Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, katlia napisał:

Nie... tylko naiwnosc. Beda wymogi boosters. Tak samo jak teraz sa wymogi szczepien.

Jak beda to wtedy napisz, bo zasmiecasz forum tymi komentarzami bez sensu... a ludzie sie stresuja i czekaja na informacje, ktore faktycznie sa do czegos przydatne

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pozostając przy szczepionkach. Czy jak wygrany jest zaszczepiony, a osoba towarzysząca nie to w takim przypadku wygrany przejdzie badania, a druga osoba nie? I tym samym tylko wygrany dostanie gc? Czy druga osoba zablokuje wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, AS13 napisał:

A jeszcze pozostając przy szczepionkach. Czy jak wygrany jest zaszczepiony, a osoba towarzysząca nie to w takim przypadku wygrany przejdzie badania, a druga osoba nie? I tym samym tylko wygrany dostanie gc? Czy druga osoba zablokuje wszystko?

mi sie wydaje, ze zablokuje i wniosek nie przejdzie, trzeba zeby wszyscy byli zaszczepieni, albo jakos ta osobe z wniosku moze usunac zanim do badan dojdzie wogole, jezeli nie ma zamiaru sie szczepic... sliski temat, ja bym nie ryzykowala... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, AS13 said:

A jeszcze pozostając przy szczepionkach. Czy jak wygrany jest zaszczepiony, a osoba towarzysząca nie to w takim przypadku wygrany przejdzie badania, a druga osoba nie? I tym samym tylko wygrany dostanie gc? Czy druga osoba zablokuje wszystko?

Tylko glowny aplikant "blokuje" wszystkich. Jezeli derivative dostaje refusal z jakiegos powodu, nie ma to zadnego wplywu na pozostalych. Jezeli main applicant dostaje refusal, wszyscy zegnaja sie z wiza.

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie obecnie najpierw jest rozmowa w ambasadzie z konsulem a POTEM badania???

I podsumowując ostatnie posty pełne szczepienie na COVID złożone z 2 dawek lub 1 J&J należy posiadać PRZED udaniem się na badania? A co jeśli przyjęło się 1 a czeka na 2 dawkę? Będzie trzeba jakoś dodatkowo udokumentować w ambasadzie przyjęcie 2? 

+jeżeli nie zdąży się ze wszystkimi innymi szczepieniami do badań to jest możliwe ich przyjęcie przed wylotem lub np. już w USA?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, katarzyna_gawor said:

A czy faktycznie obecnie najpierw jest rozmowa w ambasadzie z konsulem a POTEM badania???

To jest tylko kwestia tego czy uda Ci sie umowic wizyte u lekarza. Badania powinno sie robic przed interview, ale jezeli Ci sie nie uda, to dalej idz na spotkanie.

7 minutes ago, katarzyna_gawor said:

I podsumowując ostatnie posty pełne szczepienie na COVID złożone z 2 dawek lub 1 J&J należy posiadać PRZED udaniem się na badania? A co jeśli przyjęło się 1 a czeka na 2 dawkę? Będzie trzeba jakoś dodatkowo udokumentować w ambasadzie przyjęcie 2? 

Ze szczepieniem na COVID jest wymagane pelny cykl przed wizyta. Wszystkie inne, jezeli brakuje Ci serii to dostaniesz pierwsza dawke i w karcie lekarz zaznaczy Ci, ze uzupelnisz po przylocie.

Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Iskierka said:

Kochani, drobne pytanie odnośnie badań lekarskich. Co prawda ja z kategorii rodzinnej, ale badania są te same :)

1. W wymaganiach jest podane, że na badania trzeba przynieść 4 kolorowe zdjęcia. Czy ktoś wie jakie to zdjęcia: wizowe USA czy standardowe paszportowe? Czy w ogóle te zdjęcia są faktycznie wymagane?

2, Czy na badania RTG, krwi i moczu trzeba przynieść jakiekolwiek dokumenty, czy wyłącznie paszport? Planuję zrobić je teraz, przynajmniej będą z głowy.

3. Co przynosimy na badania lekarskie u lekarza właściwego? Faktycznie wydruk DS, zdjęcia itd.? Czy wystarczy jedynie karta szczepień i paszport? (mój i dziecka). Mam zagwozdkę, jako że dodaję bobasa do swojej petycji, a nie miałam go uwzględnionego w pierwotnym o DS260. Jako że przez poród ominął mnie pierwszy termin spotkania, przez co ustalam nowy + wypełniam DS260 dla dziecka nie wiem, jak wpływa to na formalności...

"Każda osoba ubiegająca się o wizę musi przedstawić swój paszport w celu identyfikacji w każdym z punktów badań lekarskich, a dodatkowo przynieść cztery kolorowe zdjęcia. Należy przygotować numer sprawy imigracyjnej, kod kreskowy potwierdzający wypełnienie formularza DS-260, adres e-mail oraz adres w USA, gdzie zamierzają państwo przebywać."

Zobacz tu: https://forum.usa.info.pl/topic/27963-dla-mających-termin-w-ambasadzie/  wydaje mi sie ze jest odpowiedz na wszystkie pytania.

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Zetpi said:

Takie oto pytanie: mój paszport ważny jest do połowy lipca 2022. Mój CN to ok. 10500. Będę current w lutym. Czy wyrabiać nowy paszport przed spotkaniem w ambasadzie? Czy po?

Przed. Paszport ma byc wazny min 6 miesiecy podczas interview. W Twoim wypadku granica jest polowa stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...