Jump to content

mvgda

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About mvgda

 • Birthday July 12

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

87 profile views
 1. Mam pytanie odnosnie szczepień, udając się na wizyte rozumiem, że trzeba je przedstawić ale w jakiej formie? Czy chodzi tu o kartę uodpornień? Wg informacji na gov.pl karta ta nie może zostać przekazana pacjentowi w oryginalne a może jedynie zostać wystawiony odpis. Czy takie coś będzie zaakceptowane? Czy chodzi o jakiś inny dokument, w którym można znaleźć informacje o szczepieniach?
 2. mam numer 81xx ten numer przewidywany jest na grudzien, ja chciałabym mieć jednak rozmowę w drugiej połowie stycznia. Kiedy najlepiej wysłać dokumenty w takim przypadku? Nie wysyłałam jeszcze z obawy ze zostanie wyznaczony termin na grudzien
 3. co do dokumentów to wydaje mi się ze akty urodzenia, małżeństwa, ukończenia szkoły mogą być po polsku. cytat ze strony ambasady odnośnie dokumentów "Tłumaczenia Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez profesjonalnego tłumacza."
 4. ja mam numer 8XXX a maila z prośba o dokumenty dostałam dopiero teraz w połowie września, z takim numerem maila z prośba spodziewałabym się najwcześniej koło stycznia
 5. widzę ze cut off na listopad to 6000, mam numer 81xx wiec całkiem możliwym jest ze zmieszczę się w cut offie na grudzien, zależy mi jednak ze względu na studia i obronę w czerwcu żeby rozmowę w ambasadzie mieć w drugiej połowie stycznia, kiedy najlepiej wysłać im dokumenty tak żeby nie pospieszyli się z wyznaczeniem terminu rozmowy na grudzien? (maila z prośba o wysłanie już dostałam)
 6. czy dokumenty, które przyniosę na rozmowę do ambasady zostaną mi zabrane? mam na myśli akt urodzenia lub oryginał dyplomu ukończenia szkoły - wolałabym takie dokumenty jednak zachować w oryginale a nie oddawać, zwłaszcza ze duplikatu dyplomu ukończenia szkoły raczej ponownie nie dostanę.
 7. Planuje wyemigrować do PA, Philadelphi, później może przenieść się w okolice NYC tez będę konczyc finanse i rachunkowosc
 8. Dzień dobry wszystkim forumowiczom, śledzę to forum od dłuższego czasu jednak nadal nie znalazłam na nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Czy jest tu ktoś kto żałował swojej przeprowadzki? Czy start jest ciężki? Jestem młoda, jestem obecnie na 3 roku licencjatu i wygrałam zielona kartę, termin rozmowy prawdopobnie zostanie wyznaczony na grudzien i pojawia się z tym coraz więcej obaw. Im dłużej czytam to forum tym bardziej widzę, ze życie wcale nie jest takie kolorowe i najzwyczajniej w świecie boje się ze sobie nie poradzę. Mam co prawda straszą siostrę w USA ale nie chce w dużej mierze polegać na jej pomocy bo ma już swoją rodzine i nie chce być dla niej ciężarem, wiadomo ze na początku by mi pomogła ale jak samemu odnaleźć się w stanach? Bez znajomych ani swojej drugiej połówki. Czy są tu osoby które wyemigrowały same? Czy początki były bardzo ciężkie? Niby to kraj wielu możliwości ale obawiam się ze będę musiała zaczynać wszystko na nowo bo nie wiem czy moje doświadczenie lub skończone studia w Polsce będą w ogóle brane pod uwagę.
 9. wypełniłam DS260 w maju po otrzymaniu informacji o wygranej, zmieniłam teraz miejsce pracy i zamieszkania czy powinnam znów zedytować jakoś wniosek i zasubmitować go ponownie?
 10. gdzie można znaleźć te dane na stronie?
 11. czym jest słabe zabezpieczenie finansowe? jaka kwotę orientacyjnie powinno się mieć? Pytam na jedną osobę. Mam siostrę w stanach ale nie chciałabym jej obarczać tytułem sponsora wiec jeśli mogłabym tego uniknąć wolałabym zgromadzić potrzebna kwotę wcześniej sama.
 12. Dostałam odpwiedz od KCC "Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing." Wiec myśle ze nie ma się co martwić
 13. dziękuje za radę w takim razie, napisałam wiadomość na tego ogólnego maila KCC jeśli dostanę odpwiedz to powiadomię o tym na forum może innym tez się przyda.
×
×
 • Create New...