Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

przeszłam przez pytania we wniosku ds260. Analizując czy wszystko dobrze napisałam, zastanawiam się nad jednym.

szkoła/uczelnia: wpisałam tylko uczelnie wyższą, czy powinnam wpisać nazwę i daty rozpoczęcia i zakończenia szkoły średniej? 

* wydaje się to głupotą, bo wiadomo, że gdybym nie ukończyła liceum nie skończyłabym studiów mgr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Claudia24 said:

przeszłam przez pytania we wniosku ds260. Analizując czy wszystko dobrze napisałam, zastanawiam się nad jednym.

szkoła/uczelnia: wpisałam tylko uczelnie wyższą, czy powinnam wpisać nazwę i daty rozpoczęcia i zakończenia szkoły średniej? 

* wydaje się to głupotą, bo wiadomo, że gdybym nie ukończyła liceum nie skończyłabym studiów mgr.

Wszystkie szkoly wpisujesz. Tak samo stopnie, czyli np. jezeli robilas licencjat, a potem magisterke, wpisujesz ta sama uczelnie dwa razy.

Update: Jezeli juz wyslalas, to nie otwieraj. W Twoim wypadku (derivative) to i tak nie ma wiekszego znaczenia.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
wczorajsza rozmowa zakończona sukcesem ;)
Nie będę rozpisywał całego dnia, bo był opisany wielokrotnie, ale to o czym nie czytałem wcześniej.

Jako jeden z wielu przypadków, zostałem wylosowany przed ślubem. Po ślubie zaktualizowałem ds i dopisałem żonę.
Między sprawdzeniem dokumentów przy okienku a rozmową z konsulem, wezwali nas do jednego okienka o wypytywali o ślub.
Czy na pewno znaliśmy się wcześniej, bo ślub był po moim wylosowaniu. Od kiedy się znamy, od kiedy razem mieszkamy. Czy mamy jakieś zdjęcia potwierdzające że znaliśmy się wcześniej. Czy oboje wysyłaliśmy wniosek na loteria i czy robliśmy to z tego samego adresu IP :) Gość powiedział, że posprawdzają to i decyzje podejmie konsul :)

Później 2 minutowa rozmowa z konsulem:

K: jak długo jesteście razem?
J: tyle i tyle
K: czym się zajmujecie w Polsce?
J: tym i tym
K: czym chcecie się zajmować w USA?
J: tym samym
K: ok, wszystko wygląda w porządku. Macie wizę :) 


No i po faworach :)
Dziękuje wszystkim, którzy udzielali się w tym wątku, pytali i odpowiadali.
Pomoc na wagę złota :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CN18XXX

DS-260 wypełniony w połowie maja 2021

W ambasadzie byliśmy w tym tygodniu, paszporty z wizami mamy już w domu.

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc, była nieoceniona. Szczególnie @Xarthisius, skarbnico wiedzy.

Jeżeli ktoś ma jakieś szczegółowe pytanie proszę pisać na PW, na pewno odpowiem.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tereus napisał:

Hej!
wczorajsza rozmowa zakończona sukcesem ;)
Nie będę rozpisywał całego dnia, bo był opisany wielokrotnie, ale to o czym nie czytałem wcześniej.

Jako jeden z wielu przypadków, zostałem wylosowany przed ślubem. Po ślubie zaktualizowałem ds i dopisałem żonę.
Między sprawdzeniem dokumentów przy okienku a rozmową z konsulem, wezwali nas do jednego okienka o wypytywali o ślub.
Czy na pewno znaliśmy się wcześniej, bo ślub był po moim wylosowaniu. Od kiedy się znamy, od kiedy razem mieszkamy. Czy mamy jakieś zdjęcia potwierdzające że znaliśmy się wcześniej. Czy oboje wysyłaliśmy wniosek na loteria i czy robliśmy to z tego samego adresu IP :) Gość powiedział, że posprawdzają to i decyzje podejmie konsul :)

Później 2 minutowa rozmowa z konsulem:

K: jak długo jesteście razem?
J: tyle i tyle
K: czym się zajmujecie w Polsce?
J: tym i tym
K: czym chcecie się zajmować w USA?
J: tym samym
K: ok, wszystko wygląda w porządku. Macie wizę :) 


No i po faworach :)
Dziękuje wszystkim, którzy udzielali się w tym wątku, pytali i odpowiadali.
Pomoc na wagę złota :)

Hej,

a oboje wysyłaliście wniosek na loterie z tego samego adresu IP? Pytali Was i prosili o wyciąg z konta bankowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie samego wjazdu do USA.

Mamy już paszporty, magiczne koperty (ja, żona, syn 6 lat), wszystko załatwione pomyślnie.

Moje pytanie jednak dotyczy szczepień , mianowicie ja i żona jesteśmy zaszczepieni 2 dawkami, syna nie szczepiliśmy. Na badaniach w Krakowie lekarz zanotował, że mamy dwie dawki i powiedział, że wszystko w porządku .  Jeśli mamy koperty i wszystko gotowe do wylotu, czy mamy coś jeszcze robić, czy po prostu wsiadać i lecieć i zaczynać budować Amerykę?

Pozdrawiam

Forst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Claudia24 said:

Hej,

a oboje wysyłaliście wniosek na loterie z tego samego adresu IP? Pytali Was i prosili o wyciąg z konta bankowego ?

Spokojnie. Nie ma takiego wymogu (wysylania z jednego IP). Nie wiem czemu im zadali takie pytanie, ale sie nie stresuj za bardzo. Immigration jest czula na falszywe sluby, ale w Waszym wypadku to normalny slub wiec nie ma sie za bardzo co stresowac. Wezcie ze soba jakas historie zwiazku zdjecia, bilety, umowy itp i bedzie dobrze

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Xarthisius napisał:

Spookjnie. Nie ma takiego wymogu (wysylania z jednego IP). Nie wiem czemu im zadali takie pytanie, ale sie nie stresuj za bardzo. Immigration jest czula na falszywe sluby, ale w Waszym wypadku to normalny slub wiec nie ma sie za bardzo co stresowac. Wezcie ze soba jakas historie zwiazku zdjecia, bilety, umowy itp i bedzie dobrze

@Claudia24zdjęcia wydrukowane na papierze, nie że będziecie mieli na telefonie, bo z telefonami nie wpuszczają do środka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Claudia24 napisał:

Hej,

a oboje wysyłaliście wniosek na loterie z tego samego adresu IP? Pytali Was i prosili o wyciąg z konta bankowego ?

Tak, znaczy z dwóch różnych komputerów, ale IP dostawcy prawdopodobnie było takie samo. Piszę prawdopodobnie, bo nie pamiętam czy wysyłaliśmy tego samego dnia, a adresy się czasami zmieniają.

Nie, nie pytali o wyciągi. Mieliśmy, ale nikt nie chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...