Skocz do zawartości

czy warto emigrowac do usa na zielona karte jak nie mam niko


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o poznanie ludzi w Usa to raczej z tym nie ma za wielkich problemów i na pewno sam tam nie bedziesz całe życie,ale wiadomo że wyjazd samemu tak daleko jest cieżki.

A to czy warto emigrowac,to juz inna sprawa,bo to twoje życie i sam wiesz najlepiej w jakiej sytuacji się obecnie znajdujesz- odnośnie rodziny, pracy czy znajomych,więc przemyśl to dokładnie.

Jak juz rozważysz za i przeciw to napisz co postanowiłeś.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że poczatek na pewno jest bardzo trudny... Mam prośbe do osób które miały podobną sytuacje opiszcie jak wygladał Wasz Amerykański poczatek , jak załatwialiscie dom , czy czekał ktos na Was na lotnisku? itp. chodzi mi np., o osoby które samemu jechały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co mi wiadomo studentom mozna przedluzyc wize o rok. A nastpenie po spedzeniu 3 lat ubiegac sie o Green Card a za kolejne 2 lata starac o obywatelstwo. Jest tez mozliwosc ozenku z obywatelka amerykanska ;). No ale to sa tylko marzenia, narazie trzeba dostac sie na studia a nie myslec juz o programach dla studentow. Ale pomazyc zawsze mozna :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo studentom mozna przedluzyc wize o rok. A nastpenie po spedzeniu 3 lat ubiegac sie o Green Card a za kolejne 2 lata starac o obywatelstwo. Jest tez mozliwosc ozenku z obywatelka amerykanska

aha... czyli tak: wg moich umiejetnosci czytania tekstu i obliczen to po 4 latach pobytu w USA - dobrze rozumuje? - mozna sie ubiegac o Green Card; a po 6 latach o obywatelstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dostaniesz GC za sam pobyt a USA przez iles tam lat. Musisz sie kwalifikowac do otrzymania karty. Najlepiej poczytaj na www.prawoimigracyjneusa.com. Z tego co napisales, to tylko malzenstwo z obywatelka daje taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...