Skocz do zawartości

INA 212 criminal grounds inadmissibility


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, zgłupiałem. Rozmawiałem ostatnio z prawnikiem imigracyjnym i ponoć przy CIMT typu pobicie (1.5 roku w zawieszeniu) sprzed kilkunastu lat nie ma opcji na uzyskanie Waivera w przypadku odmowy przez pracownika ambasady.

Czytałem ten 212 INA i faktycznie ponoć kwalifikują się tam tylko osoby ktore:

- posiadały jednorazowo 30 lub mniej gram marihuany

- zostały skazane za prostytucję (?)

Natomiast wg instrukcji USCIS do I-601 Waiver jest:

You Are Seeking a Waiver Under INA Section 212(h) or (i) for Certain Criminal Grounds of Inadmissibility Under INA Section 212(a)(2) or for Immigration Fraud or Misrepresentation Under INA Section 212(a)(6)(c) 1. Criminal Grounds If you are found inadmissible based on criminal grounds, you may seek a waiver of inadmissibility for the following:
A. A crime involving moral turpitude (CIMT);
NOTE: You are not inadmissible for having committed a CIMT, and do not need to fi le a waiver: if the crime was a purely political of f ense; if the crime was a CIMT but you committed only one CIMT, were under 18 years of age at the time you committed the crime and were released from any conf i nement to a prison or correctional institution imposed for the crime more than 5 years before application; or if the crime was a CIMT, but you committed only one CIMT, for which the maximum possible sentence is 1 year or less of imprisonment, and the actual sentence you received was 6 months or less.
B. A controlled substance violation of the laws and regulations of any country or U.S. state related to a single of f ense of simple possession of 30 grams or less of marijuana;
C. Two or more convictions, other than purely political ones, for which the sentences to conf i nement were a total of fi ve years or more;
D. Prostitution;
E. Unlawful commercialized vice whether or not related to prostitution; and F. Certain aliens involved in serious criminal activity who have asserted immunity from prosecution.
With the application, you must establish one of the following:
A. You are inadmissible only because of your participation in prostitution, including having procured others for prostitution or having received the proceeds of prostitution, but you have been rehabilitated and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
B. At least 15 years have passed since the activity or event that makes you inadmissible, you have been rehabilitated, and your admission to the United States will not be contrary to the national welfare, safety, or security;
C. Your qualifying U.S. citizen, lawful permanent resident relative (spouse, son, daughter, parent), or K visa petitioner would experience extreme hardship if you were denied admission; or D. You are an approved VAWA self-petitioner.
For information about how you can establish hardship, see the What Evidence Must You Submit section of these Instructions.
NOTE: If you are convicted of a violent or dangerous crime, the agency adjudicating your application may not approve the waiver unless there is an extraordinary circumstance, such as one involving national security or foreign policy considerations, or if denying your admission would cause exceptional and extremely unusual hardship. Even if that standard is met, the agency adjudicating your application may still deny your request for a waiver as a matter of discretion. See 8 CFR 212.7(d).

Czyli co, z góry skazany jestem na life ban?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wizaonline.pl/wiza-do-usa-a-karalnosc/  " Znane są przypadki osób, które legalnie wjechały do Stanów Zjednoczonych, mając na koncie odsiadkę w więzieniu. Dobrym przykładem jest choćby bokser Artur Szpilka, który nie dość, że został skazany, to jeszcze sprawiał później władzom dalsze problemy. Co prawda zawrócono go z amerykańskiej granicy z uwagi na pewne braki w dokumentacji, ale po ich uzupełnieniu sportowiec został wpuszczony na teren USA."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Szpilka#Problemy_z_prawem  " Pięściarz został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie, nie zgłosił się dobrowolnie do odbycia kary, wskutek czego 23 października 2009 r. po prawie trzech latach od zdarzenia i uprawomocnieniu się wyroku został zatrzymany. Po początkowym pobycie w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie, odbył karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Tarnowie (dokąd został przeniesiony w związku z faktem grypsowania). Opuścił zakład karny 22 kwietnia 2011 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz artykuły, one nie mają zupełnie mocy prawnej. Szpilka wjechał prawdopodobnie na Matter of Hranka czy jakoś tak (nawet osoba z zakazem może ubiegać się o wpuszczenie ale nieimigracyjnie).

