Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Więc doczekaliśmy się i mamy zaproszenie na rozmowę na 25 lipca. CN- bliżej 7k niż 8k


I od razu mam milion wątpliwości:

1. Do kiedy można przesunąć termin rozmowy? Do 2 tygodni przed? Prawdopodobnie będę miała miesięczną delegację- czy bez problemu dałoby się przesunąć aż o tyle? 
2. Czy COVID nadal pozostał na liście szczepień? Bo słyszałam głosy, że ma znikać w najbliższym czasie 

3. Jeśli aplikowaliśmy z Polski to nie ma konieczności przylatywać z Polski? Tylko koniecznie razem?
4. Czy mój mąż będzie miał faktyczny obowiązek wojskowy jeśli będziemy na GC? Bo jako obywatel to już napewno...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma szans ze swoim numerem 13k w tym roku  hehehe… jak na lipiec zaproszeni są z numerem 7k a do września wysyłają zaproszenia. Hehe… szkoda… 

Ja tez z 13k czekam i liczę, że się uda


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, katarzyna_gawor said:

4. Czy mój mąż będzie miał faktyczny obowiązek wojskowy jeśli będziemy na GC? Bo jako obywatel to już napewno...
 

Musi byc zarejestowany w selective service - to nie jest "obowiazek wojskowy" jak kiedys w PL i obowiazuje tylko do 26 roku zycia ale brak rejestracji pozniej powoduje problemy (a dokladnie odmowe) w przypadku wystapienia o obywatelstwo.  

W selective service musza byc zarejestrowani wszyscy mieszkajacy w US - nawet Ci nielegalnie - wiec zdecydowanie GC tez.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, katarzyna_gawor said:

Więc doczekaliśmy się i mamy zaproszenie na rozmowę na 25 lipca. CN- bliżej 7k niż 8k


I od razu mam milion wątpliwości:

1. Do kiedy można przesunąć termin rozmowy? Do 2 tygodni przed? Prawdopodobnie będę miała miesięczną delegację- czy bez problemu dałoby się przesunąć aż o tyle? 
2. Czy COVID nadal pozostał na liście szczepień? Bo słyszałam głosy, że ma znikać w najbliższym czasie 

3. Jeśli aplikowaliśmy z Polski to nie ma konieczności przylatywać z Polski? Tylko koniecznie razem?
4. Czy mój mąż będzie miał faktyczny obowiązek wojskowy jeśli będziemy na GC? Bo jako obywatel to już napewno...
 

  1. Nie ma limitu o ile można przesunąć. Musisz się skontaktować z ambasada w WRW, żeby to zrobić. Ale nie ma gwarancji, że ambasada się zgodzi i wyznaczy inny termin. IMHO trochę bez sensu przesuwać: albo emigrujesz do USA i delegacja w pracy, która zaraz rzucisz jest mało ważna, albo nie emigrujesz i jedziesz w delegacje.
  2. Tak. Źle słyszałaś.
  3. Nie ma znaczenia skąd aplikowałaś, ani skąd przylatujesz. Nie ma obowiązku przylatywania razem. Jedyny obowiązek: main applicant musi przekroczyć granicę pierwszy.
  4. Jeszcze tylko dodam do tego co @kzielu napisał, że ostatni draft odbył się 7 grudnia 1972.
Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, kzielu said:

Musi byc zarejestowany w selective service - to nie jest "obowiazek wojskowy" jak kiedys w PL i obowiazuje tylko do 26 roku zycia ale brak rejestracji pozniej powoduje problemy (a dokladnie odmowe) w przypadku wystapienia o obywatelstwo.  

W selective service musza byc zarejestrowani wszyscy mieszkajacy w US - nawet Ci nielegalnie - wiec zdecydowanie GC tez.

 

Czyli dobrze rozumiem, ze jeśli mam powyżej 26 i dopiero emigruję do USA, to nie muszę się rejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...