Jump to content

mvgda

Użytkownik
 • Posts

  183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mvgda last won the day on September 28 2020

mvgda had the most liked content!

About mvgda

 • Birthday July 12

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

1,159 profile views

mvgda's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

53

Reputation

 1. nie wiem jak samo miasto, ja mieszkam na obrzeżach phily a do samego centrum nie jeżdżę bo nie czuje się na tyle bezpiecznie, wiec nie podoba mi się i jeśli miałabym w us zostać na dłużej to na pewno będę rozważać przeprowadzkę pod NYC.
 2. jestem w Philly, PA. poszukiwania pracy były raczej okej, miałam wiele rozmów, kilka firm chciało kontynuować proces rekrutacji ale zrezygnowałam bo postanowiłam poleciec na 1,5 miesiąca do europy. Końcem lipca zaraz przed wylotem miałam rozmowę z firma z która obecnie pracuje, patrząc wtedy na zakres obowiązków i system którego używają stwierdziłam ze to super match bo mam doświadczenie akurat w AR i pracowałam ostanie 1,5 roku na tym samym systemie w Polsce, chcieli żebym zaczęła w 3 tygodniu sierpnia ale dla mnie to nie było satysfakcjonujące wiec powiedziałam ze mogę się zgodzić na drugi tydzień września, zgodzili się i tak o to tutaj sie znalazłam, na razie jedynie jako contractor na 3 miesiące ale nie wiem czy wytrwam tam tak długo patrząc na presje itp czas pokaże. dlatego nie wiem czy tylko ja tak trafiłam czy wszystkie firmy w usa tak działają, presja, marne szkolenia, rzucanie ludzi na głęboka wodę od razu, jeśli tak to chciałabym wiedzieć to wroce do europy. Mam chłopaka za granica wiec tym bardziej wiele mnie tutaj nie trzyma a jak mam się tak zle czuć to nie wiem czy sens będzie tu zostawać albo ściągać chłopaka tutaj. Na razie chce dać sobie czas ale jeśli nadal będę miała takie odczucia to nie zamierzam zostawać tu na siłę
 3. w sumie ten watek troche odbiegl od tematu ale z racji nazwy podziele sie tym tutaj. Dzisiaj byl moj drugi dzien w pracy w US na stanowisku AR Analyst i o zgrozo az tesknie do polskich warunkow, nie wiem czy dla tego ze w Polsce pracowalam glownie dla skandynawskich firm ale mam wrazenie ze kwestie szkolenia pracownikow w europie to niebo a ziemia. Nie wiem czy to kwestia firmy w ktorej pracuje czy kultury pracy w usa ale system wdrazania to tutaj chyba lekko kuleje, presja od poczatku. Przynajmniej praca czesciowo z domu.
 4. wiem. Jak napisałam na razie mężem nie jest ale jest to w kwestii rozważania zależnie od tego jak wyglada proces, wiec prosiłabym o odpowiedz na pytanie. Jesli proces o sponsorowanie mogłabym zacząć dopiero za około 2 lata to ze ślubem nie ma się co spieszyć. Interesuje mnie kiedy ja mogę zostać sponsorem skoro jestem świeżym rezydentem.
 5. czy ktoś z tu obecnych ma jakaś wiedzę na temat sponsorowania partnera na GC będąc rezydentem? Kategoria F2A jest niby current ale zastanawia mnie bardziej sam proces, czy jako świeży rezydent mogę już zacząć procedurę a te ewentualne taxy itp dostarczyć w przyszłym roku? jako ze czytałam ze niby to trwa trochę około roku (?) czy muszę poczekać do przyszłego lub jeszcze dużej zeby moc sponsorować ewentualnego małżonka? ślubu jeszcze nie ma, jest w fazie rozważań
 6. wg mnie nie ma to znaczenia. rozmowy zaczynaja się w październiku ale z uwagi na procesowanie teraz dv2021 mogą być tez lekkie opóźnienia z dv2022. Jeśli rozmowa ma być w październiku to w sumie w lipcu lub sierpniu powinien przyjść mail z prośba o wysłanie dokumentów i wtedy we wrześniu już informacja o terminie rozmowy.
 7. Jako ze do mojego wylotu na stałe zostało mniej niż tydzień to pozwolę sobie odświeżyć ten temat, o co chodzi z tym ubezpieczeniem miastowym? Chodzi o ubezpieczenie ze strony https://www.healthcare.gov/create-account w moim przypadku pokazuje PENNIE. (PA)? Czy jakieś inne? Czy skorzystanie z takiego ubezpieczenia nie jest rozpatrywane jak np food stamps czy inne "zapomogi" które utrudniają później proces o obywatelstwo?
 8. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie większe, moje liceum ma strasznie nieprzetłumaczalna nazwę wiec wpisałam liceum im. xxxxx a jeśli chodzi o uniwersytet to wpisałam chyba po prostu univeristy of gdańsk. Wizę dostałam i nikt o to nie pytał nawet.
 9. myśle ze wystarczy przejrzeć wątek z dv2020, wiza wydana, travel ban - brak możliwości wyjazdu, wiza się przeterminowała, ambasada odmawiała przedłużenia wizy bo travel ban, cudem udało mi się ją odnowić po mailowaniu do ambasady od razu po ogłoszeniu wyroku w sądzie, nowe badania, nowa wiza zaraz przed końcem września 2021, nadal travel ban, aktywacja wizy na wyjątku NIE (rodzinnym) - do samego końca nie byłam pewna czy mnie wpuszczą na granicy.
 10. potwierdzam, niezle trzeba było się nakombinować
 11. tu słabo to wyglada ale z grup na fb wyglada na to ze już 10 osób z polski wylosowało
 12. super! gratulacje, niski numer, jeśli nie przedłuża procesowania dv2020 i dv2021 to rozmowa pewnie w grudniu/styczniu okoł
×
×
 • Create New...