Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez rodzenstwo gdy osoba jest już w USA


mery124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was mial może do czynienia z taką sprawą. Jestem w USA po wygaśnieciu wizy F1 a w zasadzie beż kontynuacji nauki(wiza f1 bez daty, valid for duration of status). Czy przy sponsorowaniu przez siostrę lub pracodawce muszę wyjeżdżać do Pl czy jest jakaś szansa na odebranie papierow tutaj w USA? Jak to jest z loteria wizową? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sponsorwanie przez siostre, to wiesz ze to bedzie trwalo jakies + 10 lat?

Musisz opuscic USA bo raczej nie masz szans na utrzymanie legalnego statusu przez taki dlugi okres. A nie mozesz miec nielegalnego pobytu. Nie jest on "wybaczany" w tym wypadku. Podejrzewam, ze jest tak samo w przypadku sponsorowania przez pracodawce. Nie mozesz otrzymac nowej wizy bedac w USA. Musisz odbyc rozmowe w ambasadzie poza USA.

Jak dlugo przesiedziales wize? Bo mozesz tez miec bana na wjazd do USA po opuszczeniu kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Jesli chodzi o sponsorwanie przez siostre, to wiesz ze to bedzie trwalo jakies + 10 lat?

Musisz opuscic USA bo raczej nie masz szans na utrzymanie legalnego statusu przez taki dlugi okres. A nie mozesz miec nielegalnego pobytu. Nie jest on "wybaczany" w tym wypadku. Podejrzewam, ze jest tak samo w przypadku sponsorowania przez pracodawce. Nie mozesz otrzymac nowej wizy bedac w USA. Musisz odbyc rozmowe w ambasadzie poza USA.

Jak dlugo przesiedziales wize? Bo mozesz tez miec bana na wjazd do USA po opuszczeniu kraju.

Zdaje sobie sprawe ze to dlugi proces. 

Wydaje mi się że osoby z f1 są zwolnione z bana stąd moje pytanie czy jest możliwość odebrania green card tutaj beż konieczność wylotu do Pl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, mery124 said:

Zdaje sobie sprawe ze to dlugi proces. 

Wydaje mi się że osoby z f1 są zwolnione z bana stąd moje pytanie czy jest możliwość odebrania green card tutaj beż konieczność wylotu do Pl.

 

W tej chwili jestes w USA bez legalnego statusu, tak? Wiec wedlug mnie nie kwalifikujesz sie do zadnego AoS rodzinnego (poza malzenstwem z USC). Co do wizy pracowniczej, to wedlug mnie musisz wrocic do Polski i odbyc rozmowe w Ambasadzie. Co do loterii wizowej - nie jestem pewna. Ktos madrzejszy na pewno sie wypowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mery124 napisał:

Wydaje mi się że osoby z f1 są zwolnione z bana stąd moje pytanie czy jest możliwość odebrania green card tutaj beż konieczność wylotu do Pl.

Duration of status przy przesiedzianej wizie daje Ci tylko to, że dni kiedy jesteś nielegalnie nie wliczają Ci się do bana. Gwoli ścisłości: jeśli jesteś dalej w USA po wygaśnięciu programu na który przyjechałaś, to jesteś tu nielegalnie. 

Gdy wystąpisz o adjustment of status, to najprawdopodobniej w USCIS się kapną, że to co robisz, to violation of status, gdyż polityka w tej materii jest taka:

foreign students and exchange visitors (F and J nonimmigrants, respectively) who were admitted for, or present in the United States in, duration of status (D/S) started accruing unlawful presence on the day after USCIS formally found a nonimmigrant status violation while adjudicating a request for another immigration benefit

Czyli prosisz, się żeby Ci zmienili status, którego nie masz. Nie naliczą Ci dni na nielegalu wstecz, ale od dnia, kiedy ktoś w USCIS się kapnie. To jest jedyna różnica - na innych wizach liczyłyby Ci się od dnia, gdy pobyt wygasł, tu liczą się od czasu gdy ktoś Cię złapie. Nie muszę chyba dodawać, że odpowiedź na AoS będzie raczej negatywna? Powodzenia też z wytłumaczeniem z czego się utrzymywałaś w USA przez n lat oczekiwania na zamknięcie sprawy.

W procedowaniu loterii wizowej również występuje się o Adjustment of Status. Ale z nieistniejącego na jakikolwiek nie da rady.

Powrót do PL po przesiedzeniu wizy nawet bez zarobienia dni na nielegalu i uniknięciu bana komplikuje Ci historię w każdym wypadku aplikacji o jakąkolwiek wizę, ale wystąpienie o AoS jest IMO tylko proszeniem się o start licznika oficjalnych dni na nielegalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mery124 said:

Zdaje sobie sprawe ze to dlugi proces. 

Wydaje mi się że osoby z f1 są zwolnione z bana stąd moje pytanie czy jest możliwość odebrania green card tutaj beż konieczność wylotu do Pl.

 

Nie - bo nie masz - jak juz inni napisali - statusu. Tu nie chodzi o bana (bo ban oznacza ze Cie nie wpuszcza spowrotem jezeli wyjedziesz) tylko o legalny status, ktorego AoS wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...