Skocz do zawartości

Wyjazd za poszukiwaniem pracy oraz wizy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na poczatku marca lece do USA, Texas :) Mam prawie 10 lat doswiadczenia w zawodzie IT. Do tego magistra z computer science oraz dosc dobry, komunikatywny angielski. Slyszalem kilka opinii. Z 2-3 osoby mowil, zeby przyjechac na turystycznej i znajdzie sie sponsora o prace. Wiadomo, ze legalizacja moze trwac 1-2 lata, ale ponoc mozliwe. Czy jest tutaj ktos kto tak wyjechal do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjedziesz na wizie B2 to w jaki sposob utrzymasz legalny status w USA przez 1 - 2 lata? Bo z nielagalnego na wize pracownicza sie nie da... liczba wiz pracowniczych jest tez ograniczona na rok. 

Generalnie wlasciwe podejscie to szukanie pracodawcy ktory zasponsoruje cie na wize pracownicza najpierw, a potem wyjezdzanie do USA. 

Rynek pracy w USA jest obecnie... ciekawy. Specjalistow od IT tez jest tutaj od groma. W jaki sposob sie wyroznisz zeby przekonac pracodawcow zeby zainwestowali w twoja wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka v.2 said:

W jaki sposob sie wyroznisz zeby przekonac pracodawcow zeby zainwestowali w twoja wize?

Podpisze cyrograf, ze bedzie pracowal tylko in-office, a w domu bedzie mu tylko przyslugiwac bezplatne chorobowe, to od razu bedzie bardziej konkurencyjny niz wszyscy. Plus nie bedzie problemow z pokazaniem, ze nikt takiej pracy nie chce :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, poniatowski said:

@Roelka v.2& @Xarthisius Jako znawcy rynku pracy w USA. Napiszcie jak dlugo pracujecie w USA i jakie branze?

To nie jest kwestia rynku pracy, tylko tego jak dziala imigracja do USA. To co proponujesz jest nierealne. Jezeli jestes tak dobry w tym co robisz, ze ktos zdecydowalby sie na sponsorowanie imigracyjne, to mozna rozpoczac ten proces jeszcze z Polski. Na change of status nieimigracyjny z wizy B szans nie masz, bo nie wyrobisz sie czasowo nawet jakbys wlecial na 6 miesiecy i zaczal pierwszego dnia.

Co do Twojego pytania: 7 lat mi stuknie za 2 tygodnie. IT (ale uniwersyteckie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna zanalezc pracodawce, ktory zgodzi sie na sponsoring i wrocic do PL. Ew zaaplikowac o H1B, ewentualnie 12 miesieczny praktyki (tez jest wiza, ktora wydaja w 1 m-c czasu). Poza tym, mozna przedluzyc wize turystyczna. Ew nie wiem podjac szkole na rok (jakis kurs angielskiego). Nie wiem, nie jestem ekspertem. Napewno jest ciezko z legalizacja, ale jak czytam strone USA abasady to troche widze opcji. 

 

Troche mnie dziwi ten hejt ze strony Polakow na rodakow chcacych wyjechac do USA. Nie rozumiem. Czy kazdy Polak mieskajacy w stanach mieszkani nielegalnie? :)

Edytowane przez poniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, poniatowski said:

Przeciez mozna zanalezc pracodawce, ktory zgodzi sie na sponsoring i wrocic do PL. Ew zaaplikowac o H1B, ewentualnie 12 miesieczny praktyki (tez jest wiza, ktora wydaja w 1 m-c czasu). Poza tym, mozna przedluzyc wize turystyczna. Ew nie wiem podjac szkole na rok (jakis kurs angielskiego). Nie wiem, nie jestem ekspertem. Napewno jest ciezko z legalizacja, ale jak czytam strone USA abasady to troche widze opcji. 

Do szkoly tez potrzebujesz odpowiednia wiza. 

Generalnie nie ma problemu z szukaniem pracy na B2, powrot do Polski i potem wyjazd na pracowniczej. Ale czekanie w USA na wize pracownicza jest ryzykowne bo ciezko jest utrzymac status. 

Zakladasz ze dostaniesz pozwolenie wjazdu na 6 miesiecy. Tak zazwyczaj jest ale urzednik moze tez ci dac 2 tygodnie, 2 miesiace... 6 miesiecy nie jest 100% gwarantowane. 

Jaka to wize daja ludzia w 1 miesiac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nawet nie myslalem, zeby przesiedziec B2. Myslalem, ze dostane 6 m-c turystycznej i chyba to powinno wystarczyc, zeby znalezc pracodawce/sponsoring. Ew dowiem sie, ze jednak nie mam szans na rynku USA i nie dostane zadnej oferty pracy. Tak czy siak zawsze czegos sie dowiem, znajde odpowiedzi na jakies moje pytania. 

 

Czytalem o jakiejs wizie na praktyki czy cos takiego, ale nie J-2. Nie pamietam.

Edytowane przez poniatowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem plodszy o jakies 5-7 lat to dostalem ICA do Kanady. Plan byl, zeby dostac obywatelstwo kanadyjskiej i pozniej do USA. Teraz juz za poxno na takie pomysly. Mam juz 35 lat i dziecko. Chcialem wyjechac na turystycznej, pewnie moglbym pracowac zdalnie do 5 moze max 6 m-c dla obecnego pracodawcy. Jak bym dostal prace to spoko, jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...