Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, micham said:

Czy ktoś wie w jakim czasie od przyjazdu trzeba zaktualizować adres ? i co grozi za opóźnienie w podaniu nowego adresu 

Do 10 dni po kazdej przeprowadzce, tak dlugo jak jestes LPR.

Co do "grozi":

Quote

A willful failure to give written notice to the USCIS of a change of address within 10 days of moving to the new address is a misdemeanor crime. If convicted, you (or parent or legal guardian of an alien under age 14 who is required to give notice) can be fined up to $200 or imprisoned up to 30 days, or both. The alien may also be subject to removal from the United States. (INA § 266(b)). Compliance with the requirement to notify the USCIS of any address changes is also a condition of your stay in the United States. Failure to comply could also jeopardize your ability to obtain a future visa or other immigration benefit

 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak co miesiąc puściłem maila do KCC. Dziś w końcu mail o treści która daje mi nadzieje jeszcze (CN 16k):

"Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application."

 

Także od poniedziałku siadam kompletować dokumenty i zdjęcia jakby przypadkiem na sierpień lub wrzesień wpadło zaproszenie. Oczywiście dalej na luzie do tego podchodzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Damianq napisał:

Ja, jak co miesiąc puściłem maila do KCC. Dziś w końcu mail o treści która daje mi nadzieje jeszcze (CN 16k):

"Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application."

 

Także od poniedziałku siadam kompletować dokumenty i zdjęcia jakby przypadkiem na sierpień lub wrzesień wpadło zaproszenie. Oczywiście dalej na luzie do tego podchodzę :)

 

ja nigdy nie dostałam maila zeby sprawdzić ta stronę jak wygrałam wiec radzę samemu tam zaglądać, ktoś tu kiedyś na forum napisał ze około 19 każdego miejsca robią updaty i ja właśnie koło 19 grudnia mialam zaktualizowaną tą stronę z wynikami z datą interview na luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 00:22, ellasz napisał:

A dziękuję. 

Zaczynając od badań medycznych. Jeżeli ktoś nie mówi w stopniu komunikatywnym po angielsku, musi zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego. Badania rozpoczynają się od wypełnienia dokumentów, następnie rtg, wizyta u lekarza. Jest to standardowa rozmowa plus dokładne sprawdzania rąk i nóg, pod kątem szukania blizn po cięciu się. Mój mąż w dzieciństwie poparzył się wrzaskiem i miał przeszczepy skóry na ręce i nodze. Pani doktor wręcz na siłę próbowała mu wmówić, że na ręce ma blizny po samookaleczeniu i bardzo ciężko było ja przekonać do tego że są to blizny sprzed 30 lat. Dopiero konsultacja z drugim lekarzem i pokazanie nogi, na której ma dość duża bliznę, przekonała ją, że to jednak nie blizny po cięciu. Zatem jeżeli ktoś ma taką sytuację, dobrze zaopatrzyć się w dokumentację medyczną. Po wizycie lekarskiej następuje spotkanir z pielęgniarka w sprawie szczepień. Ja karty swoich szczepień nie byłam w stanie odtworzyć, ale trafiliśmy na ogarnięta pielęgniarkę, która wiedziała, że w Polsce szczepienia są obowiązkowe i w zasadzie musieliśmy uzupełnić DiTap, MMR (dlatego że chorowałam jako dziecko na swinke i była mała szansa, że wyjdą mi przeciwciała), dzieciaki musieliśmy doszczepic na HepA i HepB. W tym momencie dostaje się wybór, czy chcesz doszczepic się u nich czy np. w innym miejscu. Jeżeli wybierasz inne miejsce, to dostajesz list z listą szczepień, które musisz wykonać. Potwierdzenie szczepień, można przesłać im na maila. Następnie płacisz i tyle.

