Skocz do zawartości

Wynajem w miłym miejscu... (szukam propozycji)


Dominika86

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, Dominika86 said:

tak więc myślę że sobie poradzimy ;)

Napewno, bo nie zapowiadaja zadnej sniezycy, i to jednak jest autostrada. Nie porownuj Colorado do Polski, bo jednak jest roznica w wysokosci :D Vail Pass - nie tak wysoko jak na tutejsze miary- jest wyzej niz jakikolwiek szczyt w Polsce. Moze byc niebezpieczny bo czesto jest sliski i widzielismy tam sporo wypadkow. Ala na to sie nie zapowiada. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, katlia napisał:

Napewno, bo nie zapowiadaja zadnej sniezycy, i to jednak jest autostrada. Nie porownuj Colorado do Polski, bo jednak jest roznica w wysokosci :D Vail Pass - nie tak wysoko jak na tutejsze miary- jest wyzej niz jakikolwiek szczyt w Polsce. Moze byc niebezpieczny bo czesto jest sliski i widzielismy tam sporo wypadkow. Ala na to sie nie zapowiada. 

mieszkałam też w innych krajach jak Szwajcaria czy Kanada ;), więc troszkę praktyki mam :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 10:08, katlia napisał:

Napewno, bo nie zapowiadaja zadnej sniezycy, i to jednak jest autostrada. Nie porownuj Colorado do Polski, bo jednak jest roznica w wysokosci :D Vail Pass - nie tak wysoko jak na tutejsze miary- jest wyzej niz jakikolwiek szczyt w Polsce. Moze byc niebezpieczny bo czesto jest sliski i widzielismy tam sporo wypadkow. Ala na to sie nie zapowiada. 

hihi, właśnie się okazuje, że przyjdzie śnieżyca, aż się zastanawiam jak będziemy jeździć (na 3 dni kupiliśmy wjazdy) skoro ma śnieżyca przyjść i spory mróz, którego od lat nie było 
I na szczęście I-70 nie będziemy jechać, załapałam wczoraj o czym wspominałaś, gdy zobaczyłam o 1 w nocy pół drogi na czerwono 

Edytowane przez Dominika86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Dominika86 said:

hihi, właśnie się okazuje, że przyjdzie śnieżyca, aż się zastanawiam jak będziemy jeździć (na 3 dni kupiliśmy wjazdy) skoro ma śnieżyca przyjść i spory mróz, którego od lat nie było 
I na szczęście I-70 nie będziemy jechać, załapałam wczoraj o czym wspominałaś, gdy zobaczyłam o 1 w nocy pół drogi na czerwono 

Wczoraj/dzisiaj mroz faktycznie historyczny. Sniezycy nie bedzie... moze spadnie kilka cali sniegu... to nie problem. Wyglada na to ze spokojnie mozecie jezdzic w poniedzialek i wtorek (bedzie prawie cieplo - okolo 40F) sroda tez powinna byc OK. Jak dojedziecie do Vail jezeli nie I-70? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/19/2022 at 11:17 PM, Dominika86 said:

A tak z ciekawości, Czy byliście w Crestone? Zastanawiam się, czy nie kupić sobie tu działki. Sporo domów się tutaj buduje i się zastanawiam co o tej mieścince myśleć 

Jest duzo miejsc w Colorado gdzie sie buduje.... coraz wiecej ludzi tu sie przeprowadza... Crestone jest jeden z wielu urokliwych miasteczek. Jak dla mnie sa lepsze, ciekawsze tereny, ale wiem ze to jest subiektywne. Ja lubie tereny Durango, Telluride, Crested Butte, Aspen, Buena Vista, Paonia, Palisade.

