Skocz do zawartości

obywatelstwo,zielona karta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gdyby bylo tak jak piszesz to nikogo by sie nie dalo deportowac. Samo zlozenie petycji - nawet przed wydaniem nakazu deportacji - nie gwarantuje ze dana osoba ten zakaz bedzie miala zniesiony. Owszem dopuszcza sie skladanie petycji po zatrzymaniu, ale w 99,99% jest to musztarda po obiedzie, bo sedzia patrzy kiedy byla zlozona petycja i wtedy pada pytanie: dlaczego wiec, skoro Pan tak kocha zone, nie zlozyl na nia petycji wczesniej?

no tu akurat(tak jak w poscie justyny)byloby tak ze mial tylko zielona karte a w tym moim dodatkowo z tego co wiem chcieli zaczekac az on dostanie obywatelstwo ale ciaza przewazyla szale..nie mogl wrocic ma tam ma prace a ona sama nie miala nikogo kto by jej pomogl w Polsce do czasu jego naturalizaji

Skutki psychiczne itd.itp. - to jest na papierze. W zyciu sedzia moze to wszystko podwazyc (co zreszta robi). To tak samo jak z amnestia: niby masz prawo sie starac o amnestie jesli boisz sie wrocic do swojego kraju (masz to napisane na papierze, ze mozesz sie starac o amnestie)- a w zyciu? Znam kobiete, ktora przeszla na katolicyzm, a byla wczesniej wyznawczynia Islamu - sedzia jakos nie wzial tego tak bardzo pod uwage, ani tego ze miala 3 dzieci i dostala deportacje.

A co do wczesniejszego przykladu: gdyby bylo tak jak piszesz to by nie deportowali matki 2 dzieci urodzonych w USA, matka byla w 6 miesiacu ciazy - jakos sedzia nie widzial skutkow psychicznych itd. I maz tez zlozyl na nia petycje kiedy juz ja zatrzymali... Sedzia powiedzial, ze moze decyzja bylaby pozytywna gdyby petycja byla zlozona przed zatrzymaniem. Dlatego kazdy sklada petycje tak wczesnie jak to mozliwe, aby w razie problemow cokolwiek chronilo.

niewiem juz czy to jest az tak niewykonalne :) znasz moze jakas sprawe ktora pomyslnie sie zakonczyla?

Na tym web ite ktory podalas jest wiele bledow - to po pierwsze. A p drugie - oni tlumacza tam to co pisze w przepisach imigracyjnych 'slowo w slowo'. Tu, w Stanach, prawo opiera sie takze na precedensach. I to jest podstawa. Tlumaczenie 'slowo w slowo' nie oznacza, ze to co jest tlumaczone tyczy sie kazdego - kazda sytuacja jest inna i wtedy do danej sytuacji trzeba przyporzadkowac pod ktory paragraf ktos podlega.

wierze ze Pani mecenas Agata Gostynska Frakt jest godna zaufania.. skoro mowisz ze tyle jest bledow w tych artykulach to jak mozna powierzyc komus swoja sprawe??

Fakt jest faktem, ze deportacji jest coraz wiecej, a udowodnienie, ze sedzia sie mylil to tak samo jakbys udowodnil, ze mylil sie konsul nie dajac ci wizy turystycznej.

ale przeciez obywatel moze sie odwolac i czesto z pomyslnym skutkiem

Nigdy nie masz pewnosci, ze w ogole ktokolwiek 'przyczepi sie' do Ciebie podczas egzaminu - ale nie mozesz liczyc na to, ze nikt nie moze deportowac nikogo, bo zlozy sie petycje i sprawa bedzie zalatwiona... Ktos zlamal prawo - zlamal prawo wiec jest to podstawa do deportacji. Liczenie na cud moze tu nie wystarczyc.

czyli ta sprawa to liczenie na cud :cry: ??

