Jump to content

mvgda

Użytkownik
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13

About mvgda

 • Birthday July 12

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. już i tak zrezygnowałam z tego pomysłu. Za dwa dni lecę na Islandię a z GC będzie co będzie, może jednak stany nie są mi pisane, trudno.
 2. zastanawia mnie czemu ustalona jest liczba 100tys? skoro losowanych jest mniej osób to raz a dwa widząc 100tysiecy na pewno nie przekona to nikogo do zrobienia wyjątku dla 100tys ludzi XD
 3. najbezpieczniejsza to nie wiem, jedyne co mnie odrzuca od tego pomysłu to samotna podróż do turcji i spędzenie w niej dwóch tygodni. dodatkowo szukając w internecie nie znalałam potwierdzenia ze turcja jest otwarta dla polaków, tylko wzmianki ze turystyka może być możliwia od lipca, ale od kiedy? żadnych info
 4. pytanie do forumowiczów, mocno rozważam wyjazd do turcji żeby lecieć do US i tu pojawia się moje pytanie (z racji tego ze turcja jeszcze zamknięta dla polaków) Jak myślicie na jakiej zasadzie jest sprawdzany ten 15 dniowy okres poza schengen? w jaki sposób jest on udowadniany?
 5. nie chce dawać zbytnich nadziei ale jest info od brita o pozwie zbiorowym, może da się coś jeszcze ugrać a przynajmniej tymczasowo wstrzymać bana.
 6. dziekuje za zaangażowanie w pytania na innych formach, sama teraz mam natłok spraw związanych z kończeniem studiów i pracą i ciężko to dodatkowo pogodzić z tym całym rozkminianiem jak ogarnąć sprawę GC, żeby nie przepadła.
 7. no niby tak ale jak przedłużę wizę to będzie ona miała nowa date, która już się łapie na bana.. bo już nie będę się łapać na "WAŻNĄ wizę PRZED 22.04. tak przynajmniej pisze jedna z osób pod komentarzem na stronie britta, który tu niedawno zlinkowales, ze wlasnie przedłużyli wizy i wtedy żeby mogli wyjechać to ban imigracyjny musi być zniesiony
 8. no ale jak to nie musi być przedłużana poza 31 grudnia? moja wiza wydana była w lutym, kończy się z końcem lipca wiec albo muszę się dostać do stanów albo ją przedłużyć a przecież jeśli przedłużę wizę to zostanie nadana nowa issue date która będzie po 22 kwietnia, myśle ze niewiele zostało wydanych takich wiz (o ile w ogole), ktore maja ważność do np września bo przecież spotaknia w marcu już były odwołane a jak na razie nie zapowiada się na otwarcie na schengen.
 9. czyli 15 dni w turcji i mogę lecieć ze stambulu do USA? Możecie polecić jakich wyszukiwarek używać? gdy szukam lotów z Blegradu z serbi lub ze Stambulu to pokazują mi tylko z przesiadkami w schengen.
 10. to znaczy? jeśli wiza zostanie przedłużona, to z automatu chyba obejmuje ją ten ban imigracyjny, który mówi ze NIE DOTYCZY wszystkich których wizy zostały wydane przed 22.04... wiec chyba nawet przedłużenie wizy nic nie da. Stad moje pytanie, czy ma ktoś dla mnie jakąś radę jak dostać się do US żeby aktywować wizę? celowałam w serbie lub chorwację (nie są w schengen) ale żeby z nich poleciec to trzeba mieć przesiadkę w schengen...
 11. 1) zdjęcie zanosisz na rozmowę do ambasady 2) jeśli było to twoje miejsce zamieszkania to wg pytań w ds tak. Ja w swoim DS wpisywałam te adresy, chociażby po to żeby pokrywał się rejon mojego zamieszania z miejscem wykonywanej wtedy pracy i studiami, a nie ze wpisze adres domu rodzinnego oddalonego ponad 100km podczas gdy w tym samym czasie stosunek pracy był wykonywany w zupełnie innym i oddalonym mieście. Mysle ze dokładność w tym przypadku na pewno nie zaszkodzi.
 12. tak, dostaniesz datę rozmowy to umów termin badan lekarskich tak na około tydzień przed terminem rozmowy w ambasadzie. jeśli chodzi o koszt to ja się zamknęłam w około 500zl ale nie miałam dodatkowych szczepień, 300zl za sam wywiad lekarski, 100 rzeżączka, jakies 100 za gruźlicę i pobranie krwi. (badania wykonywałam w wawie, dokładne ceny podałam w wątku dv2020, teraz nie jestem w stanie ich przybliżyć z 100% dokładnością)
 13. ja liceum wpisałam po polsku i tez było ok, nikt mi nie zwrócił uwagi, w przynajmniej nazwa taka sama jak na dokumentach, które przyniosłam
×
×
 • Create New...