Skocz do zawartości

Sponsorowanie pracownicze- kierowca tira


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wraz z mężem, który jest kierowca tira staramy się o zielona kartę na sponsorowanie pracownicze. Firma dla której ma pracować mąż współpracuje w tym temacie z kancelaria prawnicza. Cały proces wymaga zainwestowania dosyć dużej kwoty. 
Dajcie znać proszę, czy często zdarzają się odmowy wydania zielonej karty i legniecie marzenia w gruzach? :) Nie mamy nic na sumieniu :)

z góry dziękuję za każda odpowiedz, pozdrawiam Iwona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wiz pracowniczych jeśli cały wniosek jest dobrze przygotowany a petycja I-140 zaakceptowana to wówczas wydanie wizy imigracyjnej (która po przylocie do USA zamienia się w zieloną kartę) jest trywialne (o ile rzeczywiście nie macie nic na sumieniu).

Petycja I-140 to może być ten moment, gdzie dostanie wasz potencjalny pracodawca odmowę, ale to nie powinno was kosztować. Generalnie zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek jest duże, więc szanse na pozytywny proces powinny być wysokie.

Oczywiście nie umiem się wypowiedzieć o wiarygodności firmy, która sprowadza Twojego męża. Najlepiej popytać się wśród tych, którzy dokładnie w tej firmie przeszli cały proces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) jestes moze na facebook na grupie zwiazanej w tym tamacie?

Z tego co tam piszą to raczej odmowy sie nie zdarzają, proces może się przedłużyc, ale jak faktycznie sumienie czyste to chyba raczej spokojnie bym spała.

Powiedz prosze, rozpoczeliscie juz procedure czy dopieto planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mąż wysłał aplikację. Otrzymaliśmy odpowiedz zwrotna z firmy. Mamy zgromadzić dokumenty potrzebne do złożenia petycji. Między innymi paszporty. Niestety nasze dzieciaki póki co nie miały wyrobionych dokumentów, wiec jak tylko uda nam się je zdobyć to kompletny wniosek wyślemy do firmy transportowej. Nie, nie jesteśmy na grupie na Facebooku. Bardzo zależy nam, żeby się udało, stad moje pytanie, czy możemy się nastawić na to, ze się uda, czy raczej traktować to z rezerwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mcpear napisał:

W przypadku wiz pracowniczych jeśli cały wniosek jest dobrze przygotowany a petycja I-140 zaakceptowana to wówczas wydanie wizy imigracyjnej (która po przylocie do USA zamienia się w zieloną kartę) jest trywialne (o ile rzeczywiście nie macie nic na sumieniu).

Petycja I-140 to może być ten moment, gdzie dostanie wasz potencjalny pracodawca odmowę, ale to nie powinno was kosztować. Generalnie zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek jest duże, więc szanse na pozytywny proces powinny być wysokie.

Oczywiście nie umiem się wypowiedzieć o wiarygodności firmy, która sprowadza Twojego męża. Najlepiej popytać się wśród tych, którzy dokładnie w tej firmie przeszli cały proces

Dzięki za odpowiedz, rozumiem. Czyli zapotrzebowanie jest nadal duże? Ostatnio spotkałam się z opinia, ze jest totalny bum na kierowców z Polski i wiele firm transportowych zamknęło możliwość sponsoringu. My potrzebujemy czasu na wyrobienie paszportów naszym dzieciom. Stad zanim przystąpimy do aplikacji minie pewnie około miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnoe tych firm nie ma za dużo, ale z tego co sie oriwntuje to jedna zawiesiła rekrutacje bo nie potrzebują nowych kierowców. Sama pisałam do 3 i dwie wysłały mi swoje oferty a 3 napisała wymagania ale bez oferty bo aktualnie nie rekrutują.

Jesli masz facebook albo mąz to dodajcie sie może do grupy 'polscy kierowcy cieżarówek sponsorowani do usa', kopalnia wiedzy, duze grono osob które już sa w stanach, przeszły to. Warto.

Z paszportami ciężko, terminy długie, wiec nie zwlekajcie. My już na szczescie czekamy na odbior swoich

Edytowane przez Martt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Martt napisał:

Generalnoe tych firm nie ma za dużo, ale z tego co sie oriwntuje to jedna zawiesiła rekrutacje bo nie potrzebują nowych kierowców. Sama pisałam do 3 i dwie wysłały mi swoje oferty a 3 napisała wymagania ale bez oferty bo aktualnie nie rekrutują.

Jesli masz facebook albo mąz to dodajcie sie może do grupy 'polscy kierowcy cieżarówek sponsorowani do usa', kopalnia wiedzy, duze grono osob które już sa w stanach, przeszły to. Warto.

Z paszportami ciężko, terminy długie, wiec nie zwlekajcie. My już na szczescie czekamy na odbior swoich

Mogłabyś napisać jakie firmy wysłały Wam oferty? My zgłosiliśmy się do firmy experior transport. Wysłali odpowiedz zwrotna jakie dokumenty mamy zgromadzić. Zrozumiałam z tego, ze jeśli zgromadzimy co potrzebne to proces ruszy, ale teraz mam wątpliwości. Wysłałam już prośbę o dołączenie do grupy na fb, dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iwona03 napisał:

Mogłabyś napisać jakie firmy wysłały Wam oferty? My zgłosiliśmy się do firmy experior transport. Wysłali odpowiedz zwrotna jakie dokumenty mamy zgromadzić. Zrozumiałam z tego, ze jeśli zgromadzimy co potrzebne to proces ruszy, ale teraz mam wątpliwości. Wysłałam już prośbę o dołączenie do grupy na fb, dzięki ;)

Experior, arrow trans, artur express - Ci aktualnie nie szukają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Martt napisał:

Experior, arrow trans, artur express - Ci aktualnie nie szukają 

Czyli aplikujecie do experior? Z tego co słyszałam to arrow zawiesił sponsoring, a Artur express nie szuka obecnie, tak? 
Mam nadzieje, ze experior nadal będzie potrzebował, jak już pisałam, pewnie z miesiąc będziemy musieli poczekać na paszporty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałam jakoś w ciagu ostatniego miesiąca i experior i arrow odpisali że aktualne i sponsotują, a Artur że aktualnie nie i żeby oddzywać się co jakis czas może akurat będą szukać.

My na razie nigdzie, gdyby to zależało ode mnie to juz byśmy podjęli się sponsoringu, mój mąż jest nieprzekonany. Namawiam go na razie, ale ciężko idzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...