Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi


Zgadzam się. Faktycznie, ten stan zawieszenia (ale nie swobodnej lewitacji) jest nieznośnie frustrujący. Sam jestem na tym forum z dwóch powodów:
1. Bo to rzetelne źródło informacji.
2. Bo to miejsce zbiorowej psychoterapii.
Potrzebne mi jedno i drugie.
Dzięki Wam wszystkim.
Powodzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zdecydownie łatwiej się to przeżywa w grupie…
Mam nadzieję, że już niedługo wszyscy będziemy się cieszyć wizami :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewsco napisał:


Dopiero pod koniec sierpnia
Dzwoniłam do Ambasady w maju i pytałam czy czas składani Ds ma znaczenie. Dostałam informacje, że żadnego jeśli złożę do końca września. Ponieważ to mój pierwszy raz w loterii nie miałam pojęcia jak to wyglada. Dziś jestem zła i przebieram nóżkami, bo wszytko staje jeszcze pod większym znakiem zapytania. A ponieważ przenosimy się w 8 osób to duże przedsięwzięcie. Zależy mi też na okresie wakacyjnym ze względu na szkołę dzieci. Dodatkowo chcemy sprzedaż tu wszytko. Od maja mam wrażenie stoję w miejscu i czekam. Meczy mnie ten stan zawieszenia bardzo. Myśle, że większość z Was ma podobne uczucia i chciałoby już wiedzieć, bo to czekanie męczy. W sumie nie dopuszczam nawet myśli, że moglibyśmy nie wyjechać. Pytanie tylko kiedy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tysiące osób są w podobnej sytuacji. Jeśli data wysłania nie ma znaczenia, to dlaczego większość przeprocesowanych DS jest z maja? Jak to się teraz potoczy - nie wie nikt, bo nikt nie wiadomo, od czego zależy czas procesowania DS i dlaczego zajmuje to np. 8 miesięcy albo i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alcomindz. napisał:

Czy przez administrative proceedings może się  tak zdarzyć ze mój case ze Np zostanie na tyle opóźniony ze nie dostanę wizy? 

teoretycznie tak, ale z tego co czytam, to tak długie AP jest w przypadku obywateli Iranu, pracowników IT i osób z jakąś bardzo nietypową historią. wydaje mi sie, że 'naszym' problemem jest bardziej to, czy Wrw przeprocesuje tyle spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ala2022 napisał:

teoretycznie tak, ale z tego co czytam, to tak długie AP jest w przypadku obywateli Iranu, pracowników IT i osób z jakąś bardzo nietypową historią. wydaje mi sie, że 'naszym' problemem jest bardziej to, czy Wrw przeprocesuje tyle spraw.

Właśnie wracam z wycieczki z Pakistanu i zastanawiam się jak to może wpłynąć na to… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiące osób są w podobnej sytuacji. Jeśli data wysłania nie ma znaczenia, to dlaczego większość przeprocesowanych DS jest z maja? Jak to się teraz potoczy - nie wie nikt, bo nikt nie wiadomo, od czego zależy czas procesowania DS i dlaczego zajmuje to np. 8 miesięcy albo i dłużej.

Ja rozumiem, że większość z nas ma podobną sytuację, jednak nie zmniejsza to napięcia. To czekanie jest dość niepojące.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ewsco napisał:


Ja rozumiem, że większość z nas ma podobną sytuację, jednak nie zmniejsza to napięcia. To czekanie jest dość niepojące.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadzam się niepokój jest duży. Ja ze swoim nr. 11*** mam złe przeczucie. Obym się mylił. Co prawda jest jeszcze 7 m, ale jak to ma iść tym tempem to...może być kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...