Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Standardowa formulka w takich sytuacjach jest w formalnych listach: "To whom it may concern". Takie rzeczy to powinnien wiedziec ten co Ci ten list wystawia. Jak prowadzi biznes to wie jak takie rzeczy wygladaja. 

Ok, super dziękuję ci bardzo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, don123 napisał:

This is to confirm that our company, ......(name of the company), located at (address of the company) has extended an offer of full time employment to Mr ....( your name)  Mr. ... will work in the position of ....  His salary will be...His employment will commence upon entry into the United States and presenting employment authorization documents.

 

Coś w tym stylu

 @don123Dziękuję bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Warszawie załatwiłem wszystko bardzo miło. Poproszono mnie o wyciąg z konta- nie miałem tego ze sobą. Mimo tego bez najmniejszych problemów approved. Całość zajęła 2h. Rozmowa z konsulem to 2 minuty. Nie miałem ze sobą maseczki na wejściu więc musiałem na szybko zorganizować, to był jedyny problem jaki mnie spotkał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 6
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 15:12, Amigo napisał:

Cześć wszystkim!

Czy wiecie może jak powinien wygladać taki list z oferta pracy od pracodawcy z USA, żeby pokazać konsulowi? Czy powinny być w nim jakieś konkretne informacje zawarte? Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi jak ktoś się orientuje :)

My fakt faktem mieliśmy rozmowę w Niemczech, ale pytanie było na zasadzie jak zamierzamy tam się na początku utrzymać, wystarczyło jej powiedzieć że firma w której się pracuje ma główną siedzibę w US wiec nie bedzie problemu, bo i powiedzieliśmy że mamy oszczędności i jeśli chce możemy pokazać bo mamy wyciag ze soba, więc wzięła wyciąg (choć nie jest wymagany) i za naszym zezwoleniem sobie zrobiła ksero by mieć w dokumentach po czym życzyła nam powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niezamaco napisał:

Jesteśmy po wizycie w Ambasadzie. Czy opłata za GC to jedyna jaką trzeba opłacić przed wylotem do USA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz to też opłacić po przekroczeniu granicy, jest to warunek do tego, żeby zaczęli wyrabiać Twoją plastikową GC. Ja opłacałem przed wylotem. SSN dostałem kilka dni po przylocie, plastikowe GC przyszły po niecałych 2 tyg od przekroczenia granicy.

Przed wylotem nie wnosiłem żadnych innych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to też opłacić po przekroczeniu granicy, jest to warunek do tego, żeby zaczęli wyrabiać Twoją plastikową GC. Ja opłacałem przed wylotem. SSN dostałem kilka dni po przylocie, plastikowe GC przyszły po niecałych 2 tyg od przekroczenia granicy.
Przed wylotem nie wnosiłem żadnych innych opłat.

Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...