Skocz do zawartości

obywatelstwo,zielona karta


Rekomendowane odpowiedzi

JA CI PODALAM WCZESNIEJ KILKA PRZYKLADOW GDZIE POKAZUJE CI, ZE SA TAM BLEDY (NIE ZNALAZLAM TYLKO TEGO GDZIE JEST NAJWIEKSZY CHYBA BLAD: PO SLUBIE OD RAZU DO IMMIGRATION WYSYLA SIE WSZELKIE DOWODY, ZE JESTESCIE RAZEM..)

to jak to z tymi dowodami, nie wysyla sie z aplikacja? najlepiej jak sie je pokaze na interview? dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma zadnej pewnosci, moze dwa, moze piec a moze 6 m-cy. Daty w biuletynie czesto sie cofaja.

-Narazie kolejka od roku przesowa sie regolarnie miesiac w miesiac;)fajnie byloby gdyby bylo to wczesniej!

-W czasie tego przedluzenia niepostrzezenie przemkniesz sie do Polski na badania.

-Bardzo dobra dla mnie wiadomosc;)

-Piekne pragnienia, niemniej jednak na wizie turystycznej nie da sie legalnie pracowac. Tak przy okazji, pytalas go jakie sa JEGO pragnienia?

-Wiem doskonale,ze na turystycznej on nie bedzie mogl,dopiero gdyby otrzymal zielona karte po slubie ze mna.Jego pragnienia sa na szczescie podobne do moich,choc popelnil blad w zyciu i niestety wlasnie w Polsce otrzyma dokument o niekaralnosci za te 10 lat.Z odpowiedzi na moj post zmartwil mnie bardzo fakt ze w US fakt bycia karanym bedzie za nim ciazyl do konca zycia...Czyli jak dostane zielona karte i wezmiemy slub to moge miec trudnosci w otrzymaniu obywatelstwa?Czy czekac jeszcze te 5 lat na otrzymanie obywatelstwa i wtedy wziasc slub....oj...zakrecona jestem,pokrzyzowal nasze plany z tym,ze ma namieszane w papierach!W ktorym momencie bezpiecznie wziasc slub by nie bylo matactwa?

-osoba karana obojetnie ile czasu by nie minelo i teraz jesli to przewinienie nie jest duze to i teraz moglby dostac GC a jak jest takie ktore mu zamyka GC to i za 10 lat nie dostanie GC ...

-nie wiem co moze oznaczac duze przewinienie....kradziez ze sklepu i wyrok 6 miesiecy to duze wykroczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz bedzie zalezalo od Konsula oraz co tam jest napisane w papierach-aktach sprawy bo:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...rtificates.html

Jeszcze raz napisze ,,nie ma takiego czegos ze po 10 latach wezmie On zaswiadczenie o niekaralnosci i bedzie dobrze...On bedzie musial to wpisac w papiery ze byl karany i nie ma znaczenia kiedy bedzie sie starac o GC .Sa przypadki ze osoby karane dostaja GC .A matactwo bedzie wtedy jak zaczniecie uwazac ze nie napisanie pewnych spraw to nic nie znaczy i mozna cos pominac.

Co do obywatelstwa to bedzie musial pokazac ze jest przykladnym rezydentem i spelnic pare warunkow ale o tym poczytasz na stronach rzadowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,mysle,ze najlepiej byc ucziwym,dlatego pytam doswiadczonych osob poniewaz nie chce popelniac bledow.Dobrze,ze w tym wszystkim nie zaszkodze sobie tez by otrzymac obywatelstwo.Po otrzymaniu zielonej karty wezmiemy slub i zloze na niego papiery o sponsoring.Wtedy bede spokojniejsza bo mozliwe,ze jesli bedziemy uczciwi wpisujac jego przeszlosc w Polsce a w US bedziemy zyc uczciwie to wszystko bedzie dobrze.Tylko jak zyc uczciwie z drugiej strony gdy moj narzeczony nie bedzie mogl pracowac w Stanach i oczywiscie w wiekszosci czasu bedzie musial czekac w Polsce a nie w US.Prawda jest,ze trzeba czekac te 8 lat gdy sponsoruje zona?To w takim razie ile czeka sie na K1?Moze lepiej jako narzeczeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako rezydentka bedziesz mogla zlozyc papiery na meza i moze w 3-4 lata On dostanie GC jak sie nic nie zmieni z czasem.

Co do wizy narzeczenskiej to musisz miec najpierw obywatelstwo USA a wtedy nie wiadomo ile by sie czekala bo teraz to moze wyniesc 6-8 miesiecy.

Nie mozecie dostac Gc razem teraz jako narzeczeni,musicie byc malzenstwem ale wtedy nie polecisz szybko do USA z mezem bo Twoja petycja przejdzie do innej grupy,o tym pisala jakis czas temu Karina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,ja nie mam wcale zamiaru zmieniac mojej sytuacji,czekalam juz 3 lata wiec i poczekam te okolo 2 jeszcze.Na obywatelstwo trzeba czekac 5 lat po otrzymaniu zielonej karty,wiec nie bede w takim razie skladac K1.Zloze jako rezydent dokumenty o sponsoring.Dziekuje jeszcze raz za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...