Moze pozniej, bo teraz jestem zajeta, opisze wam kilka przypadkow deportacji (jesli beda zainteresowane osoby).

chyba za bardzo sie przejelam ale od zawsze juz tak mam ze chociaz tylko troche znam tych ludzi i nie widzialam ich dawno to slysze co u nich nadal a teraz zaczelam sie martwic :)

musze jeszcze wyjasnic ze nie pisze po to zeby podwazyc cos bo nie mam nawet prawa :oops: moze to tak wygladac ale zainteresowalam sie tematem bo znam taka sytuacje nie wiedzialam ze to jest az tak skomplikowane..i oni tez chyba nie..dlatego w razie watpliwosci pytam i serdecznie dziekuje za odpowiedzi byc moze jeszcze im pomoga jelsi da sie cos zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym web ite ktory podalas jest wiele bledow - to po pierwsze. A p drugie - oni tlumacza tam to co pisze w przepisach imigracyjnych 'slowo w slowo'. Tu, w Stanach, prawo opiera sie takze na precedensach. I to jest podstawa. Tlumaczenie 'slowo w slowo' nie oznacza, ze to co jest tlumaczone tyczy sie kazdego - kazda sytuacja jest inna i wtedy do danej sytuacji trzeba przyporzadkowac pod ktory paragraf ktos podlega.  

wierze ze Pani mecenas Agata Gostynska Frakt jest godna zaufania.. skoro mowisz ze tyle jest bledow w tych artykulach to jak mozna powierzyc komus swoja sprawe??

Nie chce mi sie udowadniac, ze sa tam bledy (i to duzo), bo nie mam na to czasu, chociaz dla przykladu masz tutaj cytat:

Do USA nie mozna rowniez wjechac, jesli paszport w momencie wjazdu nie jest wazny na przynajminej 6 miesiecy. Nie pomoze fakt, ze mamy dziesiecioletnia wize. Jesli paszport nie jest wazny na conajmniej 6 miesiecy, Biuro Imigracyjne odmowi nam wjazdu. Dbajmy wiec o przedluzanie naszego paszportu.

Nie jest to prawda. Do Usa wleci sie - tyle, ze daja ci wize na czas na jaki jest wazny paszport. I takich przypadkow sa tysiace kiedy komus paszport konczy sie za 3 miesiace ale i tak wlatuje do USA, bo jego celem jest tu pobyt np. przez miesiac czasu.

Jesli nie maja Panswo kopii swoich dokumentow, to przed interview nalezy sie udac do prawnika imigacyjnego, aby ten skladajac. tzw. FOIA (Freedom of Information Act) Request, wydobyl od Biura Imigracyjnego kopie Panstwa teczki w CIS.

Tez nie jest to prawda. Taka aplikacje mozna bez problemu zlozyc samemu i dostanie sie kopie wszelkich dokumentow bez koniecznosci placenia prawnikowi ponad 1 tysiaca dolarow za wypelnienie aplikacji (a konkretnie kilku linijek...).

Biuro Imigracyjne moze wymagac przedstwawienia kopii wszystkich podatkow, jakie skladalismy w USA. Prosze je miec wiec w domu, bo w wyciagniecie ich z IRS moze zajac miesiace.

Jesli sa jakiekolwiek pytania co do podatkow to i tak oficer imigracyjny zada potwierdzenia z IRS nawet jesli ktos ma wszelkie kopie rozliczen podatkowych. Czas oczekiwania na wyciagniecie podatkow z IRS to max. 2 tygodnie, a najczesciej jest to kwestia doslownie kilku dni, badz nawet godzin jesli ktos uda sie do IRS osobiscie. Mam dziesiatki przypadkow kiedy klienci w ciagu 2, 3 dni przynosza mi dokumenty z IRS.

