Jump to content

Wiza turystyczna b2 zakończony wyrok w zawieszeniu


Recommended Posts

Witam 

Na początku września planowałem wraz z dziewczyną odwiedzić znajomego jej rodziców w USA (mieliśmy jechać na 3 miesiące). Złożyłem wniosek esta według prawdy i nie dostałem zezwolenia na podróż do USA, ponieważ w przeszłości byłem karany za posiadanie 40 g marihuany. Czy jest jakakolwiek szans że dostanę wizę turystyczna b2 ? Może ktoś miał podobną sytuacje i chciałby się podzielić swoim doświadczeniem w tej sprawie. 
Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedzieć!

Ostatnio czas żyje tym tematem dużo czytam interesuje się. Skorzystałem nawet z konsultacji prawniczej przesłałem im wszystkie dokumenty jakie posiadałem z tej sprawy wysłali mi ich wersje formularza ds-160 wypełniłem wszystko odesłałem i po jakiś dwóch tygodniach współpracy stwierdzili że „ Bez uzyskania uchylenia zakazu wjazdu do USA- nie wjedzie pan na terytorium tego kraju” Nigdy wcześniej nie składałem wniosku o wizę b2. Jedynie co to w formularzu esta zaznaczyłem ze byłem karana za narkotyki, więc jestem ciekaw na jakiej podstawie został stwierdzony ten zakaz podczas rozmowy nie zostało mi to wytłumaczone w żaden sposób chociaż o to pytałem a za dalszą współpracę powiedziano mi jak dla mnie bardzo duże pieniądze a z tego co zrozumiałem będzie to tylko złożenie formularza za mnie do ambasady i przygotowanie mnie do rozmowy z konsulem. W tym momencie mam dylemat czy skorzystać z takiej opcji bo jest szansa, czy po prostu zdają sobie sprawę że mam szanse równe 0 i chcą wydoić ode mnie kasę. 

Link to comment
Share on other sites

Ale na jakiej postawie został stwierdzony ten zakaz, jeśli można wiedzieć? Czy po prostu mi tak napisali jeszcze nie wysłałem żadnego wniosku nie miałem jeszcze żadnej odpowiedzi z ambasady jedyne co zrobiłem w tym kierunku to złożyłem wniosek esta i dostałem brak autoryzacji na podróż.

 

Link to comment
Share on other sites

A na które pytanie odpowiedziałeś pozytywnie?

Na to:  "Have you ever violated any law related to possessing, using, or distributing illegal drugs?"

No to jesteś inadmissible i masz to w aktach - jak się zgłosisz po jakąkolwiek wizę to na komputerze konsula zaświecisz się na czerwono

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tak na to pytanie odpowiedziałem tak. 
I po sprowadzeniu zezwolenia na podróż mam komunikat.

„Nie masz prawa podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach Visa Waiver Program. Możesz uzyskać wizę na podróż w Departamencie Stanu (Department of State). Dodatkowe informacje na temat składania wniosku o wizę znajdują się w witrynie internetowej United States Department of State pod adresem www.travel.state.gov”

Niby jest napisane że mogę uzyskać wizę w Departamencie stanu. 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, mcpear napisał:

No to jesteś inadmissible i masz to w aktach - jak się zgłosisz po jakąkolwiek wizę to na komputerze konsula zaświecisz się na czerwono

Czyli w takim przypadku nie ma sensu składać wniosku ds-160 umawiać się na wizytę w konsulacie przygotowywać wszystkich papierów ? 

Link to comment
Share on other sites

160 USD - nie szkoda ci? To składaj wniosek. Wtedy dostaniesz dokładną listę paragrafów z których zakazują Tobie wjeżdżać. Czy jest to wiedza warta 160USD? Oceń samemu

Na prawnika bym się nie rzucał - bo to już czyste wyrzucenie kasy w błoto. Nie zrobi nic poza wypełnieniem DS-160. Jak dostaniesz odmowę  zaproponuje ci wystąpienie o waiver (zażąda kolejnego wysokiego honorarium) - na który w celach turystycznych nie masz  raczej najmniejszych szans. Prawnik wycenia się drogo bo wyczuł "desperację" i sprzedaje Tobie "nadzieję" (a to jest towar za który wielu lubi płacić).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...