Skocz do zawartości

Nieważna zielona karta - podróż do USA


Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, karusek said:

Ale jakies 2 lata temu sprawdzalem online podroze, ale teraz nie pamietam jak znalazlem.

Jakies 2 lata temu dzialalo na tej stronie, ktora podala Roelka, ale juz nie dziala. Moze kiedys wroci, tak przynajmniej sugeruje ich komentarz:

United States Citizens and Lawful Permanent residents are unable to look up their prior 10-year travel history at this time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

USCIS nie ma zadnego zwiazku z przegraczaniem granicy...

https://www.cbp.gov/site-policy-notices/foia/records  (Information Regarding Entry and Exit)

Ja napisalem, ze wniosek FOIA sklada sie przez strone USCIS, co jest prawdą. 

Nic nie wspominalem, do kogo ostatecznie ten wniosek trafi do rozpatrzenia, bo to nie ma znaczenia dla sprawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, 222marcin said:

Ja napisalem, ze wniosek FOIA sklada sie przez strone USCIS, co jest prawdą. 

Na stronie USCIS mozna zlozyc FOIA owszem, ale tylko odnosnie recordow tej agencji. Nie da sie tam zlozyc wniosku ogolnego. Kliknij sobie i zobacz o co mozna ich poprosic. Najblizsze tematowi jest "Other Arrival/Departure documents into the U.S." gdzie trzeba podac konkretna date przylotu. Nie ma tam opcji uzyskania niczego innego.

56 minutes ago, 222marcin said:

Nic nie wspominalem, do kogo ostatecznie ten wniosek trafi do rozpatrzenia, bo to nie ma znaczenia dla sprawy. 

Naprawde tak trudno sie przyznac do bledu?

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/30/2023 at 6:31 PM, Xarthisius said:

Po przekroczeniu granicy na NIV? Nie masz wtedy rezydentury. Twoja GC to tylko pamiatka. Lamiesz prawo probujac na niej pracowac. Ogolnie nie polecamy.

Jak wpuszcza Cie na GC. To, nie, nie ma zadnego problemu.

Prawdopodobnie będę przekraczał granice na Green Card po dwuletnim pobycie po za granicami USA.

Jak wygląda ewentualna procedura związana z sądem imigracyjnym? Czy na granicy urzednik imigracyjny kieruje mnie do sądu imigracyjnego, czy wezwanie do sądu dostaje się na adres pocztą? Jakie są mniej więcej terminy do rozprawy sądowej w Chicago? I jeszcze jedno pytanie, czy w tym czasie, oczekując na wizytę w sądzie można na tej zielonej karcie pracować?

Edytowane przez karusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, karusek said:

czyli w tym formularzu I-862 bede zaznaczal box 2?

Nie wiem, takie rzeczy to juz z prawnikiem radzilbym ustalac.

Pamietajac o tym, ze nie jest prawnikiem i nie udzielam porad imigracyjnych/prawnych i wszystkie inne gwiazdki i kruczki, to na logike:

  1. Na granicy prosto z samolotu to jestes "arriving alien". Wiec box pierwszy.
  2. To ze Cie nie odsylaja od razu do domu (na podstawie Section 235(b)(1)) zawdzieczasz temu, ze masz "claim to lawful permanent resident, refugee, or asylee status or U.S. citizenship " a wiec 8CFR 235.3(b)(5)(iv). Tych kratek wiec spodziewalbym sie zaznaczonych:
    [x] Section 235(b)(1) order was vacated pursuant to: [ ] 8CFR 208.30(f)(2) [x] 8CFR 235.3(b)(5)(iv)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Xarthisius said:

Nie wiem, takie rzeczy to juz z prawnikiem radzilbym ustalac.

Pamietajac o tym, ze nie jest prawnikiem i nie udzielam porad imigracyjnych/prawnych i wszystkie inne gwiazdki i kruczki, to na logike:

  1. Na granicy prosto z samolotu to jestes "arriving alien". Wiec box pierwszy.
  2. To ze Cie nie odsylaja od razu do domu (na podstawie Section 235(b)(1)) zawdzieczasz temu, ze masz "claim to lawful permanent resident, refugee, or asylee status or U.S. citizenship " a wiec 8CFR 235.3(b)(5)(iv). Tych kratek wiec spodziewalbym sie zaznaczonych:
    [x] Section 235(b)(1) order was vacated pursuant to: [ ] 8CFR 208.30(f)(2) [x] 8CFR 235.3(b)(5)(iv)

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten dokument I-862. To wezwanie przed sędziego Imigracyjnego w sprawie o deportację (removal). Chyba sugestia poradzenia się prawnika ma sens, bo osobiście nie chciałbym mieć sprawy o deportację, pod zarzutem utraty praw do bycia stałym rezydentem. Sprawa wygląda raczej na przegraną a rozumiem, że konsekwencją jej będzie postanowienie o deportacji (removal). Zapewne będzie to raczej wezwanie do opuszczenia USA, aczkolwiek w papierach to będzie raczej wyglądało "słabo" i może stanowić niejako "wilczy bilet" na wizyty turystyczne w przyszłości. Tak więc konsultacja z prawnikiem jest wybitnie wskazana.

Chyba bym jednak rozważył podpisanie I-407 i I-193  - ale też nie jestem prawnikiem i nie udzielam porad prawnych z wszelkiego tego typu konsekwencjami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...