Skocz do zawartości

Status turystyczny a otwarcie działalności gospodarczej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przebywam w Ameryce na wizie J-1 i myślę nad zmianą statusu na status turystyczny. Znalazłam pracę, gdzie pracodawca chce, abym założyła działalność gospodarczą w USA i pracowała na form 10 99. Czy ktoś wie jak się za to zabrać? Czy warto? Jakieś rady, wskazówki ? 

Z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Dar said:

Hej, przebywam w Ameryce na wizie J-1 i myślę nad zmianą statusu na status turystyczny. Znalazłam pracę, gdzie pracodawca chce, abym założyła działalność gospodarczą w USA i pracowała na form 10 99. Czy ktoś wie jak się za to zabrać? Czy warto? Jakieś rady, wskazówki ? 

Z góry dziękuję :) 

Wiza turystyczna nie zezwala na prace. Do pracy potrzebny jest SNN i pozwolenie. 

Ale prosze bardzo koniecznie daj znac USCIS ze chcesz pracowac na wizie B2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie chyba tego nie zrobisz. Pracodawca też się chce sprytnie wymigać od potencjalnych problemów jakby ICE zawitało. Zapewnie chce uniknąć odpowiedzialności za niezweryfikowane I-9.

To że pozwolą Ci założyć działalność i odprowadzać podatki (rozumiem, że SSN możesz mieć ze względu na J1 wizę) nie oznacza że będzie to legalne. przepisy podatkowe i imigracyjne są odrębne w sensie że IRS nie obchodzi czy jesteś legalnie a jedynie czy odprowadzasz daniny.

Z tej perspektywy zmiana statusu na turystyczny jest bez sensu - szkoda pieniędzy - tak czy siak będziesz łamał(a) prawo.

Po wejściu na tę drogę (praca bez uprawnień imigracyjnych) jedyną formą zalegalizowania pobytu chyba jest już tylko ślub z obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...