W ambasadzie z kolei spędziliśmy łącznie z czasem oczekiwania około godziny. Przechodzisz przez kontrolę, na której musisz pokazać włączony ekran telefonu, jeżeli masz picie ze sobą, to musisz się go napić. Następnie podchodzisz do lady, przy której informują Cie dokąd masz iść. Jak przychodzi Twoja kolei to podchodzisz do okienka, przy którym jesteś proszona o odciski palców obu rąk. Następnie po kolei proszą Cie ob dokumenty, zarówno oryginały jak i kopie. Żeby było szybciej warto mieć pogrupowane dokumenty, czyli oryginał aktu urodzenia, jegontlumaczenie i kopia obu dokumentów, oryginał zaświadczenia o niekaralności, jego tłumaczenie i kopia, itd. CO pyta Cie kiedy i dokąd wyjeżdżasz, Następnie daje Ci kwit z którym udajesz się do kasy, żeby opłacić wizę. Po opłaceniu wizy, ponownie musisz czekać aż zostaniesz poproszona. My mieliśmy wtedy już innego CO, który pytał dokąd jedziemy, do kogo jedziemy. Potwierdził moje wykształcenie poprzez zapytanie mnie czy studiowałam tu i tu, czyvstudia skończyłam w tym i w tym roku oraz czy zamierzam pracować w wyuczonym zawodzie. O mojego męża nie pytał wcale. Następnie przeszedł do spraw finansowych, pytał m.in. czy mamy kredyt na dom lub dom na własność. Następnie wystawił nam dokument, w którym zaznaczył jakie dokumenty finansowe musimy jeszcze dosłać. W naszym wypadku, poprosił o dosłanie wypełnionej i podpisanej przez osobę, która mieszka w Stanach i decyduje się na pomoc nam, formy I-864. Wypełnione dokumenty odsyła się na maila. Brakujące dokumenty wysłałam w poniedziałek rano, a w środę była już decyzja. 

Dlaczego akurat forma I-864, dlatego, że:

Po 1. dom posiadamy w Polsce i jego wycena jest z przed 10 lat, a musiala by być aktualna, a co za tym idzie byłyby to dodatkowe koszta i przede wszystkim procedura siła rzeczy była łby znacznie przedłużona. 

A po 2. Mamy troje dzieci w wieku poniżej 11 roku życia i to już takie nasze przemyślenia, że potrzebowali dodatkowego zabezpieczenia, przed chęcią ewentualnego korzystania przez nas z public charge. Bo jednak są to dzieci w wieku szkolnym, nie mogą zostawać same w domu, a co za tym idzie może się zdarzyć tak, że jedno z nas będzie tylko pracować. A ze podpisanie formy I-864 jest bardziej obciazajace dla podpisujacego i zobowiazuje go do ewentualnej pomocy przez okres ok. 10 lat, dlatego zapewne zostala wybrana taka forma zabezpieczenia, a nie inna. Ale tak jak mówię to jest tylko taka nasza interpretacja. 

A Atlanta dlatego, że jedziemy do naszych przyjaciół.

Pozdrawiam 

Czy tłumaczenia przez przysięgłego ? Kopie dyplomów notarialne czy poświadczone za zgodność w szkole ? Czy odpisy ? Tłumaczenia dyplomów, czy tych kopii poświadczonych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ala2022 napisał:

Czy tłumaczenia przez przysięgłego ? Kopie dyplomów notarialne czy poświadczone za zgodność w szkole ? Czy odpisy ? Tłumaczenia dyplomów, czy tych kopii poświadczonych ? 

Ja przedstawiałam oryginał dyplomu wraz z suplementem, do tego tłumaczenie dokumentów wykonane przez tłumacza przysięgłego. Do tych dokumentów dołączyłam ich kopie. Oryginały wróciły do mnie, kopie zatrzymali

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ellasz napisał:

Ja przedstawiałam oryginał dyplomu wraz z suplementem, do tego tłumaczenie dokumentów wykonane przez tłumacza przysięgłego. Do tych dokumentów dołączyłam ich kopie. Oryginały wróciły do mnie, kopie zatrzymali

A kopie poświadczone za zgodność z oryginałem ? Czy taki odpis, który wydają w szkole razem z dyplomem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Damianq napisał:

Ja, jak co miesiąc puściłem maila do KCC. Dziś w końcu mail o treści która daje mi nadzieje jeszcze (CN 16k):

"Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application."

 

Także od poniedziałku siadam kompletować dokumenty i zdjęcia jakby przypadkiem na sierpień lub wrzesień wpadło zaproszenie. Oczywiście dalej na luzie do tego podchodzę :)

 

Na Warszawę jest kilkaset osób z tym statusem... 60 Rosjan przeniosło się do Rio ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...