Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie w Wilanów Family Practice u dr Gajera poinfomowano nas że nie prowadzą rejestracji i żeby wysłać im maila i oni będą weryfikować jakie jeszcze są Terminy. W związku z tym zarejestrowaliśmy się na 24.08 czyli miesiąc po naszej rozmowie. Czy to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, katarzyna_gawor said:

Słuchajcie w Wilanów Family Practice u dr Gajera poinfomowano nas że nie prowadzą rejestracji i żeby wysłać im maila i oni będą weryfikować jakie jeszcze są Terminy. W związku z tym zarejestrowaliśmy się na 24.08 czyli miesiąc po naszej rozmowie. Czy to przejdzie?

Mi też tak powiedzieli. Po czym napisałem im (trochę rzewnego) maila i zaproponowali mi termin na 28 czerwca (ponad tydzień przed rozmową, więc akurat). Opisz w mailu swoją sytuacje, podaj termin wizyty w ambasadzie i może termin "się znajdzie" :) a jak nie to niestety trzeba próbować. W Krakowie też mi zaproponowali 17 sierpnia... 
Ale pytanie podbijam - czy jeśli hipotetycznie nie dałoby się znaleźć wcześniejszego terminu, to czy wiza faktycznie może przepaść w obecnej sytuacji? 
Tutaj w interview guidelines napisali coś  takiego:

Quote

Some family-based and employment preference visa categories are numerically limited. If you cannot attend your interview during the same month of your original interview, occasionally it will be several months before a visa number is available again for your visa category. DV applicants should be aware that visas are numerically limited and must be issued by September 30 of the program year. There is no guarantee that a visa will still be available on the date of your rescheduled interview.

Co prawda chodzi o przełożenie rozmowy, ale wiza w statusie AP chyba też pod to podpada? Jeśli dobrze rozumiem, to mogłoby zabraknąć wizy jeśli wydaliby do tego czasu wszystkie przewidziane 55 tysięcy wiz, a to chyba nie nastąpi? Oczywiście zgadzam się że trzeba zrobić wszystko żeby do takiej sytuacji nie dopuścić, ale mówimy o sytuacji bez wyjścia, kiedy mamy badania jakiś czas po rozmowie bez możliwości przełożenia.

Edytowane przez kenadams
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, katarzyna_gawor said:

Tak zrobię @kenadams I zobaczymy. Dziękuję! Ile czekałeś na odpowiedz na maila?

W KRK jest ten plus, że oni robią wszystko w 1 miejscu, tylko na krew trzeba podjechać jakoś 10 dni wcześniej na pobranie. 

 

Napisałem do nich w środę wieczorem, odpisali w czwartek rano.

Dla mnie dodatkowy plus KRK jest taki, że mieszkam w KRK... :D dlatego jeszcze będę próbował dorwać termin tutaj, ale lepiej mieć w tej Warszawie niż 1.5 miesiąca później.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpisali enigmatycznie tak:

Dobrze, odnotuję Państwa i jak tylko otworzymy grafik na lipiec, wpiszę Państwa.
 

Jeszcze dzwoniłam do ambasady się dowiedzieć coś więcej to Pani odradzała przekładanie rozmowy jednak nie wyjaśniła mi jednoznacznie czy taki odstęp czasu od rozmowy do badań stanowi problem. Powiedziała, że w szczegółach dowiemy się jak przyjdziemy już na rozmowę. Więc nadal nie wiem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 14:15, kalicodi napisał:

Chociaż przeglądając tutaj dostępne dane: https://savediversityvisa.org/dv2022allconsulates/ WRW w porównaniu z MDD (Madryt) wypada już nie tak dobrze. W MDD aktualnie obsłużyli EU26XXX. 

Jestem z DV2023. Jako, że jeszcze nie do końca mogę rozumieć ten proces, to proszę o podpowiedź, bo nie chcę swoim kombinowaniem zrobić jakiegoś błędu tragicznego i z deszczu pod rynnę się udać.

Z zapałem poczyniłam już pewne kroki w celu emigracji do Hiszpanii, by tam wpisać swoje miejsce zamieszkania w DS260 i wybrać ambasadę w Madrycie na interview. Sprawdziłam jakie kraje obsługuje Madryt (Hiszpania i Portugalia), popatrzyłam mniej więcej na liczbę wybrańców z tych krajów we wcześniejszych latach, wiadomo, że zawsze wpadną jeszcze numery z innych krajów ludzi którzy mieszkają w Hiszpanii, Portugalii, sprawdziłam jaki numer CN ambasada w Madrycie obsługuje obecnie w tym roku i jak to wyglądało w zeszłych latach, sprawdziłam nawet czy nie mają kolejek do lekarza i wszystko wygląda super. Ale! Zobaczyłam właśnie tego tweeta: 

mającego zwrócić uwagę, że podane ambasady powinny umawiać więcej interview i wśród flag jest flaga Hiszpanii (nawet dwa razy w 4-tym rzędzie). Czyli jednak ambasada w Madrycie nie radzi sobie tak dobrze? Co pominęłam w swoich sprawdzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...