Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, katarzyna_gawor napisał:

I ciekawa jestem jak Wy macie bo nas tylko zastanowiło (nie planujemy jechać na ostatnią chwilę), że badania mieliśmy 21.07 a na wizie jest expires on 20JAN2023- dlaczego tak? 

Ponieważ 21 stycznia będzie 6 miesięcy i jeden dzień. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam z ciekawości. Na stronie [1] nadal jest napisane, że rozmowa nie będzie zaplanowana dopóki nie wyślę się dokumentów do KCC. Od wrzesnia komunikatem znieśli ten wymóg. Dziwne, że dla DV23 nie zaktualizowali tego, ze nie trzeba wysyłać dokumentów. Moje pytanie brzmi: Czy ktoś kto nie wysłał swoich dokumentów do KCC dostał zaproszenie na rozmowę? Chciałbym się upewnić, że jednak nie strzeliłem sobie w kolano nie wysyłając tych dokumentów. DS-260 wysłałem w grudniu więc już po komunikacie.

 

 

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xarthisiuspytanie do Ciebie o paszport. Jest zapis, że paszport ma być ważny "valid for six months beyond the intended date of entry into the U.S." Jak mam to rozumieć? Jako ważny od daty badań + 6 miesięcy + 6 miesięcy czy od daty planowanego wjazdu + 6 miesięcy? Mam paszport ważny do 27 maja 2023 roku, nawet jak mnie zaproszą na rozmowe na wrzesień to wychodzi na to ze najpóźniej musze wyjechać do 27 listopada 2022 roku jeśli druga opcja jest akceptowalna chociaż wize na wjazd będe miał ważna od daty badań + 6 miesięcy. Czy lepiej lecieć i wyrabiać nowy paszport i zabrać go na rozmowę jak mnie zaproszą na wrzesień?

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troche mgliste, ale na pewno 6 miesiecy od daty interview bedzie wystarczajace. W koncu mozesz chciec/planowac wleciec przed 11/27/2022, ale moze Ci nie wyjsc...

CBP chce 6 miesiecy od daty wjazdu, ale to jest wymaganie glownie dla non-immigrants. Z IV / zielona karta bedziesz troche inaczej traktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Xarthisius said:

To jest troche mgliste, ale na pewno 6 miesiecy od daty interview bedzie wystarczajace. W koncu mozesz chciec/planowac wleciec przed 11/27/2022, ale moze Ci nie wyjsc...

CBP chce 6 miesiecy od daty wjazdu, ale to jest wymaganie glownie dla non-immigrants. Z IV / zielona karta bedziesz troche inaczej traktowany.

Ale ogolnie lepiej wyrobic paszport jeszcze w Polsce niz potem dygac od ambasady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Xarthisius napisał:

Ale ogolnie lepiej wyrobic paszport jeszcze w Polsce niz potem dygac od ambasady...

 

Tak jak piszesz, może nie wyjść jednak chyba jeśli planuje jechać zaraz po otrzymaniu wizy przed 11/27/2022 to kryteria są spełnione.

Czyli co lepiej jutro skoczyć złożyć wniosek o paszport póki jeszcze nie mam terminu rozmowy? W miesiąc chyba powinni mi zrobić nowy. Nie przeszkadza to, że wszędzie podawałem aktualny paszport (aplikacja, DS-260) a na rozmowę pójdę z nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Damianq said:

 

Tak jak piszesz, może nie wyjść jednak chyba jeśli planuje jechać zaraz po otrzymaniu wizy przed 11/27/2022 to kryteria są spełnione.

Czyli co lepiej jutro skoczyć złożyć wniosek o paszport póki jeszcze nie mam terminu rozmowy? W miesiąc chyba powinni mi zrobić nowy. Nie przeszkadza to, że wszędzie podawałem aktualny paszport (aplikacja, DS-260) a na rozmowę pójdę z nowym?

Nie, nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...