Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Claudia24 napisał:

BRAK książeczki zdrowia / karty szczepień. Niestety byłam w przychodni rodzinnej i karta szczepień została mi wydana "niby" po 18 raku życia. Nie pamietam takie sytuacji i nie mam w domu karty szczepień... Co w takie sytuacji najlepiej zrobić?

 Miał ktoś podobny problem z ksiażeczką zdrowia/ kartą szczepień?

ja jestem. Przychodnia wystawila mi "Odpis z ksiegi szczepien", ktory robila na podstawie ksiag z archiwum (jestem 79')... Niestety byly w stanie odczytac tylko jedna szczepionke - Gruzlice, pozostale okazaly sie nieczytelne :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, danielwro said:

ja jestem. Przychodnia wystawila mi "Odpis z ksiegi szczepien", ktory robila na podstawie ksiag z archiwum (jestem 79')... Niestety byly w stanie odczytac tylko jedna szczepionke - Gruzlice, pozostale okazaly sie nieczytelne :) 

Dobrze wiedzieć, jednak warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Claudia24 napisał:

BRAK książeczki zdrowia / karty szczepień. Niestety byłam w przychodni rodzinnej i karta szczepień została mi wydana "niby" po 18 raku życia. Nie pamietam takie sytuacji i nie mam w domu karty szczepień... Co w takie sytuacji najlepiej zrobić?

 Miał ktoś podobny problem z ksiażeczką zdrowia/ kartą szczepień?

Ja miałem książeczkę szczepień całą wypełnioną, a żona nie miała swojej, a i tak dostaliśmy dokładnie taki sam zestaw szczepień, gdyż od tamtych moich minęło ileś tam lat już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy VB i uwaga: EU 27000 (a było current) na czerwiec. Drugi raz w życiu widzę retrogresję dla DV, szczególnie w taki sposób. Na lipiec jest już current. 

Update: Jeszcze przeoczyłem adnotacje:

F.  AVAILABILITY OF DIVERSITY VISAS (DV)

Most regions have been set to “Current” for June 2022 in an effort to maximize number use during the DV-2022 program year. However, rank cut-offs could be re-established for any region or country in future months to keep number use within the applicable annual limits. 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy VB i uwaga: EU 27000 (a było current) na czerwiec. Drugi raz w życiu widzę retrogresję dla DV, szczególnie w taki sposób. Na lipiec jest już current

Podano na dwa miesiące?
Zaproszenia też mogą wysłać na dwa miesiące?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kad zaczął się COVID to z tą loteria dzieją się coś dziwnego. Z roku na rok coraz to wszystko dziwniejsze. Kiedyś jak bym wylosował CN 16k to bym otworzył szampana zaraz po sprawdzeniu wyniku, teraz jak mam ten 16k to zastanawiam się do ilu dojdzie do września bo do mojego 16k to na pewno nie. Oczywiście mam na myślisz WRW bo w innych jak patrzę w EU to już grubo ponad 20k procesują. Cuda i dziwy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kad zaczął się COVID to z tą loteria dzieją się coś dziwnego. Z roku na rok coraz to wszystko dziwniejsze. Kiedyś jak bym wylosował CN 16k to bym otworzył szampana zaraz po sprawdzeniu wyniku, teraz jak mam ten 16k to zastanawiam się do ilu dojdzie do września bo do mojego 16k to na pewno nie. Oczywiście mam na myślisz WRW bo w innych jak patrzę w EU to już grubo ponad 20k procesują. Cuda i dziwy

Ja to widzę tak:
C19 był przyczyną (a jak kto woli pretekstem) do zamknięcia ambasad w Moskwie i Mińsku. I to jest bezpośredni powód tego „dziwnego”. WRW procesuje, jak przypuszczam, w miarę normalnym tempie. Zakładam, że do końca września „przerobi” jakieś 1000 CN (wydane + odmówione). Tylko, że tych CNów jest wielokrotnie więcej (1/4 europejskich?). Gdy było ich np. 800 dla samych Polaków - to się „załapywali ”. Wtedy też na tym etapie 20k procesowaliby na dzień dzisiejszy. W innych ambasadach tak właśnie jest.
To dziwne, to się dzieje z VB - ale to chyba wynik przegranych procesów - chcą wykazać dobrą wolę?
A na koniec, żeby nie było:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...