Skocz do zawartości

DEPORTACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

w zeszłym tygodniu wlatywałam do USA (już po raz trzeci) na wizie B1/B2 wraz z dwójka moich dzieci. 

Na lotnisku zostaliśmy zatrzymani oraz aresztowani. Zarzucano mi że lecę do USA aby zapisać dzieci do szkoły. Na nic zdało się moje tłumaczenie że w Polsce mam swój biznes od 19lat,własne mieszkania a dzieci są na nauczaniu domowym. Finalnie zostaliśmy deportowani. Interesuje mnie gdzie mogę sprawdzić jakie dokładnie konsekwencje zastosowano wobec nas, ponieważ w zeznaniu, którego kopii zarządałam jest napisane "will be physically canceled and revoked in acordance with 22 CFR 41.122 (e)(3). You will be required to obtain and present a valid and unexpired US visa for future entries to the US." natomiast w paszporcie mamy wbite " application for admission withdrawn".

Sprawdziłam I94 i nie ma tam żadnej informacji. Chce się odwołać od tej decyzji ale nie wiem jakie konkretnie kary wobec nas zastosowano. 

Czy wiecie gdzie szukać takich informacji albo czy ktoś był w podobnej sytuacji ?

z góry dziękuję za wszelkie informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie stracisz tylko czas odwolujac sie od tej decyzji. Oficer na granicy zdecydowal ze chcesz wykorzystac wize w sposob niezgodny i tyle. Setki tysiace osob dostaje takie decyzje. 

Nie zostalas deportowana tylko zawrocona na granicy i twoja wiza zostala anulowana. To spora roznica.  Podpisywalas jakies papiery dotyczace dobrowolnego "withdraw the application for admission" ? 

The alien is notified pursuant to INA 235 by an immigration officer at a port of entry that the alien appears to be inadmissible to the United States, and the alien requests and is granted permission to withdraw the application for admission;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostałaś deportowana. Podpisałaś rezygnacje z ubiegania się o przekroczenie granicy USA. Oficer unieważnił Twoja wizę. Powodem zapewne była historia podróży. Byłaś w USA za często i na za długo - pewnie za każdym razem po około 6 miesięcy. Albo masz złożona petycje o wizę imigracyjna i uznano ze przyjechałaś w intencji zostania już na stałe. 
Mozesz w zasadzie od razu ubiegać się o nowa wizę. Aczkolwiek wątpię abyś przez najbliższe lata wizę turystyczna otrzymała. Także raczej byłaby to strata czasu i pieniędzy. Z ruch bezwizowego praktycznie jesteś dożywotnio wykluczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisywałam dokumentu o dobrowolne cofniecie mnie. Co do pobytu w USA była 10dni w kwietniu 2019, później 1 miesiąc   na przełomie październik - listopad i 10 dni w kwietniu 2020 w zupełnie innej czesci USA. Dziekuje za komentarze, trochę rozjaśnia mi to moja sytuacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...