Skocz do zawartości

Jaki rodzaj wizy powinienem wybrać?


Pawelzakl

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że mi nie wierzysz: Strona departamentu stanu (https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visitor.html):

"An individual on a visitor visa (B1/B2) is not permitted to accept employment or work in the United States."

Tam w tej klauzuli nie ma warunkowości typu, że istnieją kontrakty które są "compliant z B1" na których można pracować.

Twoja spółka może zatrudnić Polaka i spróbować go wysłać na "B1 in lieu of H1B" o ile spełnia wszystkie kryteria tej wizy. W przypadku właściciela spólki jawnej nie zachodzi stosunek zatrudnienia, który jest wymogiem formalnym uzyskania tej kategorii wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co prawda firma w między czasie zmieniła się w Sp. z o.o. ale to i tak nie rozwiązuje problemu :( największy problem jest w tym, że pieniądze idą bezpośrednio z USA.  a to z tym compliant B1 contract dostałem w odmowie z paragrafu 221(g)

Dzięki za cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pawelzakl said:

Wiem co prawda firma w między czasie zmieniła się w Sp. z o.o. ale to i tak nie rozwiązuje problemu :( największy problem jest w tym, że pieniądze idą bezpośrednio z USA.  a to z tym compliant B1 contract dostałem w odmowie z paragrafu 221(g)

Dzięki za cierpliwość

Czyli już jesteś po odmowie :(

Nie wiem czy wiesz ale praktycznie na długo wykluczyłeś siebie z ruchu bezwizowego - nawet jak będziesz jechał na wakacje do USA to będziesz musiał starać się o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...