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, katlia napisał:

Jest duzo miejsc w Colorado gdzie sie buduje.... coraz wiecej ludzi tu sie przeprowadza... Crestone jest jeden z wielu urokliwych miasteczek. Jak dla mnie sa lepsze, ciekawsze tereny, ale wiem ze to jest subiektywne. Ja lubie tereny Durango, Telluride, Crested Butte, Aspen, Buena Vista, Paonia, Palisade.

będziemy jechali drogą 24, lubimy w sumie mniejszymi drogami jeździć bo można więcej zobaczyć :). 
co do miejscowości to byliśmy w Durango i w sumie nas nie urzekło, w pozostałych jeszcze nie byliśmy :), ale dzięki Tobie wiemy już jakie kolejne miejsca należy odwiedzić :D, za co jestem wdzięczna :) . W Aspen to raczej byśmy nie chcieli zamieszkać, ale upewnimy się za parę dni gdy tam sobie pojedziemy. 
Creston nas urzekło, bo można kupić działkę i mieć dom z którego będzie widać góry i są ścieżki by po nich pospacerować. Nie ma też blisko sąsiadów którzy patrzą w okna, więc można spokojnie wypić w ciszy kawę i popracować spokojnie i dodatkowo nawet teraz kiedy jest grudzień w dzień jest na tyle ciepło, że zakładam czapkę i bezrękawnik :) 
Oczywiście nie wiem jak jest w tych pozostałych miejscowościach. Właśnie mój mąż powiedział, że tutaj w barze ktoś mu wsopomniał o Telluride by się wybrać, więc przypuszczam, że również może być tam pięknie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telluride jest przepieknym miejscem -- ale bardzo drogim - ceny przypominajace Aspen. Polecam tez pobliski Ouray. I Telluride i Aspen sa takze znane z bardzo dobrych atrakcji kulturalnych - super festiwale muzyczno-filmowo-intelektualne w lecie. Wlasciwie wiele z tych miasteczek gdzie sa kurorty narciarskie maja swietne festiwale w lecie. Dla mnie minus miejsca takiego jak Crestone to ze nic sie tam nie dzieje - chociaz rozumiem ze dla innych to jest akurat plusem :)  Lubie Durango bo tam jest tyle do zobaczenia - masz Mesa Verde, masz Telluride/Ouray, masz Animas River, masz atrakcje zwiazane z college'em w miasteczku - no i wspaniale czerwono-pomaranczowe krajobrazy. A Nowy Meksyk tez nie daleko a to jest Land of Enchantment i kropka. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2022 o 13:02, katlia napisał:

Telluride jest przepieknym miejscem -- ale bardzo drogim - ceny przypominajace Aspen. Polecam tez pobliski Ouray. I Telluride i Aspen sa takze znane z bardzo dobrych atrakcji kulturalnych - super festiwale muzyczno-filmowo-intelektualne w lecie. Wlasciwie wiele z tych miasteczek gdzie sa kurorty narciarskie maja swietne festiwale w lecie. Dla mnie minus miejsca takiego jak Crestone to ze nic sie tam nie dzieje - chociaz rozumiem ze dla innych to jest akurat plusem :)  Lubie Durango bo tam jest tyle do zobaczenia - masz Mesa Verde, masz Telluride/Ouray, masz Animas River, masz atrakcje zwiazane z college'em w miasteczku - no i wspaniale czerwono-pomaranczowe krajobrazy. A Nowy Meksyk tez nie daleko a to jest Land of Enchantment i kropka. 

Więc byliśmy w Vail gdzie miło byliśmy zaskoczeni kilkoma rzeczami i miejscami  ( sporo się najedliśmy ) :). 
Potem skoczyliśmy na chwilę do Aspen i w sumie nie mamy pojęcia dlaczego Aspen jest tak popularne. Jeśli możecie to proszę wyjaśnijcie nam. 
A na koniec Sylwestra spędziliśmy w Telluride :) . 

Co do Crestone, to bardzo nam się spodobało to, że jest tam cichutko i nie ma właśnie ludzi tak jak to w pozostałych miasteczkach. Naprawdę tam wypoczeliśmy :) . Co do pozostałych miejsc to Telluride również nas urzekło i się zastanawiamy, czy też nie kupić tam jakiegoś miejsca.  

Ogólnie to rozważamy czy się nie przenieść do Colorado albo do Wyoming, bo TX jest dl nas naprawdę za nudny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...