Mandamus jest skomplikowana procedura, do ktorej bedziecie Panstwo musieli zatrudnic prawnika. Z mandamusem nalezy jednak uwazac. Sad federalny bowiem moze zmusic biuro imigracyjne do wydania decyzji w Panstwa sprawie, ale nie moze sugerowac Biurowi Imigracyjnemu jaka ta decezja ma byc.

Nie musi sie do tego zatrudniac prawnika. Wystarczy samemu wypelnic co jest wymagane i juz same daty beda dla sadu wystarczajace w wiekszosci spraw. W 99% spraw np. o obywatelstwo sad od razu wydaje werdykt na korzysc osoby ubiegajacej sie o obywatelstwo i mowi dodatkowo, ze przeprasza za opoznienia spowodowane w urzedzie imigracyjnym. Znam setki ludzi, ktorych by nawet nie bylo stac na zaplacenie i wynajecie adwokata do takiej sprawy - i osoby te bez problemow dostaly werdyk na swoja korzysc.

Wraz z bratem lub siostrą sponsorowany może być również jego małżonek jak i dzieci do 21 roku życia. Oczywiście dzieci muszą mieć mniej niż 21 lat w momencie otrzymania zielonej karty. Jeśli dziecko skończy 21 lat oczekując na złożenie końcowych dokumentów, to niestety nie będzie mogło skorzystać z petycji.

Absolutna nieprawda. Czas zatrzymuje sie dla dziecka w momencie kiedy petycja jest approved, anie kiedy wydaje sie Green Card, i nawet jesli dziecko bedzie mialo 25 lat w momencie interview z rodzicami to i tak moze otrzymac Green Card bo wiek dziecka liczy sie wg: data approval minus liczba dni kiedy petycja byla pending = wiek dziecka dla immigration.

Q. Sir, my case comes under the FB-4 visa category (which is made for brothers and sisters.) My problem is that in the coming 2 months I am going to be 21 years old. My petition filing date is April, 1993. The current processing date is October, 1993. Please tell me that I am covered under the Child Status Protection Act. Thank you.

-- Anonymous

A.

The family based fourth preference (FB-4) category allows US citizen brothers and sisters to petition for their siblings. The biggest drawback to filing a FB-4 petition is the very long backlog in visa availability, which, as you indicate, is upwards of 12 years or more. If your brother or sister petitioned for you directly, then you do not need to worry about becoming aged out (turning 21) since the petition is direct, and you cannot age out of a FB-4 directly filed I-130 petition. If, however, you are the derivative beneficiary of a petition filed on behalf of your mother or father by one of their USC brothers or sisters (your uncle or aunt), then the possibility of aging out exists. You will be considered to have aged out based on your age on the date when the immigrant visa becomes available to you, reduced by the number of days the I-130 petition was pending, but only if you apply for resident status within one year of visa availability. Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisane bylo w ktoryms z artukulow na www.prawoimigracyjne.com ze nie musi byc ta potycja zlozona przed zatrzymaniem tylko ze moze byc rowniez tak ze ejsli osoba zatrzymana moze zostac natychmiast sponsorowana to rowniez nakaz deporatacji moz4e zostac zniesiony (nie moge etarz tego znalesc ale jak znajde wkleje cytat)i byly tam wypisane rowniez inne punkty w ktorych mowa byla o innych okolicznosciach zniesienia nakazu takich jak np.skutki psychiczne powrotu do kraju,rodzina ktora pozostaje w usa czyli am to jakies znaczenie ze ma meza i dziecko...

Przeczytaj dokladnie:

Adjustment of Status - to ulga dla osob, dla ktorych natychmiastowo dostepna jest wiza imigracyjna (staly pobyt), sa to osoby, ktorych deportacja nastapila w czasie oczekiwania na termin interview, po zlozeniu aplikacji I-485, lub osoby, ktore natychmiast moglyby starac sie o zmiane statusu, poniewaz daty zlozenia ich petycji rodzinnych lub przez prace sa juz aktualne. W takim wypadku dokumenty o zmiane statusu (wszystkie formularze i badania lekarskie) skladane sa u sedziego, ktory w krotkiej rozprawie zadecyduje o przyznaniu statusu rezydenta.

