectees i przerabia ~120 spraw na mc. Rachunek jest prosty. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...