Skocz do zawartości

Błąd w zgłoszeniu do DV 2023


Lukaspas

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Lukaspas said:

EU jest o niebo lepsze niz US. Berlin np pracuje na jednym etacie w spoko firmie, nie musze pracowac na 6 etatach no i chyba nie bierzesz pod uwage systemu opieki zdrowotnej jaki jest w US. Chyba mi nie wmowisz, ze opieka w us jest normalna. Jak zachorujesz przewlekle to albo masz miliony dolarow na leczenie albo ulica i namiot. To jest chore. Us jest MEGA i super owszem, ale na wypad np na kilka tygodni turystycznie. Pozdrawiam.

To po co bylo zawracac sobie i nam glowe jezeli nie masz zamiaru emigrowac? Jestes troche jak chlopak ktory, porzucony przez dziewczyne, pociesza sie ze bylo mu lepiej bez niej. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że EU jest lepsze lub US. Każdy ceni inne wartości. W Stanach opieka zdrowotna jest na wysokim poziomie a to że jest płatna nie jest przeszkodą pod warunkiem że się pracuje i to jest dla mnie sprawiedliwe (co prawda Obama wprowadził chyba jakaś podstawowa opiekę dla osób bez ubezpieczenia?). US jest krajem który ciężko porównywać z innymi państwami ze względu na zróżnicowanie kulturowe i klimatyczne, jest to państwo w którym imigranci muszą być kowalami swojego losu i nie mogą liczyć że socjal i Kindergeld zastąpi pracę. Jak powiedział mi mój wujek który mieszka w Chicago od 14 roku życia - "w stanach jeśli pracujesz to Cię stać, nie będziesz jeździł mercedesem ale będziesz miał świeże auto, dach nad głową i pełna lodówkę". Nie możesz przekreślać US ponieważ nie spełniasz ich wymagań, które nie są kosmicznie wysokie, swoją drogą logiczne jest ze próbują dbać o swoich i chronić w jakiś sposób rynek pracy. Jeśli US jest ciężkie w emigracji to polecam Australię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Tomasz92 said:

To nie jest tak że EU jest lepsze lub US. Każdy ceni inne wartości. W Stanach opieka zdrowotna jest na wysokim poziomie a to że jest płatna nie jest przeszkodą pod warunkiem że się pracuje i to jest dla mnie sprawiedliwe (co prawda Obama wprowadził chyba jakaś podstawowa opiekę dla osób bez ubezpieczenia?). US jest krajem który ciężko porównywać z innymi państwami ze względu na zróżnicowanie kulturowe i klimatyczne, jest to państwo w którym imigranci muszą być kowalami swojego losu i nie mogą liczyć że socjal i Kindergeld zastąpi pracę. Jak powiedział mi mój wujek który mieszka w Chicago od 14 roku życia - "w stanach jeśli pracujesz to Cię stać, nie będziesz jeździł mercedesem ale będziesz miał świeże auto, dach nad głową i pełna lodówkę". Nie możesz przekreślać US ponieważ nie spełniasz ich wymagań, które nie są kosmicznie wysokie, swoją drogą logiczne jest ze próbują dbać o swoich i chronić w jakiś sposób rynek pracy. Jeśli US jest ciężkie w emigracji to polecam Australię

Masz troche marne pojecie o czym piszesz niestety - opowiesci boomerow ze jak pracujesz to bedziesz mialo swierze auto i inne pierdoly to niestety juz dawno nieaktualne. Koszt opieki zdrowotnej jest jak najbardziej przeszkoda nawet jak sie pracuje - ja rocznie wydaje $6k na ta opieke sponsorowana przez pracodawce (zeby ja w ogole posiadac) i nastepne $5k zanim ubezpieczenie za cokolwiek zaplaci (pozniej placi tylko 80%). Natomiast post na ktory odpisujesz to rowniez nic specjalnie madrego w stylu "to nic ze mnie nie chca tutaj bo tu gdzie jestem jest 100 razy lepiej" rodem z piaskownicy (bo ja jest lepiej to po co w ogole sobie glowe zawracac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...