Skocz do zawartości

Dług w Polsce a amerykańskie konta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Przepraszam najmocniej, jeżeli ktoś już o to pytał, ale nie znalazłam odpowiedzi.

Okazało się, że mam zaległość w urzędzie skarbowym (Polskim) do spłaty. Jeśli nie spłacę tego - nie celowo, chcę mieć czystą kartę, ale finansowo ostatnio jest tragedia i wejdzie egzekucja, to czy US polski znajdzie moje konta w USA? Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

 

Nie pytam po to, żeby to olać i nie spłacać, chodzi o to, że stresuje mnie ta sprawa.

 

Dziękuję i miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że umowa zakłada współpracę w przypadku poszukiwań,  a nie że polski urzędnik może sobie nadać klauzulę wykonalności na dowolnym koncie w USA. Nie sądzę żeby USA wysyłały do Polski listę kont, które obywatele polscy mają otwarte w USA. Jednak w przypadku gdy zaczną Ciebie ścigać to mogą sprawdzić czy w USA nie masz konta. Czy może polski rząd zająć ci konto w USA? - odpowiedź jest: "raczej nie prosto, ale teoretycznie po długich staraniach i zgodach Amerykan pewnie może". Czy będzie Ciebie ścigał jak winna jesteś kilka albo kilkanaście tysięcy złotych? Na 100% nie. Czy będzie Ciebie ścigał jak będziesz winna kilkaset milionów złotych? Na 100% tak. Aczkolwiek jakbyś w Polsce była winna kilkaset milionów złotych to zapewne nie szukała byś pomocy na anonimowym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, zgadza się, milionami nigdy nie obracałam :D  a inaczej zapytam, myślicie że do kogo się udać aby mieć pewność? Jakiegoś tax advisora? Prawnika? Robię plan spłaty tego, ale nie lubię żyć pod takim stresem, wolę mieć jakoś to ryzyko przynajmniej "uświadomione".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/6/2023 at 1:45 PM, Doris009 said:

Haha, zgadza się, milionami nigdy nie obracałam :D  a inaczej zapytam, myślicie że do kogo się udać aby mieć pewność? Jakiegoś tax advisora? Prawnika? Robię plan spłaty tego, ale nie lubię żyć pod takim stresem, wolę mieć jakoś to ryzyko przynajmniej "uświadomione".

Gwarancji i pewności nikt ci nie da.

Rozumiem, że potrzebujesz sesji z kimś, kto uspokoi Twoje sumienie i jesteś za to uspokojenie zapłacić jakąś konkretną sumę. W sumie wg prawa mogę przedstawić się jako ktoś kto świadczy usługi "paralegal" i mogę z Tobą taką półgodzinną sesję uspokajającą wykonać. Biorę jedyne $499 za pół godziny lub $749 za godzinę. Rozważ to bo w sesji godzinnej to drugie pół godziny jest za pół darmo. Gwarantuję, że dostarczę Tobie takich argumentów, które chcesz usłyszeć i które Ciebie uspokoją. A gwarancję dam Tobie identyczną jak "tax advisor" albo "prawnik" - czyli żadną.

A na serio to lepiej wydaj te pieniądze na coś innego

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...