Jump to content

Rozpoczęcie studiów w USA po rozpoczęciu studiów w Polsce


Recommended Posts

Witam, jestem studentem drugiego na polskiej uczelni. Chciałbym jednak rozpocząć naukę za granicą. Nie wiem jednak czy mam szanse na dostanie się do jakiejś uczelni w USA ze względu na moją średnią ocen na koniec liceum która wynosiła ledwo 2.0. Sama matura poszła mi nie najgorzej ale słyszałem, że nie jest ona raczej brana pod uwagę przy rekrutacji. Obecnie utrzymuję średnią ocen na studiach na poziomie           4.0 - 4.5 i to rodzi u mnie pytanie. Czy średnia ocen z końca pierwszego roku studiów jest brana pod uwagę w mojej sytuacji, czy moje oceny z liceum przekreślają moje szanse na dostanie się na większe uczelnie w stanach?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Stopnie z liceum beda brane pod uwage, ale te ze studiow sa wazniejsze. W US mozna sie dostac na studia nawet z bardzo slaba srednia. Ale pamietaj, nie ma pomocy finansowej dla miedzynarodowych studentow... Licz na roczne czesne za minimum $10-15k na rok, plus ksiazki, fees, mieszkanie, jedzenie, ubezpieczenie medyczne, itp. Na wielu uczelniach czesne bedzie blizej $30k na rok. 

Link to comment
Share on other sites

Poza tym czy masz wize i odpowiednia ilosc kasy na studia i przetrwanie w USA bez mozliwosci normalnej legalnej pracy (poza campus jobs) szkoly w USA az tak bardzo nie patrza na oceny zagranicznych studentow. W twoim przypadku ze srednia 4.0 po pierwszym roku studiow jest calkiem dobrze. Wydaje mi ze bardziej spojrza na to niz na oceny z liceum.

Beda tez patrzec na twoje wyniki english proficiency test (toefl czy jakis inny) i w zaleznosci od szkoly moze bedziesz musial zdawac inne testy wymagane do admission. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...