Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, katarzyna_gawor napisał:

Mi odpisali enigmatycznie tak:

Dobrze, odnotuję Państwa i jak tylko otworzymy grafik na lipiec, wpiszę Państwa.
 

 

Ciekawe czym oni się kierują przy tych zapisach do lekarza, bo ja jak wczoraj dzwoniłam to zwolniłam swój termin i bez problemu zostałam przeniesiona na kilka dni do przodu.

Edytowane przez 9kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym oni się kierują przy tych zapisach do lekarza, bo ja jak wczoraj dzwoniłam to zwolniłam swój termin i bez problemu zostałam przeniesiona na kilka dni do przodu.

Na pewno m.in. Ilością osób, im więcej tym dłuższy slot musi być wolny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kalicodi said:

Czyli jednak ambasada w Madrycie nie radzi sobie tak dobrze? Co pominęłam w swoich sprawdzeniach?

Madryt wyglądał w tym roku przyzwoicie. Jedyny błąd jaki zrobiłaś to taki, że otworzyłaś twittera. Wszelkie kampanie nakręcane przez m.in. to konto które zalinkowałaś to tylko spam. W szczególności jak widzę, że np. prawnik imigracyjny pisze, że spedził weekend na Hawajach, żeby świętować jakieś rodzinne wydarzenie, a zaraz pod tym jest pierdylion odpowiedzi z #WeNeedMoreInterviews #SaveUs itp. to ręce człowiekowi opadają.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 06:27, kalicodi napisał:

Jestem z DV2023. Jako, że jeszcze nie do końca mogę rozumieć ten proces, to proszę o podpowiedź, bo nie chcę swoim kombinowaniem zrobić jakiegoś błędu tragicznego i z deszczu pod rynnę się udać.

Z zapałem poczyniłam już pewne kroki w celu emigracji do Hiszpanii, by tam wpisać swoje miejsce zamieszkania w DS260 i wybrać ambasadę w Madrycie na interview. Sprawdziłam jakie kraje obsługuje Madryt (Hiszpania i Portugalia), popatrzyłam mniej więcej na liczbę wybrańców z tych krajów we wcześniejszych latach, wiadomo, że zawsze wpadną jeszcze numery z innych krajów ludzi którzy mieszkają w Hiszpanii, Portugalii, sprawdziłam jaki numer CN ambasada w Madrycie obsługuje obecnie w tym roku i jak to wyglądało w zeszłych latach, sprawdziłam nawet czy nie mają kolejek do lekarza i wszystko wygląda super. Ale! Zobaczyłam właśnie tego tweeta: 

mającego zwrócić uwagę, że podane ambasady powinny umawiać więcej interview i wśród flag jest flaga Hiszpanii (nawet dwa razy w 4-tym rzędzie). Czyli jednak ambasada w Madrycie nie radzi sobie tak dobrze? Co pominęłam w swoich sprawdzeniach?

Madryt chyba kończy lokalne CN. Ogólnie dość dobra ambasada w dv22. Musisz tylko wykazać, że tam mieszkasz - mieć adres, konto, tax id, pracę itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie błąd. Większość (jeżeli nie wszystkie) to osoby, które jeszcze nie miały interview. Niektóre ambasady w przeszłości (w szczególności w Moskwie) miały taki zwyczaj, że sprawy które do nich trafiały miały wyjściowy status "Administrative Processing", a nie "Ready". Potencjalnie to oznaczało, że sprawy przechodzą jakiś dodatkowy background check, albo ktoś kto nimi zarządzał miał takie widzimisie. W marcu 2020 roku przestali oznaczać ten rodzaj "administrative processing" tym statusem i zaczęli używać w CEAC statusu "Refused" wywołując niemałą panikę. Jak widać nie uczą sie na błędach, albo mało ich obchodzi czy kogoś zestresują...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 18:46, Jacek87 napisał:

Ja miałem książeczkę szczepień całą wypełnioną, a żona nie miała swojej, a i tak dostaliśmy dokładnie taki sam zestaw szczepień, gdyż od tamtych moich minęło ileś tam lat już.

 Jakie musieliście robić ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...