CZYLI MASZ CZARNO NA BIALYM ZE PETYCJA JUZ SIE TOCZYLA, KIEDY CHCIANO ICH DEPORTOWAC. DATY SA AKTUALNE TO ZNACZY, ZE OSOBY CZEKALY W KOLEJCE KILKA LAT A TERAZ MOGA SKLADAC DOKUMENTY O ADJUSTMENT BO ROZPATRYWANA JEST ICH PRIORITY DATE.

Cancellation of deportation, dawne suspension of deportation, czyli zawieszenie deportacji stanowi humanitarna ulge, konczaca sie pobytem stalym, jesli oskarzony jest w stanie udowodnic wszystkie nastepujace elementy:

1. ze przebywa w USA bezustannie od przynajmniej 10 lat,

2. ze jest osoba dobrego moralnego charakteru (nie byl karany),

3. ze jego najblizsza rodzina (malzonek, dzieci lub rodzice) sa obywatelami lub rezydentami USA i deportacja oskarzonego bylaby dla nich olbrzymia krzywda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu akurat(tak jak w poscie justyny)byloby tak ze mial tylko zielona karte a w tym moim dodatkowo z tego co wiem chcieli zaczekac az on dostanie obywatelstwo ale ciaza przewazyla szale..nie mogl wrocic ma tam ma prace a ona sama nie miala nikogo kto by jej pomogl w Polsce do czasu jego naturalizaji

I CO GO POWSTRZYMALO PRZED ZLOZENIEM NA NIA PETYCJI? TERAZ ZAMIAST WPISAC ZE PETYCJA JEST PENDING TO WPISZE, ZE ZONA JEST ILLEGAL.

niewiem juz czy to jest az tak niewykonalne :) znasz moze jakas sprawe ktora pomyslnie sie zakonczyla?

ZNAM.

wierze ze Pani mecenas Agata Gostynska Frakt jest godna zaufania.. skoro mowisz ze tyle jest bledow w tych artykulach to jak mozna powierzyc komus swoja sprawe??

JESLI TWIERDZISZ ZE TEN CZY INNY ADWOKAT JEST GODNY ZAUFANIA - TO IDZ DO NIEGO. JA CI PODALAM WCZESNIEJ KILKA PRZYKLADOW GDZIE POKAZUJE CI, ZE SA TAM BLEDY (NIE ZNALAZLAM TYLKO TEGO GDZIE JEST NAJWIEKSZY CHYBA BLAD: PO SLUBIE OD RAZU DO IMMIGRATION WYSYLA SIE WSZELKIE DOWODY, ZE JESTESCIE RAZEM..)

JAK MOZNA POWIERZYC KOMUS SWOJA SPRAWE? ODPOWIEM CI TAK JAK MAWIA MOJ TESC, KTORY BYL SEDZIA IMIGRACYJNYM PRZEZ KILKADZIESIAT LAT: SZYBCIEJ WYGRASZ GLOWNA WYGRANA W LOTTO NIZ ZNAJDZIESZ UCZCIWEGO PRAWNIKA IMIGRACYJNEGO.

ale przeciez obywatel moze sie odwolac i czesto z pomyslnym skutkiem

TAK? A ILE PROCENT ODWOLAN ZALATWIANYCH JEST POMYSLNIE? OKOLO 5% - TAK MI POWIEDZIANO W KONSULACIE USA. NO W SUMIE TUTAJ TEZ SIE MOZESZ ODWOLYWAC DO KILKU SADOW - MASZ DO TEGO PRAWO. ALE W 99,99% ZNASZ JUZ Z GORY WERDYKT... TO TYLKO GRA NA CZAS.

czyli ta sprawa to liczenie na cud :cry: ??

