Skocz do zawartości

DV 2024 - wylosowany / nie wylosowany


DV-2024 Wylosowany / Nie wylosowany  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2024 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dla tych , którym się wydaje ,że wylosowanie to szczyt  szczęścia powiem z własnego doświadczenia , że to dopiero początek zmagań . Wiąże się to ze sporym wydatkiem i nie tylko chodzi mi o vizę której koszt jest wyższy niż turystycznej , ale szereg badań wykonywanych w placówkach współpracujących z ambasadą oczywiście odpłatnie. oprócz tego sponsor w Stanach ,trochę płatnych formalności, no i własne zabezpieczenie finansowe myślę ze 20 000 dolarów to minimum . Dla osób młodych bez dzieci jakoś można się brać za to , ale przeprowadzać się z dziećmi dla których będzie to szok społeczny , kulturowy to nie takie proste. Jeżeli ktoś ma w Stanach bardzo bliską rodzinę , która naprawdę będzie ogarniała tam wszystkie sprawy , da dach nad głowa, załatwi pracę to Ok. Natomiast jeżeli ktoś nie ma wsparcia to niech sobie wydrukuje to ,że został wylosowany i oprawi w ramkę . Dodam tylko że zdarza się bo znam taką osobę , że mimo wylosowania , sponsora w Stanach , zrobieniu badań , opłaceniu rozmowy z konsulem została odrzucona. Nerwy , stres , zmarnowany czas i kilka tysięcy w plecy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, menasko napisał:

Witam. Dla tych , którym się wydaje ,że wylosowanie to szczyt  szczęścia powiem z własnego doświadczenia , że to dopiero początek zmagań . Wiąże się to ze sporym wydatkiem i nie tylko chodzi mi o vizę której koszt jest wyższy niż turystycznej , ale szereg badań wykonywanych w placówkach współpracujących z ambasadą oczywiście odpłatnie. oprócz tego sponsor w Stanach ,trochę płatnych formalności, no i własne zabezpieczenie finansowe myślę ze 20 000 dolarów to minimum . Dla osób młodych bez dzieci jakoś można się brać za to , ale przeprowadzać się z dziećmi dla których będzie to szok społeczny , kulturowy to nie takie proste. Jeżeli ktoś ma w Stanach bardzo bliską rodzinę , która naprawdę będzie ogarniała tam wszystkie sprawy , da dach nad głowa, załatwi pracę to Ok. Natomiast jeżeli ktoś nie ma wsparcia to niech sobie wydrukuje to ,że został wylosowany i oprawi w ramkę . Dodam tylko że zdarza się bo znam taką osobę , że mimo wylosowania , sponsora w Stanach , zrobieniu badań , opłaceniu rozmowy z konsulem została odrzucona. Nerwy , stres , zmarnowany czas i kilka tysięcy w plecy Pozdrawiam

tak to może wyglądać z perspektywy absolutnie nierozgarniętej jednostki nie potrafiącej angielskiego, nie mającej żadnego zawodu i pomysłu na siebie

chłopaczki po szkole średniej wyjeżdżali samemu bez nikogo, nie potrzeba rodziny żeby załatwiali za ciebie formalności ani szukali ci pracy zlituj sie i nie siej defetyzmu

to powiedziawszy pomimo że wylosowałem w tym roku zieloną karte a pracę mógłbym znaleźć w usa zanim jeszcze wyjade sam nie jestem przekonany co do wyjazdu bo zjechałem świat wzdłuż i wszerz i usa nie wydaje mi sie dobrym krajem do życia

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem tylko chodzi mi o konkretny termin do kiedy mam czas, pozdrawiam
 
Mozesz teoretycznie wypelnic do 30 wrzesnia 2024,ale wiadomo,ze Cie nie przeprocesuja. Najlepiej bedzie jak wypelnisz do czerwca,zwlaszcza,ze masz numer powyzej 23 tys.


Sent from my SM-A415F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...