Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Xarthisius napisał:

Byloby fajnie jakby sobie mozna bylo sciagnac cala baze prosto od nich, ale nie ma tak dobrze. Normalnie korzystam z tej samej strony co wszyscy [1] i sprawdzam kazdy numer po kolei...

[1] https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

Szacunek. Obkilkac 50 tys numerów to pewnie mega długo schodzi...

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:

Byloby fajnie jakby sobie mozna bylo sciagnac cala baze prosto od nich, ale nie ma tak dobrze. Normalnie korzystam z tej samej strony co wszyscy [1] i sprawdzam kazdy numer po kolei...

[1] https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

a captche czym omijasz? 

pytam bo bym sobie zrobil taki codzienny updater (w zasadzie rozbudowal Twoja sekcje how many before me) per (moja) ambasada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, danielwro said:

a captche czym omijasz?

Historycznie to sami zainteresowani dziubali, potem sie przerzucilem na platny serwis, a potem na AI.

2 minutes ago, danielwro said:

pytam bo bym sobie zrobil taki codzienny updater (w zasadzie rozbudowal Twoja sekcje how many before me) per (moja) ambasada..

Nie da sie odpowiedziec na to pytanie, bo nie wiesz czy dany case nalezy do danej ambasady czy nie, zanim nie zostanie zaproszony na interview...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie da sie odpowiedziec na to pytanie, bo nie wiesz czy dany case nalezy do danej ambasady czy nie, zanim nie zostanie zaproszony na interview...

Bardziej chodzi mi o codzienny trend ile stało się ready, ile issued, ile na dzisiaj umówiony, itp.. 

PS. i z jednego IP to skanujesz ?

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, danielwro said:

Bardziej chodzi mi o codzienny trend ile stało się ready, ile issued, ile na dzisiaj umówiony, itp.. 

https://frankgh.github.io/dvstats/ powie Ci ile stalo sie Ready. W sumie ile issued tez, dopiero teraz zauwazylem.

Co do IP. Do kazdego skanu odpalam N (zazwyczaj 10-20) VM na GCE i stamtad dziubie. Ale to nie ma znaczenia, mozesz robic z jednego IP. Nobody there cares.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 20:10, Xarthisius napisał:

Nie. Na "Ready" zmieni sie w momencie kiedy bedziesz mial juz ustalony termin interview. Wczesniej bedzie przez chwile w statusie "In Transit"

 

Hej, a gdzie dokładnie i najbardziej wiarygodnie sprawdzać obecny status swojej sprawy?  
Logując się na ceac.state.gov (czyli tam gdzie wypełniało się DS) mi pokazuje jedynie status COMPLETED.

Maila żadnego brak, 1 raz DS wysłany w październiku, po drodze były 2 jego poprawki, CN nieco ponad 7k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katarzyna_gawor napisał:

Hej, a gdzie dokładnie i najbardziej wiarygodnie sprawdzać obecny status swojej sprawy?  
Logując się na ceac.state.gov (czyli tam gdzie wypełniało się DS) mi pokazuje jedynie status COMPLETED.

Z tego co zrozumiałem z powyższej wymiany, to ten status można sprawdzić pod tym linkiem: https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

Dorzuciłbym swoje drobne pytanie (skoro już piszę): w DS w 'Primary Occupation' wpisywałem pół roku temu 'Student', ale już nim nie jestem. W 'Other Occupation' wpisałem natomiast dane o swoim aktualnym zatrudnieniu (bo wtedy również obowiązywało). Czy powinienem koniecznie logować się i zmieniać dane (usunąć informację o 'Studencie' i ew. aktualizować dane o wykształceniu), czy są to naturalne zmiany na przestrzeni pół roku, których nie muszę aktualizować, a wystarczy, że będę miał przygotowane stosowne dokumenty na rozmowę w ambasadzie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, WiktorB said:

Z tego co zrozumiałem z powyższej wymiany, to ten status można sprawdzić pod tym linkiem: https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

Dorzuciłbym swoje drobne pytanie (skoro już piszę): w DS w 'Primary Occupation' wpisywałem pół roku temu 'Student', ale już nim nie jestem. W 'Other Occupation' wpisałem natomiast dane o swoim aktualnym zatrudnieniu (bo wtedy również obowiązywało). Czy powinienem koniecznie logować się i zmieniać dane (usunąć informację o 'Studencie' i ew. aktualizować dane o wykształceniu), czy są to naturalne zmiany na przestrzeni pół roku, których nie muszę aktualizować, a wystarczy, że będę miał przygotowane stosowne dokumenty na rozmowę w ambasadzie?

Nie musisz nic uaktualniac w tej kwestii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...