Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, don123 said:

To czym różni informacja poniżej od tej którą dostał Damianq

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

W teorii, to co zaprezentowales powyzej oznacza, ze KCC aktywnie probuje ustalic date spotkania z ambasada dla danego case'u. Again w teorii, jest to "nastepny" krok w procesowaniu i po tym konretnym komunikacie juz mozna tylko czekac na 2NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 03:11, Xarthisius napisał:

Curtis Morrison opublikowal na tg dokumenty zwiazane z jednym z pozwow. Znajduje sie tam wypowiedz Morgana Milesa (Szef KCC). Przytocze fragmenty odnosnie procesowania:

Jezeli dobrze rozumiem powyzsze, to @ala2022 mialas racje, a ja nie. Zwracam honor.

Z innych ciekawych rzeczy: Jaki status moze miec zlozony wniosek DS-260:

Jest tez przykladowy wycinek arkusza gdzie KCC trzyma wszystkie informacje, ale oczywiscie tylko dla plaintifow:

lista.thumb.png.101ce39f6ebfce6c90f948183e000fb0.png

wszyscy po trochu zgadujemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 20:13, ellasz napisał:

Chciałabym Was uczulić, że podczas rozmowy może się okazać, że sam wyciąg z konta bankowego może okazać się niewystarczający. Osoby, które będą miały rozmowę w ambasadzie, o ile nie mają sporej ilości oszczędności na koncie mogą zostać poproszone o dosłanie innych dokumentów potwierdzających stan majątkowy lub formę sponsorską I-864. 

A miałeś wyciąg z konta ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kora83 napisał:

Hej,pewnie jestecie szczesliwi emoji4.png Gratulacje emoji2.pngemoji847.pngemoji1635.png

Czy mozesz opisac w wolnej chwili jak przebiegala rozmowa w Londynie?
Slyszalam,ze sie bardzo czepiaja,i sa bardziej szczegolowi. Jak dlugo trwa rozmowa z samym konsulem? I czy skresla osoby,ktore nie mowia dobrze po angielsku.
A jsk wszystko przebiega u lekarza w Londynie?Jest jedna wizyta plus wizyta na badania?

A czemu akurat Atlanta?
Pozdrawiam z Washington emoji940.pngemoji3510.pngemoji299.png

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 

A dziękuję. 

Zaczynając od badań medycznych. Jeżeli ktoś nie mówi w stopniu komunikatywnym po angielsku, musi zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego. Badania rozpoczynają się od wypełnienia dokumentów, następnie rtg, wizyta u lekarza. Jest to standardowa rozmowa plus dokładne sprawdzania rąk i nóg, pod kątem szukania blizn po cięciu się. Mój mąż w dzieciństwie poparzył się wrzaskiem i miał przeszczepy skóry na ręce i nodze. Pani doktor wręcz na siłę próbowała mu wmówić, że na ręce ma blizny po samookaleczeniu i bardzo ciężko było ja przekonać do tego że są to blizny sprzed 30 lat. Dopiero konsultacja z drugim lekarzem i pokazanie nogi, na której ma dość duża bliznę, przekonała ją, że to jednak nie blizny po cięciu. Zatem jeżeli ktoś ma taką sytuację, dobrze zaopatrzyć się w dokumentację medyczną. Po wizycie lekarskiej następuje spotkanir z pielęgniarka w sprawie szczepień. Ja karty swoich szczepień nie byłam w stanie odtworzyć, ale trafiliśmy na ogarnięta pielęgniarkę, która wiedziała, że w Polsce szczepienia są obowiązkowe i w zasadzie musieliśmy uzupełnić DiTap, MMR (dlatego że chorowałam jako dziecko na swinke i była mała szansa, że wyjdą mi przeciwciała), dzieciaki musieliśmy doszczepic na HepA i HepB. W tym momencie dostaje się wybór, czy chcesz doszczepic się u nich czy np. w innym miejscu. Jeżeli wybierasz inne miejsce, to dostajesz list z listą szczepień, które musisz wykonać. Potwierdzenie szczepień, można przesłać im na maila. Następnie płacisz i tyle.