NIE. TEGO NIE POWIEDZIALAM. ALE BARDZO ALE TO BARDZO WIELE ZALEZY OD TEGO JAK BEDZIE WYPELNIONA PETYCJA I JAK SIE KIMS POKIERUJE CO I JAK MA MOWIC KIEDY GO ZAPYTAJA.

chyba za bardzo sie przejelam ale od zawsze juz tak mam ze chociaz tylko troche znam tych ludzi i nie widzialam ich dawno to slysze co u nich nadal a teraz zaczelam sie martwic ;)

ZAMIAST SIE MARTWIC - PO PROSTU PRZEMYSLCIE WSZYSTKO. DOBRZE WYPELNIJCIE APLIKACJE, ZASTANOWCIE SIE CO MOWIC I JAK - TRZEBA WIERZYC ZE BEDZIE DOBRZE (TAKICH PRZYPADKOW ZNAM TYSIACE KIEDY W TAKICH SYTUACJACH WSZYSTKO ZAKONCZYLO SIE POMYSLNIE) :)

musze jeszcze wyjasnic ze nie pisze po to zeby podwazyc cos bo nie mam nawet prawa :oops: moze to tak wygladac ale zainteresowalam sie tematem bo znam taka sytuacje nie wiedzialam ze to jest az tak skomplikowane..

PRAWO IMIGRACYJNE JEST SKOMPLIKOWANE, ALE KIEDY WIE SIE JAK DANY PRZEPIS WYKORZYSTAC, ITD. - WTEDY NIE JEST ZLE, ZAPEWNIAM CIE.

WIDZISZ JA PODCHODZE DO TEGO W TAKI A NIE INNY SPOSOB, BO JA KOCHAM TO CO ROBIE. I STARAM SIE ROBIC WSZYSTKO NAJLEPIEJ JAK MOGE I UWIERZ MI, ZE POMOGLAM JUZ DZIESIATKOM OSOB Z TEGO FORUM (BO NA INNE JUZ MI CZASU NIE STARCZA, ALE JAK BEDE ZA BARDZO ZRZEDZIC TO TYLKO POWIEDZCIE, A JA SOBIE POJDE GDZIES INDZIEJ), I OSOBY, KTORE MNIE ZNAJA PRYWATNIE BADZ TEZ TYLKO Z MAILI CZY TELEFONOW WCALE NIE SADZA ZE JESTESM AZ TAKA ZOLZA JAKA SIE WYDAJE UDZIELAJAC ODPOWIEDZI NA TYM FORUM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o cos takiego jak NACARA ale widocznie wszytsko zle zrozumialam :roll: :cry:

JESLI TWIERDZISZ ZE TEN CZY INNY ADWOKAT JEST GODNY ZAUFANIA - TO IDZ DO NIEGO.

no wlasnie ja tak sadzilam pewnie sama bym sie skontaktowala w pierwszym momencie gdyby to o mnie chodizlo ale chce pomoc jakos tym ludizom i cos poradzic do kogo maja sie udac z kim skontaktowac..oni jeszcze nie wiedza ze to jest tak jak napisalas i chcialam miec dla nich jakas pomoc a nie tylko powiedziec ze raczej sie nie uda :)

WIDZISZ JA PODCHODZE DO TEGO W TAKI A NIE INNY SPOSOB, BO JA KOCHAM TO CO ROBIE. I STARAM SIE ROBIC WSZYSTKO NAJLEPIEJ JAK MOGE I UWIERZ MI, ZE POMOGLAM JUZ DZIESIATKOM OSOB Z TEGO FORUM (BO NA INNE JUZ MI CZASU NIE STARCZA, ALE JAK BEDE ZA BARDZO ZRZEDZIC TO TYLKO POWIEDZCIE, A JA SOBIE POJDE GDZIES INDZIEJ), I OSOBY, KTORE MNIE ZNAJA PRYWATNIE BADZ TEZ TYLKO Z MAILI CZY TELEFONOW WCALE NIE SADZA ZE JESTESM AZ TAKA ZOLZA JAKA SIE WYDAJE UDZIELAJAC ODPOWIEDZI NA TYM FORUM.

