Skocz do zawartości

Kurs językowy w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie wizy F-1 Mianowicie przyjechałem do USA w ramach esty i chciałbym zacząć studiować w USA a konkretniej uczęszczać do szkoły językowej w NJ BCCAT Language School moim sponsorem będzie ciocia która mieszka tutaj 40 lat tak wiec sprawy finansowe mam załatwione 

glownym moim pytaniem jest czy mogę udać się na rozmowę do konsulatu bez opłaconego sevis tylko z wnioskami DS-160 i I-20 czy właśnie muszę mieć opłaconą ta opłatę sevis 

z wyszktałcenia jestem marynarzem mam już odbyty rejs pracowałem w kilku miejscach w Polsce mam na siebie mieszkanie i samochód 

a kursu potrzebuje aby piać się w górę w szczeblach mojego zawodu ponieważ bez języka angielskiego pewnej bariery nie przeskoczę nie bede miał możliwości pływania u najlepszych armatorów ponieważ wszędzie podstawa jest perfekcyjny angielski 

jakie są realne szanse na uzyskanie wizy ponieważ nie chce stracić tych 1000 dolarów na nic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Patryczi napisał:

przyjechałem do USA w ramach esty i chciałbym zacząć studiować w USA a konkretniej uczęszczać do szkoły językowej w NJ BCCAT Language School

https://wizaonline.pl/esta-odpowiedzi-na-najwazniejsze-pytania/  " Sama autoryzacja w ESTA nie uprawnia do podjęcia w Stanach pracy ani nauki. Potrzebna jest do tego odpowiednia wiza pracownicza albo wiza studencka. W ramach programu ruchu bezwizowego można podróżować do USA tylko w celach służbowych (np. w delegację) lub turystycznych. Jeśli podczas takiego wyjazdu znajdziesz w Stanach ciekawą pracę bądź szkołę, musisz wrócić do Polski i ubiegać się o właściwą wizę w amerykańskiej placówce dyplomatycznej – ambasadzie lub konsulacie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze nie mogę zmienić statusu ja studenta bo jestem bez wizy ale mam samolot do polski i poprostu chciałbym się dowiedzieć jakie są realne szanse na uzyskanie tej wizy f bo słyszałem ze w konsulacie zle patrzą na wszytskie takie kursy i

Bo prawnik mi powiedział ze oczywiście szansa jest ale wszystko zależy od gościa w konsulacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...