Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam następującą zagwozdkę. Zarejstrowałem wizytę w https://cgifederal.secure.force.com/, gdzie miałem już konto. Z tego co pamiętam to było potrzebne zarówno do wizy B2, jak i do wizy L1. Przeszedłem przez całego wizarda, zaznaczając wszystkie pola zdroworozsądkowo (Immigrant Visa, KCC-scheduled, typ DV1) i dodając rodzinę. Co ciekawe, nie wyświetlił się w żadnym miejscu termin wizyty obecny w 2NL, ale może tak ma być. Natomiast co mnie nurtuje to obecność pół "DS-160 Confirmation Number" z kodem kreskowym na Confirmation Page w przypadku moim i żony. Nie pasuje w ogóle do numeru spod pola kreskowego z Confirmation Page DS-260, a wcześniejszych DS-160 już nie mam. Czy to wygląda jak jakiś bug? Powinienem skontaktować się z ambasadą? @Xarthisius help  :unsure:
A, dodam jeszcze że jak próbowałem zupdejtować dane osobowe żony (już była dodana z poprzedniego razu) zmieniając tylko e-mail, to nie chciało mi zasave'ować mówiąc, że "DS-160 confirmation number is incorrect" chociaż nigdzie nie było tam takiego pola

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 13:23, Amigo napisał:

Ja już pogubiłem się w tych wyliczankach. Jakim kluczem ambasada się kieruje? Kilka postów wcześniej ktoś napisał że ambasada idzie po nr.. Jeśli tak to jak to możliwe że w kwietniu najwyższy nr. był 16xxx, a niższe nr. np. 11xxx nie zostały zaproszone i nic nie wskazuje na to ze będzie zaproszony w maju i czerwcu, a być może i w lipcu. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć ?

ktoś się przeniósł do WRW z 16k i miejsce się znalazło. reszta idzie po CN ( 7,5k) i wysłane w maju do ok 15k

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, kenadams said:

 Natomiast co mnie nurtuje to obecność pół "DS-160 Confirmation Number" z kodem kreskowym na Confirmation Page w przypadku moim i żony. Nie pasuje w ogóle do numeru spod pola kreskowego z Confirmation Page DS-260, a wcześniejszych DS-160 już nie mam. Czy to wygląda jak jakiś bug?

Tak, odwieczny bug, którego nie mogą naprawić. Nie przejmuj się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, micham said:

Jak to jest z immigrant fee? Można zapłacic na lotnisku ? Czy trzeba wczesniej ?

Możesz zapłacić kiedy chcesz, nawet miesiąc po przylocie. Dopóki nie zapłacisz nie zaczną po prostu produkować plastikowej karty.

24 minutes ago, micham said:

i która kokejka Us citizens and LPR czy visitors na pierszy wlot ?

Zależy silnie od lotniska. Niektóre maja osobne, niektóre nie. 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, micham napisał:

...
i która kokejka Us citizens and LPR czy visitors na pierszy wlot ?

LPR stajesz sie dopiero w momencie kontaktu z urzednikiem imigracyjnym tak wiec odpowiedz jest jedna.  ;)

A rzeczywistosc bywa rozna. Pamietam ze kiedys na jakims lotnisku kolejka dla obywateli i LPR zostala "przerobiona" i czesc turystow zostala tam wyslana do odprawy.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie o kolejke pojawia sie regularnie a prawda jest taka ze to nie ma znaczenia - bo jak sie wysypie samolot ludzi i skoncza im sie USC/LPRs, to biora visitorow do tych okienek a nie zamykaja interes i ida do domu. 

Wiec odpowiedz brzmi idz to ktorego chcesz, najwyzej powiesz ze "nie wiedziales" (co bedzie zgodne z prawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kzielu napisał:

Wiec odpowiedz brzmi idz to ktorego chcesz, najwyzej powiesz ze "nie wiedziales" (co bedzie zgodne z prawda).

Na wiekszych lotniskach czesto sa dyzurni obserwujacy i organizujacy kolejke. Czasem podpytuja a zawsze patrza kto jaki paszport trzyma w reku. Nieraz widzialem ze wylapia takiego co to, albo "gapa", albo "neczytaty - nepisaty" i ustawiaja delikwenta we wlasciwym ogonku.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...