Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, danielwro napisał:

czy faktycznie jest tak, ze moge miec lekarza i badania PO wizycie w ambasadzie? 

Akurat tak sie sklada, ze sa terminy i moglbym badania zrobic PRZED, ale kuszaca jest jednak opcja mitygacji ryzyka "niepotrzebnych" badan, a w szczegolnosci przyjecia wszystkich nieudokumentowanych szczepien nadaremno... 

No ale czy moge miec z tego tytulu problemy u konsula i lepiej nie ryzykowac?

dobre pytanie, również mam badania przed, ale zastanawiałam się nad tym samym 

A na kiedy zaproponowano Ci najbliższy termin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 9kk napisał:

dobre pytanie, również mam badania przed, ale zastanawiałam się nad tym samym 

A na kiedy zaproponowano Ci najbliższy termin badania?

w krakowie na po 20 lipca - co jest troche duzo za pozno, wiec odpuscilem

w warszawie przyjmuja jeszcze na koniec czerwca, co jest zdziebko za szybko dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, danielwro said:

czy faktycznie jest tak, ze moge miec lekarza i badania PO wizycie w ambasadzie? 

Akurat tak sie sklada, ze sa terminy i moglbym badania zrobic PRZED, ale kuszaca jest jednak opcja mitygacji ryzyka "niepotrzebnych" badan, a w szczegolnosci przyjecia wszystkich nieudokumentowanych szczepien nadaremno... 

No ale czy moge miec z tego tytulu problemy u konsula i lepiej nie ryzykowac?

Jeżeli jest dostępny termin przed rozmową, to rozmowa w ambasadzie bez badań to nie potrzebne ryzyko. Wizy dla Ciebie są zarezerwowane tylko na lipiec. Jeżeli z jakiegoś powodu trafiasz na administrative processing i nie wyrobisz się przed końcem miesiąca rezerwacja wraca do Visa Office. Potem pod koniec roku fiskalnego różne rzeczy się mogą zdarzyć. Troche by głupio było nie dostać wizy w tym momencie bo kombinowałeś z medical...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xarthisius napisał:

Jeżeli jest dostępny termin przed rozmową, to rozmowa w ambasadzie bez badań to nie potrzebne ryzyko. Wizy dla Ciebie są zarezerwowane tylko na lipiec. Jeżeli z jakiegoś powodu trafiasz na administrative processing i nie wyrobisz się przed końcem miesiąca rezerwacja wraca do Visa Office. Potem pod koniec roku fiskalnego różne rzeczy się mogą zdarzyć. Troche by głupio było nie dostać wizy w tym momencie bo kombinowałeś z medical...

czyli badania mogą być zrobione po rozmowie pod warunkiem że będą zrobione w tym samym miesiącu co jest rozmowa ?

Jeżeli badania przeciągną się na kolejny miesiąc to wtedy rozmowa w ambasadzie staje się nieważna?

Edytowane przez 9kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 9kk napisał:

czyli badania mogą być zrobione po rozmowie pod warunkiem że będą zrobione w tym samym miesiącu co jest rozmowa ?

Jeżeli badania przeciągną się na kolejny miesiąc to wtedy rozmowa w ambasadzie staje się nieważna?

nawet nie chodzi o to, ze badania musza byc w ciagu miesiaca, tylko samo klepniecie wizy.

ja widze to tak - jesli nie przychodzisz z badaniami na rozmowe, to "ktos" musi "pamietac" pozniej o Tobie, zeby niejako offline'owo przeprocesowac Twoj wniosek do konca (pobrac wyniki, itp).. i rozumiem, ze jesli temu komus sie zapomni o tym przez miesiac to wtedy moze viza przepasc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, 9kk said:

czyli badania mogą być zrobione po rozmowie pod warunkiem że będą zrobione w tym samym miesiącu co jest rozmowa ?

Jeżeli badania przeciągną się na kolejny miesiąc to wtedy rozmowa w ambasadzie staje się nieważna?

Nie. To nie chodzi o ważność rozmowy. Dokumenty się potem dosyła kurierem, nie idzie sie drugi raz.

Again, macie szanse na uzyskanie wizy, nie kombinujcie z medicalem po interview. Śledzicie co się dzieje w tym roku fiskalnym od początku i wiecie, że do najpiękniejszych ten rok nie należy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, danielwro said:

w krakowie na po 20 lipca - co jest troche duzo za pozno, wiec odpuscilem

w warszawie przyjmuja jeszcze na koniec czerwca, co jest zdziebko za szybko dla mnie :)

Właśnie dzwoniłem i tak:

  • w Krakowie wizyty na 10 sierpnia (czyli ponad miesiąc po moim interview)
  • w Warszawie nie ma wizyt na maj ani czerwiec, a na lipiec dopiero będą umawiać w czerwcu...

Normalnie jaja, można nie dostać wizy z powodu opieszałości/obłożenia placówek medycznych z którymi pracuje ambasada?

Update: w Krakowie odpuściłem, bo myślałem że w Warszawie będą. Zadzwoniłem 5 minut później jeszcze raz i w Krakowie najbliższa wizyta 17 sierpnia...

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenadams napisał:

Normalnie jaja, można nie dostać wizy z powodu opieszałości/obłożenia placówek medycznych z którymi pracuje ambasada?

USA uwielbiaja monopole. Brak konkurencji zabija ten kraj i konsumentow. Jaki problem wykonac telefon z Ambasady do lekarzy z "prosba o zabranie sie do wytezonej pracy" lub z korzyscia dla aplikantow zwiekszyc ilosc gabinetow uprawnionych do tych badan. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, przestaje kombinowac..
umowilem sie do lekarza na 22 czerwca (bo jeszcze powiedziano mi, ze na krew sie czeka 10 dni), wiec niech wszystko bedzie legitnie i bez zadnych watpliwosci w dniu wizytu  

Z ciekawości - zadzwoniłeś po moim poście i był termin na 22 czerwca? Czy przed?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...