Od siebie dodam jeszcze to co jest napisane pod warunkami waiver w 212:

(h) Waiver of subsection (a)(2)(A)(i)(I), (II), (B), (D), and (E)
The Attorney General may, in his discretion, waive the application of subparagraphs (A)(i)(I), (B), (D), and (E) of subsection (a)(2) and subparagraph (A)(i)(II) of such subsection insofar as it relates to a single offense of simple possession of 30 grams or less of marijuana if-

(1)(A) in the case of any immigrant it is established to the satisfaction of the Attorney General that-

(i) the alien is inadmissible only under subparagraph (D)(i) or (D)(ii) of such subsection or the activities for which the alien is inadmissible occurred more than 15 years before the date of the alien's application for a visa, admission, or adjustment of status,

(ii) the admission to the United States of such alien would not be contrary to the national welfare, safety, or security of the United States, and

(iii) the alien has been rehabilitated; or

(1)(A)(i) mówi że waiver dla osób z criminal grounds of inadmissibility jest dostępny tylko dla osób skazanych za prostytucję i streczycielstwo.

Czy ktoś ma informacje, odnośniki prawne czy obowiązuje mnie 15 od przestepstwa żeby dostać Waiver?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, masterr napisał:

Wrzucasz artykuły, one nie mają zupełnie mocy prawnej.

We współczesnym świecie (i w prawie każdym kraju) dana ustanowiona odgórnie "moc prawna" nie jest oczywiście zero-jedynkowa. Często zależy od indywidualnego podejścia w konkretnym przypadku, w konkretnym miejscu i w konkretnym czasie. Są też odwołania i precedensy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to jak najbardziej, natomiast to co jest w tej chwili najważniejsze to odpowiedni prawnik. Wyrzuciłem w błoto trochę dolarów żeby dowiedzieć się, że jedyna opcja dla mnie to skłamanie we wniosku którego nie dopuszczam. 

Jest tu ktoś kto się na tym zna i może podać przepisy które regulują waiver imigracyjny w moim wypadku? Mogę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te prawa z 'moral turpitude' moga byc ciezkie. Maz kiedys mial do czynienia z 18-sto letnia Rosjanka, ktora bya przylapana tu kradnac ze sklepu. Shoplifing kilka stanikow spowodowalo ze grozilo jej dozywotni ban na ponowne wjazdy do USA. Prokurator w koncu zlitowal sie, i sprawa zakonczyla sie dobrze dla niej - ale wesole to nie bylo. Masterr, cytowania tu przepisow chyba nie bedzie mialo sensu. Ty potrzebujesz prawnika ktory moze ta sprawe pokazac w korzystniejszym swietle biorac pod uwage, tak jak kleofas sugeruje, indywidualne niuanse tego wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazanie w korzystniejszym świetle to jedno, druga sprawa to czy w ogóle się kwalifikuję na waivera... mozna zwariować, przepisy które zamieściłem mówią jedno, a gdzie nie spojrzeć w internetach to piszą drugie.

Masakra z tymi ich przepisami, rozumiem że mogą sobie wybierać kogo chcą u siebie a kogo nie ale naprawdę sprawa sprzed prawie 14 lat, to jest prawie połowa mego życia. Dużo w tym czasie się może zmienić. Najgorzej że nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, masterr said:

Pokazanie w korzystniejszym świetle to jedno, druga sprawa to czy w ogóle się kwalifikuję na waivera... mozna zwariować, przepisy które zamieściłem mówią jedno, a gdzie nie spojrzeć w internetach to piszą drugie.

Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Fakt ze "gdzie nie spojrzeć w internetach to piszą drugie" znaczy ze ludzie dostaja waiver-y. Ale czy Ty sie na to kwalifikujesz, i jakie masz szanse na otrzymanie to jest sprawa dla prawnika. Nie znajac szczegolow twojej sytuacji i podobnych precedensow bedzie bardzo trudno tu Ci pomoc. Moze szukac innego prawnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...