Skocz do zawartości

INA 212 criminal grounds inadmissibility


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Będę brał udział w losowaniu o zieloną kartę i w międzyczasie ogarnę wymagania pod sponsorowanie samego siebie ale to już inne kategorie i droga zabawa. Skoro jest droga to muszę wiedzieć jak najwięcej.

Odmowę dostanę na 99% bo dostałem łączny wyrok 2 lata na 3 lata w zawieszeniu, w tym pobicie (uszkodzenie ciała poniżej 7 dni) 1.5 roku. Jedyne opcje to pracownik ambasady (praktycznie niemożliwe) albo to, że na początku 2023 roku minie 15 lat od "zajścia". Prawie na pewno będzie CIMT. Nie mam podejścia że "będzie co będzie", obrałem azymut i chcę wiedzieć jakie mam opcje. Z tego co wiem, to waiver się składa w ambasadzie podczas rozmowy - można to zrobić tylko i wyłącznie na terenie US. 

katlia, szukam prawnika ale póki co dostaję odpowiedzi, że płatna konsultacja i "się zobaczy". No tak nie będzie bo nie będę za każdym razem wywalał sporych pieniędzy żeby się dowiedzieć, że będę miał problem z wjazdem albo że mam kłamać. Szukam kogoś kto ma doświadczenie w waiverach, a większość prawników (duża część z PL) wygląda mi na leniuchów albo chce wyciągnąć kasę za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz flowchart kiedy się składa I-601 (waiver): https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/charts/i-601chart.pdf

To nie jest tak, że masz go mieć w ambasadzie na rozmowie.. Generalnie musisz dostać odmowę wizy z informacją że jesteś inadmissible i że możesz ubiegać się o waiver. Wtedy dla Ciebie otworzy się "okienko" złożenia formy I-601. Jak zaaprobują to w sumie koniec a jak nie to zostaje cała batalia sądowa (re-open, re-consider, appeal itp_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz @mcpear odpisal, ale dla pewnosci zeby przekaz dotarl: nie mozesz wystapic o waiver od czegos co sie jeszcze nie stalo (gdzie "to cos" to odmowa otrzymana podczas interview).

Zacznij moze od przeczytania instrukcji do i-601:

Quote

If you are an applicant for an immigrant, K, or V nonimmigrant visa (and you are outside the United States, have had a visa interview with a consular officer, and during the interview, you were found inadmissible,) [pogrubienie moje, bo ich wersja juz jest boldem...]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...