wiem ze pomoglas i pomagasz bo czytalam posty i dlatego postanowilam wlasnie tu spytac :) i mi(im) tez pomoglas juz bo chociaz beda wiedziec na czym stoja mam nadzieje ze wszystko sie dobrze ulozy..

dziekuje :)

mam jeszcze pare pytan ale to juz o mnie chodzi i zaloze nowy temat pozniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o cos takiego jak NACARA ale widocznie wszytsko zle zrozumialam Rolling Eyes Crying or Very sad

NACARA ???

On November 19, 1997, President Clinton signed into law the Nicaraguan Adjustment and Central American Relief Act (NACARA). NACARA provides various forms of immigration benefits and relief from deportation to certain Nicaraguans, Cubans, Salvadorans, Guatemalans, nationals of former Soviet bloc countries and their dependents. The Victims of Trafficking and Violence Protection Act of 2000, signed into law on October 28, 2000, added two more categories of individuals eligible to apply for relief from removal under NACARA.

Section 203 of NACARA ("NACARA 203") applies to certain Guatemalans, Salvadorans and nationals of former Soviet bloc countries who entered the United States by specified dates and applied for asylum or registered for benefits under the settlement agreement in the class action lawsuit American Baptist Churches v. Thornburgh,

Skarbie, NACARA to cos takiego: ktos jest tu lata nielegalnie, rozlicza sie, ma dobytek, ma SILNE powiazania z USA (maz, zona rezydent, obywatel uSA, dzieci tu urodzone) - te osobe 'wsadza sie' pod deportacje, a potem przez sedziego imigracyjnego te deportcaje sie znosi (werdyktem sedziego) na podstawie takich czy innych wektorow. To jest skomplikowane i bardzo rzadko komu udaje sie przez to przejsc.

Inna rzecz to kiedy ktos spelnia takie warunki:

The following persons are eligible for this form of relief:

1. Salvadoran nationals who came to the US on or before Sepetember 19, 1990 and who applied for benefits under American Baptist Churches, et al. v. Thornburgh (ABC) before October 31, 1991, or applied for temporary protected status on or before October 31, 1991;

2. A Guatemalan national who first entered the United States on or before October 1, 1990, and who registered for ABC benefits pursuant to such settlement agreement on or before December 31, 1991;

3. A Guatemalan or Salvadoran national who filed an application for asylum with the Immigration and Naturalization Service on or before April 1, 1990;

4. Persons who entered the US before December 31, 1990 who applied for asylum before December 31, 1991 who at the time of entering the US were nationals of the Soviet Union, Russia, any republic of the former Soviet Union, Latvia, Estonia, Lithuania, Poland, Czechoslovakia, Romania, Hungary, Bulgaria, Albania, East Germany,Yugoslavia, or any state of the former Yugoslavia.  

5. Spouses and minor children of persons eligible in the above categories;

6. Adult children of the above individuals who have been in the US continuously since October 1, 1990.

 

Under the old suspension rules, a person in deportation proceedings could ask a judge to grant them permanent residency if they had been in the US continuously for seven years or more, had good moral character and there removal would cause extreme hardship to themselves, or to spouses, parents, or children who are citizens or lawful permanent residents. The new rules extend the period of continuous residence to ten years and the ten years must be met before an alien receives notice that they are in deportation proceedings (the requirement that the continuous residence requirement be met before receiving the deportation proceedings notice is now codified in NACARA). Also, the extreme hardship requirement is only met if the hardship is to a spouse, child or parent who is a US citizen or permanent resident. Hardship to the alien is not considered.

