Jump to content

Potencjalne zwolnienie z pracy


Recommended Posts

Witam, jadę w tym roku pierwszy raz na Work&Travel. Przeczytałem dokładnie umowę ze sponsorem (CIEE) i wynika z niej, że można zostać zwolnionym z pracy bez wyraźnego powodu. Czy ktoś miał taką sytuację lub zna kogoś komu podziękowano za współpracę mimo, że nic złego nie zrobił? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mixer10 said:

można zostać zwolnionym z pracy bez wyraźnego powodu. Czy ktoś miał taką sytuację lub zna kogoś komu podziękowano za współpracę mimo, że nic złego nie zrobił? 

To norma w USA - nic w tym dziwnego, pracownicy tu nie maja wiele praw. Jezeli stracisz prace na W&T to szukasz innej. I tak wiele na tym programie ma wiecej niz jedna prace bo czesto nie sa zatrudniani na pelen etat. 

Link to comment
Share on other sites

Znaczy jakby jestem świadomy, że prawa pracownika są mniejsze niż w Europie. Chciałem się po prostu dowiedzieć czy konkretnie na programie Work&Travel wyrzucają bez powodu. Na przykład tam gdzie będę pracować nie ma możliwości znalezienia drugiej pracy

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałem o takich sytuacjach - co nie znaczy, że nie mogą się zdarzyć. Nikt ci nie zagwarantuje, że twój szef nie będzie miał złego humoru danego dnia i nie wypowie magicznego "you are fired". Pamiętaj też, że dla pracodawcy jesteś też pewnym "assetem". Pracujesz za minimalną pensję i prawie gwarantujesz, że z tej pracy przez czas trwania programu nie odejdziesz. To jest pewna wartość dla pracodawcy, że ma na pewien gwarantowany okres dość zmotywowanego nisko opłacanego pracownika. Tak więc nie przejmowałbym się tą hipotetyczną sytuacją potencjalnego zwolnienia na Twoim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...