W ambasadzie z kolei spędziliśmy łącznie z czasem oczekiwania około godziny. Przechodzisz przez kontrolę, na której musisz pokazać włączony ekran telefonu, jeżeli masz picie ze sobą, to musisz się go napić. Następnie podchodzisz do lady, przy której informują Cie dokąd masz iść. Jak przychodzi Twoja kolei to podchodzisz do okienka, przy którym jesteś proszona o odciski palców obu rąk. Następnie po kolei proszą Cie ob dokumenty, zarówno oryginały jak i kopie. Żeby było szybciej warto mieć pogrupowane dokumenty, czyli oryginał aktu urodzenia, jegontlumaczenie i kopia obu dokumentów, oryginał zaświadczenia o niekaralności, jego tłumaczenie i kopia, itd. CO pyta Cie kiedy i dokąd wyjeżdżasz, Następnie daje Ci kwit z którym udajesz się do kasy, żeby opłacić wizę. Po opłaceniu wizy, ponownie musisz czekać aż zostaniesz poproszona. My mieliśmy wtedy już innego CO, który pytał dokąd jedziemy, do kogo jedziemy. Potwierdził moje wykształcenie poprzez zapytanie mnie czy studiowałam tu i tu, czyvstudia skończyłam w tym i w tym roku oraz czy zamierzam pracować w wyuczonym zawodzie. O mojego męża nie pytał wcale. Następnie przeszedł do spraw finansowych, pytał m.in. czy mamy kredyt na dom lub dom na własność. Następnie wystawił nam dokument, w którym zaznaczył jakie dokumenty finansowe musimy jeszcze dosłać. W naszym wypadku, poprosił o dosłanie wypełnionej i podpisanej przez osobę, która mieszka w Stanach i decyduje się na pomoc nam, formy I-864. Wypełnione dokumenty odsyła się na maila. Brakujące dokumenty wysłałam w poniedziałek rano, a w środę była już decyzja. 

Dlaczego akurat forma I-864, dlatego, że:

Po 1. dom posiadamy w Polsce i jego wycena jest z przed 10 lat, a musiala by być aktualna, a co za tym idzie byłyby to dodatkowe koszta i przede wszystkim procedura siła rzeczy była łby znacznie przedłużona. 

A po 2. Mamy troje dzieci w wieku poniżej 11 roku życia i to już takie nasze przemyślenia, że potrzebowali dodatkowego zabezpieczenia, przed chęcią ewentualnego korzystania przez nas z public charge. Bo jednak są to dzieci w wieku szkolnym, nie mogą zostawać same w domu, a co za tym idzie może się zdarzyć tak, że jedno z nas będzie tylko pracować. A ze podpisanie formy I-864 jest bardziej obciazajace dla podpisujacego i zobowiazuje go do ewentualnej pomocy przez okres ok. 10 lat, dlatego zapewne zostala wybrana taka forma zabezpieczenia, a nie inna. Ale tak jak mówię to jest tylko taka nasza interpretacja. 

A Atlanta dlatego, że jedziemy do naszych przyjaciół.

Pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ala2022 napisał:

A miałeś wyciąg z konta ze sobą ?

Miałam statement z banku z 3 miesięcy, na którym są wszystkie wydatki z aktualnym stanem konta plus drugi, na którego używamy do trzymania oszczędności. 

Edytowane przez ellasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ellasz napisał:

Mój mąż w dzieciństwie poparzył się wrzaskiem

Ani chybi tylko czyjas tesciowa musiala zabrac glos. Tylko one sa w stanie wydawac wysokotemperaturowe ultradzwieki!!!    :D

Edytowane przez andyopole
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, andyopole napisał:

Ani chybi tylko czyjas tesciowa musiala zabrac glos. Tylko one sa w stanie wydawac wysokotemperaturowe ultradzwieki!!!    :D

Tak bywa jak zamiast hartowania dziecka, przegrzewa się je, a później robi inhalacje nad garem z wrzątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kora83 napisał:

Dziekuje Ellasz za szczegolowa odpowiedz i zycze Wam wszystkiego NAJLEPSZEGO emoji1696.pngemoji1635.pngemoji846.png

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 

Proszę bardzo :).

Zapomniałam jeszcze dodać, że jeżeli ktoś urodził się w innym kraju niż Polska, to w pierwszej kolejności poproszą o akt urodzenia z kraju, w którym się urodziliśmy, a nie o ten umiejscowiony w Polsce. 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kora83 napisał:

Dziekuje Ellasz za szczegolowa odpowiedz i zycze Wam wszystkiego NAJLEPSZEGO emoji1696.pngemoji1635.pngemoji846.png

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 

A jeżeli chodzi o osobę nie mówiącą w sposób komunikatywnym po angielsku, to należy zabrać ze sobą osobę, która posługuje się językiem angielskim i w przypadku ambasady nie musi to być tlumacz przysięgły tylko np. ktoś z rodziny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...