Liczba osob dostajacych pozytywna decyzje dzieki NACARA jest ograniczona (bardzo mala). Tak wiec sama widzisz, ze nie jest to latwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam;)Bardzo bym chciala uzyskac porade.

Moja sprawa wyglada tak:Czekam w kolejce I130-laczenie rodzin-sponsoring,zostalo mi niecale 2 lata.Z obecnym partnerem mam dziecko i zamierzamy leciec troche wczesniej czyli za rok i tam po pol roku przedluzyc pobyt(musze opiekowac sie moja Mama)Wyjdzie na to,ze za rok lece,po przedluzeniu bedzie kolejny rok i przyjdzie czas na odebranie papierow z ambasady do otrzymania potem zielonej karty.Najwiekszy problem mam z moim partnerem,gdyz nie wiem w jakim momencie bedziemy mogli wziasc slub by on takze potem mogl byc legalnie gdy ja juz bede z zielona karta.Byloby wszystko latwe gdyby nie fakt iz moj partner dopiero za 10 lat otrzyma zaswiadczenie o niekaralnosci.Chce byc z nim i pragne by mogl legalnie pracowac.Czy zostaje tylko do wyboru krazenie jego US-Polska tam pol roku,pol roku w Polsce...moze sa jakies mozliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam w kolejce I130-laczenie rodzin-sponsoring,zostalo mi niecale 2 lata.

Nie ma zadnej pewnosci, moze dwa, moze piec a moze 6 m-cy. Daty w biuletynie czesto sie cofaja.

Z obecnym partnerem mam dziecko i zamierzamy leciec troche wczesniej czyli za rok i tam po pol roku przedluzyc pobyt(musze opiekowac sie moja Mama)Wyjdzie na to,ze za rok lece,po przedluzeniu bedzie kolejny rok i przyjdzie czas na odebranie papierow z ambasady do otrzymania potem zielonej karty.

Rozumiem, ze wszyscy troje macie juz wizy turystyczne.

Masz tez gwarancje przedluzenia tej wizy.

W czasie tego przedluzenia niepostrzezenie przemkniesz sie do Polski na badania.

Byloby wszystko latwe gdyby nie fakt iz moj partner dopiero za 10 lat otrzyma zaswiadczenie o niekaralnosci.Chce byc z nim i pragne by mogl legalnie pracowac.

Piekne pragnienia, niemniej jednak na wizie turystycznej nie da sie legalnie pracowac. Tak przy okazji, pytalas go jakie sa JEGO pragnienia?

Czy zostaje tylko do wyboru krazenie jego US-Polska tam pol roku,pol roku w Polsce...moze sa jakies mozliwosci?

Czasy "krazenia co pol roku" miedzy Polska i USA juz sie koncza, zwlaszcza dla bezrobotnych mezczyzn w wieku produkcyjnym.

Mozliwosci?

1) Czekaj w Polsce na GC, jedz do stanow, zrob obywatelstwo, sponsoruj meza. Czas trwania: jakies 8-9 lat.

2) Zrezygnuj z czekania i zostancie w Polsce zyjac razem dlugo i szczesliwie.

3) Znajdz mu sponsora w stanach (jezeli jego rekord nie jest przeszkoda, nie wiem za wiele o sponsorowaniu pracowniczym, moze ktos uzupelni)

ps. dlaczego nie zalozylas nowego watku tylko odgrzewasz jakies starocie z przed trzech lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat zaswiadczenie o niekaralnosci?

Nie wiem czy wiesz ale w przepisach w USA nie ma czegos takiego jak przedawnienie(trzeba to zaznaczyc w papierach),dla nich osoba karana jest osoba karana obojetnie ile czasu by nie minelo i teraz jesli to przewinienie nie jest duze to i teraz moglby dostac GC a jak jest takie ktore mu zamyka GC to i za 10 lat nie dostanie GC ...

Jesli by On sklamal z ta karalnoscia a by wyszlo to wtedy zegna sie z GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...